Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #45

Captain America vol. 5 #45

Captain America vol. 5 #45

"Time's Arrrow" - Part 3 of 3

Postacie
Zapowiedź

Bucky kontra Batroc i tajemniczy zagraniczny agent z przeszłości chłopaka, gdy ten był jeszcze Winter Soldierem, w walce o tajemniczą super-broń! Jednak szokujące zakończenie zmieni całkowicie misję i wyśle naszego bohatera na poszukiwanie swoich starych przyjaciół, Invaders!

Streszczenie

Pekin, 1968. Mężczyzna w płaszczu rzuca się na Winter Soldiera. Nazwali go The Man With No Face. To jeden z nieudanych eksperymentów profesora China z lat 50. Zhang chce mieć napastnika żywego, więc chiński superżołnierz fazuje swoją rękę przez klatkę przeciwnika. Jest cieniem, który nie ma ciała materialnego. Radziecki szpieg strzela do stwora, ale kule przechodzą przez niego i trafiają w okno, przy którym stoi profesor.

Nowy Jork, dziś. Cap wymyka się swojemu przeciwnikowi. Nie spodziewał się, że on jeszcze żyje, ale w końcu to nie jest już człowiek. Najważniejsze jednak to dowiedzieć się, skąd on wie, kto kryje się pod maską Captaina America i co robi z Batrockiem. Rzut tarczą nie daje efektu, ponieważ przenika ona przez przeciwnika i leci dalej. Ładunek wybuchowy otwiera transportowiec i powala naszego bohatera. Towar jest nieuszkodzony. Chińczyk ma zająć się Jamesem, a Francuz zajmie się transportem. W tym samym czasie Natalia przekrada się przez budynek ONZ do archiwum. Cap nie może sobie poradzić z przeciwnikiem, który co chwilę zmienia swoją postać. Jako materialny zadaje silne ciosy, a jako cień fazuje przez bohatera i sprawia mu ogromny ból. Barnes musi sobie przypomnieć, jak załatwił go za pierwszym razem – co jest w stanie go dotknąć i go obezwładnić? Man With No Face trzyma Captaina za szyję. W tym momencie James dotyka go swoją sztuczną ręką, a ładunek elektryczny powala przeciwnika. W Pekinie Winter Soldier zaczaił się na przeciwnika i poraził go prądem z wyrwanego przewodu. Następnie wykorzystał ogłuszenie przeciwnika i postrzelił go, kiedy ten ciągle był materialny. Nie powstrzymało to go jednak na długo i radziecki szpieg musiał się salwować ucieczką.

W archiwum ONZ Black Widow znalazła informację, która ją mocno zaskoczyła. W tym samym czasie Captain America musi unikać ognia z helikoptera, który ma zabrać towar z napadu. Cap próbuje bronić ładunku, ale połączone siły Francuza i Chińczyka to dla niego za dużo. Rzut tarczą pozwala mu powalić Batroca, ale wówczas z cienia wynurza się drugi przeciwnik i fazuje swoją rękę przez Capa. Ma zamiar wykończyć bohatera, ale na ratunek przybywa Natalia. Celne strzały zaburzają materię złoczyńcy. Jest już jednak za późno, aby zapobiec kradzieży. Śmigłowiec z kontenerem odlatuje i mogą się jeszcze bliżej przyjrzeć zawartości. Cap ze zgrozą odkrywa, że w środku znajduje się oryginalny Human Torch, a raczej jego szczątki. Para bohaterów musi uciekać, zanim zjadą się policjanci. Godzinę później w swoim mieszkaniu James ogląda materiały, które wykradła Natalia. Cap rozumie, że ta misja dopiero się rozpoczyna, ponieważ pamięta, jakimi eksperymentami zajmował się profesor Zhang Chin.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #45 Captain America vol. 5 #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.