Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #36

Black Panther vol. 4 #36

Black Panther vol. 4 #36

"Back to Africa" - part 2

Postacie
Cytat

T'Challa do W'Kabiego: Could be worse. You could be the Mole Man walking back to the center of the Earth.

Streszczenie

W siedzibie Erika Killmongera w Nigandzie jego młodociani żołnierze salwami z karabinu świętują pochwycenie Moniki Rambeau. Bohaterka jest przerażona i wykorzystuje swą moc, by zniknąć. Erik zna jednak jej zdolności i zmniejsza objętość specjalnej kuli, w której jest więziona, ażeby Monica zaprzestała swych sztuczek.

Tymczasem w Wakandzie, Black Panther wraz z doradcami debatuje nad tym, skąd Killmonger posiadł tak zaawansowaną technologię. Król strofuje W'Kabiego za to, że pyta, czy Ororo pomoże im w ataku na Nigandę.

Killmonger natomiast, poprzez radio i telewizję, buntuje ludzi Nigandy. Obiecuje im dobra materialne i podkreśla złe nastawienie T'Challi i jego ludzi co do ich kraju.

W hangarze ze starymi pojazdami, Black Panther każe W'Kabiemu przygotować jeden z nich w ciągu najbliższej godziny. Tajemniczy pojazd został przejęty od Mole Mana, kiedy to próbował ukraść im cenne zasoby vibranium.

Do celi, gdzie więziona jest siostra T'Challi, Shuri, Killmonger przyprowadza kilku swych ludzi, aby ci się nią zajęli. Zamyka ich razem i odchodzi.

Z powrotem w Wakandzie, Panther prowadzi wideokonferencję z Tonym Starkiem. Ten twierdzi, iż zaawansowaną technologię mógł dostarczyć dyktatorowi Mandarin albo Doctor Doom. Oferuje też pomoc Avengers, lecz król, z zimną krwią, nie przyjmuje propozycji.

Tymczasem Shuri, choć przykuta łańcuchami, dobrze radzi sobie z atakującymi ją oprychami. Kiedy jeden z nich zostaje bezlitośnie uduszony właśnie łańcuchem, reszta traci wigor do walki.

Przed atakiem na Nigandę, Black Panther instruuje swych żołnierzy. Straty w cywilach mają być ograniczone do minimum, jednak ludzi Erika Killmongera mają traktować bez litości. Dyktatorem król zajmie się osobiście. Po chwili, T'Challa jest już w dawnym pojeździe Mole Mana i bezskutecznie próbuje dodzwonić się do Storm. W złym humorze, każe uruchomić pojazd siedzącemu obok pilotowi.

W Nigandzie, Erik z uśmiechem ogląda na ekranie, jak Shuri zabija jego ludzi. Przerywa mu jego syn, który ogłasza, że Wakanda rozpoczęła atak. Dyktator wychodzi przed siedzibę i telefonicznie zostaje poinformowany, że żadna broń nie przebije jego pola siłowego. Nadlatujące myśliwce rozpoczynają ostrzał, jednak pole siłowe okazuje się prawdą i Killmonger oraz otaczający go ludzie nie doznają żadnych obrażeń. Następnie, piloci Wakandy odpalają rakiety z vibranium, jednak Erik stoi niewzruszony.

Gdzieś w lesie, pojawiający się nagle żołnierze Wakandy rozstrzeliwują grupę bojowników Killmongera, ratując przy tym starszą kobietę. Niespodziewanie, oddział zostaje zaatakowany przez potężnego krokodyla. W wiosce natomiast, na żołnierzy napada stado zmutowanych mandrylów. W'Kabi informuje o tym swego króla, który w wehikule Mole Mana przemieszcza się głęboko pod ziemią w kierunku swego wroga.

Na placu przed siedzibą, Killmonger chełpi się przed ludźmi Nigandy tym, że broń Wakandyjczyków nic nie mogła mu zrobić. Gdy jeden z ludzi przerywa mu i pyta, co z rannymi i medyczną pomocą, dyktator wymierza mu potężny cios. Wtem, na środku placu, spod ziemi wynurza się pojazd z ogromnym wiertłem z przodu. Po chwili, z wehikułu wychodzi Black Panther.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.