Avalon » Serie komiksowe » Moon Knight vol. 5 » Moon Knight vol. 5 #25

Moon Knight vol. 5 #25

Moon Knight vol. 5 #25

"The Death Of Marc Spector" - chapter 5

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn nikogo już nie oszuka. Przyprowadził swoją tajną broń. Moon Knight kontra Bullseye - i tylko jeden przetrwa. Naprawdę.

Cytat

Ray Landers (o Bullseye'u): "For such a bad mother, that's one stupid costume."

Streszczenie


Nowy Jork, środek nocy. Moon Knight i Bullseye brutalnie się obijają. Z obu stron w ruch idą noże. Bullseye zdobywa przewagę, ale Spectorowi ratuje skórę strzelający z pokładu Mooncoptera Ray. Marc wskakuje na pokład, gdy Bullseye'a opóźnia przybyły na miejsce policjant na motorze. Złoczyńca bez skrupułów zabija go, zabiera mu pistolet oraz motor, po czym rusza w pościg. Zamieszanie zwraca uwagę grupy dziennikarzy telewizyjnych krążących nad miastem w helikopterze.

Pokład Mooncoptera. Moon Knight, zapytany przez Jean-Paula o to, co dalej mają robić, radzi mu, by pozbył się Mooncoptera i wraz z Ray'em ukrył się za miastem. Sam wyskakuje z pojazdu nad dokami i ląduje w wodzie. Bullseye wjeżdża za nim motocyklem do rzeki.

Tymczasem Norman Osborn mobilizuje pozostałych Thunderbolts. Dotrą do doków za jakieś pięć minut.

Bullseye płynąc za Moon Knightem trafia do jego kryjówki w dokach. Jest lekko rozczarowany. Liczył, że stoczy pojedynek z prawdziwym mordercą, a tymczasem Marc ciągle tylko przed nim ucieka. Spector krąży w ciemnościach wokół niego, obrzucając go półksiężycowymi ostrzami. W końcu doprowadza go do wielkiej sali z kukłą przebraną w kostium Moon Knighta. Ranny Marc wychodzi z cienia i wyjaśnia, że rzeczywiście nie jest w stanie pokonać Bullseye'a i wyjść z tego cało. Bullseye zauważa, że do kukły jest przytwierdzona bomba. Desperacko rzuca się do ucieczki i ledwo co mu się to udaje, gdy magazyn wybucha.

Wybuch jest relacjonowany przez dziennikarzy krążących w helikopterze. Relację w telewizji oglądają zadowolony tak Osborn, jak i zamyślony Iron Man.

Następnego dnia. Osborn na konferencji prasowej oznajmia, że udało mu się dokonać tego, czego S.H.I.E.L.D. nie mogło. Moon Knight został powstrzymany i jest oficjalnie uznany za martwego. Stark również zwołuje konferencję. Krytykuje sposób działania Thunderbolts, ale w jednym się zgadza z Osbornem. Wszystko wskazuje na to, że Moon Knight nie żyje.

Profile zabawiając się z prostytutką rzuca okiem na relacjonowaną w telewizji konferencję Starka. Dziwi go, że wszyscy tak łatwo dali się oszukać Spectorowi.

Frenchie spotyka się z Marlene. Kobieta jest zaszokowana ostatnimi wydarzeniami. DuChamp wyjaśnia, iż Marc nie miał wyjścia. By wyplątać ich z tej sytuacji, musiał zginąć. Następnie dodaje, że Marc Spector może i jest martwy, ale Jake Lockley nie.

Meksyk, bar El Lobo. Dwóch bandytów wchodzi do środka i zaczepia samotnie siedzącego Amerykanina. Temu w końcu puszczają nerwy i brutalnie ich obija. To Marc, który ukrywa się w Meksyku pod pseudonimem Jake'a Lockleya.

Autor: Don David

Galeria numeru

Moon Knight vol. 5 #25 Moon Knight vol. 5 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.