Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Zone vol. 2 » The Punisher: War Zone vol. 2 #4

The Punisher: War Zone vol. 2 #4

The Punisher: War Zone vol. 2 #4

"The Resurrection Of Ma Gnucci" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Najnowsza pozycja z linii Marvel Knights przyniesie nam powrót nowatorskiego duetu twórczego w osobach Gartha Ennisa oraz Steve'a Dillona w specjalnej, cotygodniowej, sześcioczęściowej mini-serii kontynującej legendarną historię "Welcome Back, Frank". Wszystko zaczyna się, gdy dwóch gangsterów wybiera się do zoo i wkurza nieodpowiednią małpę. Kończyny pofruną w powietrze, sępy zostaną nakarmione, a sprawy przyjmą naprawdę dziwny obrót. Ktoś powróci z grobu. To prawda - ona wróciła i chce zemsty. Ma Gnucci. Osiemdziesiąt pięć funtów bezwłosego, bezrękiego i beznogiego zła.

Streszczenie

Punisher wraca z Schittim z cmentarza. Gangster po przyjęciu strzałki z narkotykami ma teraz niezły odjazd. Frank, aby poznać tajemnicę zmartwychwstania Ma, odwiedza restaurację, w której Charlie widział kobietę. Przy wejściu dyskretnie straszy kelnera pistoletem, w którym rozpoznaje gangstera o imieniu Joey Balls, po czym każe zaprowadzić mu się do kierownika. Po drodze zdejmuje dwóch ludzi z ochrony, a na sam koniec samego Ballsa. Główna szycha je właśnie zupę i jest mocno zdziwiony wizytą.

Tymczasem pod dom Schittiego podjeżdża detektyw Richthofen. Na wszelki wypadek zakrada się od tyłu. Okazuje się, że w kuchni jakiś koleś właśnie sika do lodówki. Molly wykorzystuje jego nieostrożność i po cichu wchodzi do środka. W salonie siedzi kolejnych 3 mężczyzn.

W restauracji Tommy Bones, kierownik i jednocześnie jeden z szefów mafii przyznaje, że ostatnio spotkał się z Ma. Stara wiedźma wróciła z piekła i chce się zemścić na Franku. Podobno sprowadziła swoją włoską rodzinę do pomocy i uruchamia swoje stare kontakty w mieście. Kobieta opowiadała, że ponoć sam Szatan wypuścił ją, aby mogła się zemścić. Po tym, jak Castle uzyskuje wszystkie informacje, strzela do kolesia.

U Schittiego Molly podsłuchuje mężczyzn siedzących w domu. Okazuje się, że Alceno wysłał ich, aby zabili byłego kolegę. To, że ich szef nie żyje, niczego nie zmienia. Wkrótce ktoś inny przejmie władzę i jeśli nie wykonają zadania, to zostaną oskarżeni o zdradę. Dlatego nie ruszą się stąd, póki ich ofiara nie wróci do domu albo póki ktoś nie wyda innego rozkazu. Molly widzi, że wpakowała się w niezłe kłopoty i chowa się w toalecie. Chce wezwać posiłki przez telefon, ale jeden z gangsterów postanawia się odlać. Kobieta szybko chowa się za zasłoną prysznica i z pośpiechu upuszcza komórkę.

Kiedy Frank wychodzi z restauracji, widzi, że Charlie'ego nie ma w wozie. Po chwili zauważa go w sklepie. W rękach chłopak trzyma dynie. Udało mu się wbić w nią dwa palce i wyraźnie jest dumny z tego powodu. Właściciel sklepu żąda zapłaty, ale w odpowiedzi słyszy tylko niezrozumiałe bełkotanie. Castle szybko podchodzi do nich i uspokaja sklepikarza, żeby nie zwrócić na siebie uwagi przechodniów. Punisher zabiera swojego informatora i zmusza go do odrobiny koncentracji. Schitti ma mu pokazać, jakie inne miejsca Ma mogła chcieć odwiedzić. 

W kiblu Molly mocno się męczy, wdychając pierdy jednego z gangsterów. Mężczyzna znajduje telefon pani detektyw i przez przypadek spuszcza go w kiblu.

Punisher i jego informator stoją pod jednym z barów. Mają szczęście. Po chwili wychodzą z lokalu Ma Gnucci z obstawą i jednym z lokalnych szefów mafii. Frank postanawia śledzić kobietę. Niestety zostają zauważeni i przestępcy powiadamiają swojego szefa, którym jest Elite.

W ubikacji detektyw Richthofen zastanawia się, czy nie aresztować gangsterów, ale wie, że taka brawura zaprowadzi ją na cmentarz.

Frank śledzi limuzynę z Ma. Nagle z wozu wypadają gwoździe, które unieruchamiają jego samochód. Gangsterzy także się zatrzymują, a z bagażnika wysiada Elite z ciężkim karabinem maszynowym. Castle rzuca Charlie'ego na podłogę i kładzie się na nim. Po chwili samochód zostaje podziurawiony jak szwajcarski ser.

Autor: Spell

Galeria numeru

The Punisher: War Zone vol. 2 #4 The Punisher: War Zone vol. 2 #4 The Punisher: War Zone vol. 2 #4 The Punisher: War Zone vol. 2 #4 The Punisher: War Zone vol. 2 #4 The Punisher: War Zone vol. 2 #4 The Punisher: War Zone vol. 2 #4 The Punisher: War Zone vol. 2 #4 The Punisher: War Zone vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.