Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #114

Daredevil vol. 2 #114

Daredevil vol. 2 #114

"Lady Bullseye" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Ścigany przez Lady Bullseye Daredevil musi ratować ślepego staruszka, który może być kluczem do zniszczenia Hand.

Cytat

Master Izo: "I came out three hundred ahead."

Danny Rand: "Yeah, but I fronted you five hundred. So technically, you're down."

Streszczenie

W swoim biurze Matt wścieka się na zaistniałą sytuację z Millą. Foggy tłumaczy, że nie mogli nic zrobić, rodzice Milli musieli znaleźć sędziego, który okazał się dla nich przychylny i wydał zgodę na jej zabranie ze szpitala. Murdock chce natychmiast spotkać się z ich prawnikiem lub też samymi rodzicami, ale jest problem ze skontaktowaniem się z nimi. Foggy uspokaja go i zapewnia, że odpowiednio zajmie się jego sprawą. Gdy Matt wychodzi ze swojego biura Dakota informuje go, że dodzwoniła się do Donovanów i są już w drodze do nich razem z adwokatem.

Gdy Black Tarantula przeczesuje miasto w poszukiwaniu White Tiger, Danny Rand i mistrz Izo siedzą w jednej z miejscowych szulerni, gdzie Rand sponsoruje trunki spożywane przez Izo. Danny pyta się starca, czy powiedział już Murdockowi, że trenował również jego mistrza [Sticka – przyp. Foxdie], ale ten zaprzecza i uważa, że Matt i tak jest zbyt rozkojarzony i nie ma potrzeby go o tym informować. Danny zagaduje też na temat samego Izo i tego jak długo jest na wygnaniu, ale ten wymiguje się od odpowiedzi i zaciąga go do stołu z kośćmi.

W pokoju konferencyjnym w kancelarii Nelson & Murdock kłótnia między Donovanami a Murdockiem zaczyna się jeszcze zanim wszyscy usiedli do stołu. Nelson i adwokatka Donovanów uspokajają obie strony mówiąc, że w ten sposób nie dojdą do żadnego porozumienia. Gdy Murdock dostaje papiery ugodowe, skupia swoją uwagę na adwokatce Donovanów, Maki Matsumoto, która jest tych samych rozmiarów, co Lady Bullseye, chociaż ma trochę niższy głos, zapach silnego jaśminu i ten spokojny puls. Matt jednak nie chce wierzyć, że byłaby na tyle bezczelna, aby wejść tak po prostu do jego biura. Maki zauważa dystrakcję Murdocka, a ten atakuje ją pytaniem, co ukrywa, ale ta nie wie, o co chodzi. Matka Milli wyciąga papiery rozwodowe, które znalazła w rzeczach Milli. Murdock tłumaczy, że to jej pozew, którego on nie chciał podpisać. Pani Donovan uspokaja się i prosi Matta, aby oddał im ich córkę, której wyrządził już dość złego. W tym momencie do pokoju wchodzi Dakota z kawą. Jej obecność wprawia we wściekłość matkę Milli, więc Nelson próbuje ją uspokoić. Matsumoto zapewnia, że zdają sobie sprawę z tego, kim jest Dakota, po czym wyciąga "łóżkowe" zdjęcia jej i Matta. Matthew i Foggy milkną.

Carlos na jednym z dachów znajduje White Tiger walczącą z wojownikami Hand. Black Tarantula dołącza do walki i mówi kobiecie, że ninja atakują wszystkich znajomych Daredevila, na co White Tiger ze świecącymi na czerwono oczami zapewnia go, że wiedziała o tym wcześniej.

Nelson mówi Murdockowi, że jeśli Donovanowie pójdą ze sprawą do sądu, to przegraną mają jak w banku i jedynym wyjściem jest zaakceptowanie ich ugody, ale Matt nie chce o tym słyszeć. Foggy próbuje go przekonać jako przyjaciel. Jeśli Murdock podpisze papiery rozwodowe i przekaże Millę pod prawną opiekę jej rodziców, oni potwierdzą alibi Dakoty i spalą wszystkie zdjęcia i negatywy. Jeśli tego nie zrobi, nie tylko pogrąży siebie, ale sprowadzi jeszcze na dno samą Dakotę. Matt uparcie stoi przy swoim, chociaż powoli traci wszelkie argumenty. Foggy nie może zrozumieć, dlaczego jego przyjaciel tak usilnie próbuje zatrzymać Millę przy sobie.

Maki Matsumoto wraca do domu, gdzie zostaje zaatakowana przez swojego pomocnika z The Hand. Hiro jest wściekły na kobietę za jej gierki, które prowadzi bez zgody mistrza Hirochi. Maki zapewnia go, że Hirochi o niczym się nie dowie, po czym uwalnia się z uścisku, odbiera Hiro jego miecz i zabija go nim.

Wychodząc z szulerni Izo zauważa, że jest za spokojnie. Nikt ich nie obserwuje, chociaż wcześniej mieli na karku pięciu ninja. Według niego coś jest nie tak i to nie robota Hirochiego, uważa, że powinni jak najszybciej dotrzeć do Murdocka.

Matt dzwoni do Dakoty, ale ta nie odbiera, więc zostawia jej wiadomość na sekretarce. Po otwarciu drzwi od mieszkania dociera do niego ogłuszający pisk o bardzo wysokiej częstotliwości. Murdock próbuje go "odizolować" i zlokalizować. Udaje mu się dotrzeć do kuchni i zniszczyć źródło dźwięku, które przyprawiło go o potężny ból głowy. Po chwili orientuje się, że na podłodze leżą cztery stroje po martwych ninja z The Hand, a zaraz po tym pojawiają się za nim Black Tarantula z White Tiger w asyście wojowników.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #114 Daredevil vol. 2 #114 Daredevil vol. 2 #114

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.