Avalon » Serie komiksowe » Spider-Girl » Spider-Girl #12

Spider-Girl #12

Spider-Girl #12

"A Duel with Darkdevil"

Postacie
Cytat

May (komentując niemiłe słowa ojca o Darkdevilu): "And he always speaks so highly of you…"

Streszczenie

Po porannym treningu Peter mówi córce, że martwi się o Phila - zaczął się dziwnie zachowywać. May bagatelizuje sprawę nie chcąc, by wyszły na jaw jej treningi z wujkiem.

W szkole zagaduje do niej Moose, który jest ciekaw, czy Courtney ma kogoś. Nagle Jimmy zaczyna szarżować na Mansfielda wrzeszcząc, żeby zostawił jego dziewczynę i zderza się z innym uczniem, który rzuca się na niego z pięściami. May rozdziela obu, przy okazji zapamiętując, żeby wybić Jimmy'emu z głowy jego zachowanie.

W porze przerwy dziewczyna zmierza na spotkanie z Urichem, gdy zauważa Darkdevila znęcającego się nad opryszkiem. Próbuje mu przeszkodzić, ale bohater każe jej trzymać się z dala, bo ściga potwora w ludzkiej skórze, i znika. Dziewczyna zanosi do szpitala bandytę, który mamrocze o gościu imieniem Kaine. Pod szpitalem zauważa ją jedna z wtyk pani Moore, która donosi o tym szefowej. Ta chce zaraz oskarżyć bohaterkę o pobicie, ale zarówno naczelny, jak i J.Jonah Jameson każą jej zdobyć dowody. May tymczasem próbuje dowiedzieć się czegoś z policyjnych kartotek. Ojciec nie pomaga - uważa Darkdevila za zniewagę pamięci Daredevila, a słysząc o Kainie każe córce trzymać się od niego z daleka. Wychodząc May trafia na Phila, zmartwionego, że nie była na treningu.

Tymczasem Kaine załatwia swój wyjazd z Nowego Jorku o północy, na pokładzie statku.

W szkole May zostaje zaproszona na kawę przez chłopaka, który wcześniej chciał pobić Jimmy'ego. Zauważając to Moose radzi Bradowi uważać, żeby ktoś nie sprzątnął mu dziewczyny sprzed nosa.

W nocy Spider-Girl chce sprawdzić kawiarnię, o której wspominał oprych, ale odkrywa, że Darkdevil właśnie robi tam demolkę. Próbuje go uspokoić, ale bezskutecznie, więc chce go powstrzymać, zanim narobi więcej szkód. Oboje zaczynają walczyć, ale Darkdevil ma przewagę – wie, jakie moce posiada dziewczyna. Nagle do rąk May przyczepiają się kawałki gruzu, po czym wylatują i uderzają w niego. Zdziwiony Darkdevil daje jej spokój i zmierza na nabrzeże. Statek już odpłynął, ale Spider-Girl stwierdza, że przynajmniej powstrzymała Darkdevila przed popełnieniem morderstwa. Gdy on znika, odzywa się jej pojęczy zmysł. Nie wiedząc, że Kaine jest niedaleko, postanawia wykorzystać resztę nocy, aby pogadać z Urichem o nowo odkrytej mocy.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Spider-Girl #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.