Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #381

Amazing Spider-Man #381

Amazing Spider-Man #381

"Samson Unleashed"

Postacie
Cytat

Peter Parker: "(…) Perhaps we could think of some way to amuse ourselves!" (zaczyna całować MJ)

Mary Jane: "Now, Peter, I worked so hard! Mmmmm. The asparagus, th-the salmon… Of course leftovers are nice!"

Streszczenie

Hulk przechodzi przez odprawę na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Spotyka tam Leonarda Samsona. Spotkanie nie jest przypadkowe, gdyż Samson informuje go o odbywającej się w mieście prezentacji na temat użycia wirusa opartego na promieniach gamma przy leczeniu psychiatrycznym związanym z tłumionymi emocjami. Banner nie chce słuchać o eksperymentach związanych z promieniami gamma, które zmieniły ich obu. Odchodząc, odradza Samsonowi branie udziału w tej demonstracji.

Spider-Man w drodze do domu zatrzymuje się na szkolnym boisku, aby pomóc chłopakowi zaczepianemu przez starszych "kolegów". Przy okazji rozmyśla o ostatnich wydarzeniach podczas [czyt. "Maximum Carnage" i "Infinity Crusade"]. W domu zastaje Mary Jane przygotowującą obiad, która jest zaskoczona tak wczesnym powrotem męża. Małżonkowie zamiast do obiadu przechodzą do "miłosnej konsumpcji".

Forest Hills. Richard pyta May, czy udać się z nią na cmentarz w przyszłym tygodniu, gdyż zbliża się rocznica jej ślubu z Benem. Słysząc to, May upuszcza kubek z kawą. Zapewnia, że kubek po prostu wyślizgnął się jej z rąk.

Na Manhattanie Peter przygląda się eksperymentowi na wirusie gamma. Zauważa wśród naukowców samego Samsona. Eksperyment ma na celu pokazać, jak dokładnie zaprojektowany wirus skierowany do mózgu schizofrenika pozwoli na wyzwolenie jego złości, której świadomie nie chce zaakceptować, a co za tym idzie - umożliwi lepszą terapię. Po uruchomieniu maszynerii okazuje się, że wirus nie skupia się na pacjencie, ale próbuje uwolnić się ze szklanej bariery. Samson próbuje zapobiec wydostaniu się wirusa, lecz bezskutecznie. Bariera ochronna eksploduje. Peter - już w stroju Spider-Mana - upewnia się, czy Samson wyszedł cało z wybuchu. Ten okazuje się być zarażony przez wirus, który uwolnił całą jego złość, tłumiąc świadomość. Leonard atakuje Spider-Mana, niszcząc przy okazji wszystko dookoła. Część pomieszczenia zawala się, przygniatając bohatera. Samson w tym czasie ucieka w poszukiwaniu Bannera.

Forest Hills. May przeszukuje książkę telefoniczną w poszukiwaniu prywatnego detektywa.

Na Manhattanie ludzie uciekają, widząc przechadzającego się po parku Hulka. Po chwili spada na niego wściekły Samson. Na miejscu zjawia się Spider-Man i przygląda się walce, w której Leonard nie ma szans. Gdy Banner traci panowanie i zaczyna okładać pięściami prawie nieprzytomnego Leonarda, Spider powstrzymuje go, przez co kończy wbity w ziemię. Samson korzysta z sytuacji i ponawia atak na Hulka, w wyniku czego obaj zdają się być poddani działaniu wirusa. Peter rozdziela ich, po czym okazuje się, że Samson odzyskał świadomość i wyzbył się wirusa. Ten jednak nie wypalił się, a znalazł nowego nosiciela w postaci Hulka, który teraz chce zabić Samsona.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #381

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.