Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #34

Ms. Marvel vol. 2 #34

Ms. Marvel vol. 2 #34

"Secret Agent Danvers" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Carol Danvers kontynuuje swoją konfrontację z CIA i nieoczekiwanie może liczyć na pomoc Spider-Mana.

Cytat

Aaron po wysłuchaniu planu Carol: "Oh, goody. Screwing with The United States government. See? This is why I like you. You're fun."

Streszczenie

Dzisiaj. Carol i Rick Mason zjawiają się o późnej porze na dworcu Grand Central. On nie wierzy, że powierzyła tak cenną zdobycz komuś przypadkowemu, ale ona zapewnia, że można mu zaufać, bo ma obsesję na punkcie odpowiedzialności. Otwiera jedną z szafek i wyciąga torbę, od której odrywa coś i wrzuca do szafki stwierdzając, że niektórzy są zbyt przewidywalni.

36 godzin wcześniej. Carol spotyka się w parku z Aaronem, który chętnie opowiedziałby, co robił w czasie inwazji Skrullów, ale jej wyraźnie się spieszy. Upewniwszy się dzięki jego skanerom, że w pobliżu nie ma urządzeń, które mogłyby w jakikolwiek sposób ich szpiegować, ona pyta, czy spotkał się kiedyś z Essential. On jest zaskoczony, że ona w ogóle słyszała o tym, więc musi mu przypomnieć, że miała najwyższy poziom dostępu w S.H.I.E.L.D.. Aaron potwierdza to, co już wie - Essential karmi się ogromnymi ilościami informacji, ale nie dzieli się nimi, dlatego rząd trzyma ją pod kluczem. Carol twierdzi, że chce to zmienić i wyciągnąć coś od niej w zamian za drobną przysługę, po czym wręcza mu wyciągniętą z torby głowę mechanicznego Stuarta Cavengera [zobacz Ms. Marvel Annual #1 - Gil] i prosi, by wymontował z niej moduł, dzięki któremu tamten zdołał przenieść swoją osobowość do Internetu. On spełnia prośbę, a wręczając jej odpowiednią część, dyskretnie pyta, czy wszystko w porządku. Ona odpowiada, że jest po staremu i odchodzi.

Wieczorem, doki w Queens. Carol zakrada się na jeden ze statków, skacząc po kontenerach, by uniknąć patrolujących pokład żołnierzy, jednak gdy zbliża się do celu, wpada na jednego z najemników CIA. Próbuje załatwić go dyskretnie, ale pada strzał i włączają się wszystkie alarmy, zaś kontener, który był jej celem, zostaje podniesiony przez dźwig. Ponieważ w tej chwili nie może latać, postanawia pobiec w miejsce, gdzie ma być odstawiony, ale tymczasem ma już na karku całą ochronę jednostki. Kiedy w końcu zostaje zepchnięta pod ścianę między rzędami kontenerów, w kilku ruchach obezwładnia stojącego najbliżej agenta i ostrzega pozostałych, by się nie zbliżali, przystawiając mu do głowy własną broń. Nagle i niespodziewanie wtrąca się Spider-Man, który nie pytając kto, z kim i dlaczego, zabiera się do okładania wszystkich trzymających broń. Rozpoznaje Carol dopiero, kiedy próbuje ją trafić, a ona chwyta go za gardło. Teraz przynajmniej wie, kogo atakować, więc uziemia wszystkich agentów siecią i dopytuje się, o co właściwie chodzi. Ona jednak ignoruje go i nadal grozi agentowi zalepionym siecią pistoletem, a gdy ten odmawia ściągnięcia na dół kontenera, strzela. W ostatniej sekundzie Spidey unosi jej rękę ratując tamtego, ale Carol nie zamierza się tłumaczyć i stwierdza tylko, że to wszystko jego nie dotyczy. Nagle odzywa się jego pajęczy zmysł, więc chwyta ją i uskakuje przed nadjeżdżającym samochodem, z którego zostają ostrzelani. Carol wyjaśnia w końcu, że tamci są z CIA i musi dostać się do kontenera, ale za żadne skarby nie chce powiedzieć, dlaczego sama tam nie poleci, tylko chce, żeby ją zaniósł. Ponieważ on naciska trochę za bardzo, ona staje się podejrzliwa i powala go kopniakiem w krocze, by przystawić pistolet do skroni i zmusić, żeby wyśpiewał, dla kogo pracuje. Spidey jednak podcina ją i wymyka się, podkreślając przy tym, jak niedorzeczne są te oskarżenia. Na dalsze wyjaśnienia nie ma jednak czasu, bo nadlatują dwa śmigłowce, które otwierają ogień. Spider-Man chwyta Carol i zabiera z linii ognia, pytając wprost, czy straciła swoje moce, na co ona odpowiada, że wciąż je ma, ale nie chce ich teraz używać, ale nie ma czasu wyjaśnić, o co chodzi. Ponieważ w końcu prosi uprzejmie, Spidey zgadza się dostarczyć ją na drugi statek, gdzie przeniesiono kontener. Razem pozbywają się ochrony, a przy tym ona wyjaśnia, że w gruncie rzeczy chodzi tu o ratowanie świata. On dobrze wie, jakie to uczucie, gdy chce się zrobić coś właściwego, a wszyscy traktują cię jak kryminalistę, więc zgadza się zostać na straży, gdy Carol wchodzi do kontenera.

W środku panuje ciemność i dopiero po chwili pojawia się fioletowa poświata, która okazuje się bić od oczu małej dziewczynki. W kilku słowach udowadnia, że wie, kim jest Carol i rozpoznaje także urządzenie, które jej oferuje. Carol również udowadnia swoją wiedzę mówiąc, że Essential została tu zamknięta w roku 1953, gdy rząd odkrył jej niezwykły talent i uznał za zagrożenie. W zamian za informacje o Normanie Osbornie oferuje jej urządzenie Cavengera i ogromny dysk z danymi.

Tymczasem, Spider-Man został otoczony przez nowoprzybyły oddział żołnierzy i próbuje rozegrać to na spokojnie, by usłyszeć ich wersję wydarzeń. Kiedy jednak słyszy wydany przez radio rozkaz zabicia intruzów, nie zamierza czekać bezczynnie.

Wymiana została dokonana i obie panie dziękują sobie wzajemnie. Carol upewnia się, czy Essential będzie umiała obsłużyć urządzenie Stuarta, ale ta zapewnia, że jest to bardzo proste. W zamian ostrzega, że Osborn widzi w niej zagrożenie i będzie starał się zniszczyć ją wszelkimi sposobami. Carol odpowiada, że zamierza zrobić z nim dokładnie to samo, a Essential obiecuje, że będzie to obserwować z uwagą.

Unikając strzałów, Spidey dochodzi do wniosku, że blondynki źle na niego działają, bo robi wszystko, o co poproszą i zaczyna żałować, że Miss Marvel nie ma dziś na sobie tego fantastycznego kostiumu. Kiedy Carol wychodzi z kontenera, z pewnym zaskoczeniem stwierdza, że on nadal tu jest. Nie czekając, wręcza mu torbę i każe zanieść na dworzec Grand Central, by zostawić w konkretnej szafce. Jest jeszcze bardziej zaskoczona, gdy Spidey oświadcza, że zrobi to, jeśli pójdzie z nim na randkę. On sam jest zaskoczony, że powiedział to na głos, ale w tej sytuacji ona zgadza się na wszystko. Teraz odchodzi, rzucając tylko, że mu ufa i wskakuje do wody, on zaś oddala się w swoją stronę.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #34 Ms. Marvel vol. 2 #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.