Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Worlds Apart » X-Men: Worlds Apart #3

X-Men: Worlds Apart #3

Postacie
Zapowiedź

Odkąd dołączyła do X-Men, Storm walczyła z mutantami, obcymi, demonami, a nawet bogami... i triumfowała. Ale co zrobi, będąc zmuszona do walki z własnym mężem? Tak, tu rozegra się bitwa, na którą czekacie - Storm kontra Black Panther!

Cytat

Nezhno: "Where are we going?"
Storm: "You know, the other X-Men reported to me that you did not talk much while at the mansion. That has not been my experience of you today."

Streszczenie

Cyclops zadbał, by Blackbird rozbił się w pobliżu lotniska. Dzięki temu fortel Storm nie spowolni go tak bardzo, do San Francisco dostanie się ukradzionym samolotem cywilnym.

Tymczasem w Wakandzie Black Panther rani Storm. Pomimo dotkliwego bólu Ororo uśmiecha się, wiedząc, że gdyby jej mąż nie walczył z napastnikiem, to ostatni cios by ją zabił. Korzystając ze swych zdolności, Storm zsyła deszcz i wiatr, oraz zmienia ciśnienie w uchu środkowym męża. Zadaje cios i kiedy T'Challa prosi żonę o asystę w staniu na nogi, pozbawia go przytomności - jej mąż jest zbyt dumny, by prosić o pomoc.

Stolicę Wakandy spowija mgła. Pod jej osłoną Storm i niosący nieprzytomnego króla Nezhno wkradają się do miasta. Ororo używa wytrycha, by dostać się przed ołtarz, gdzie niegdyś została zaprzysiężona swemu mężowi. Zostają jednak nakryci przez wojsko pod dowództwem N'Gassiego. Ororo przemawia do swego ludu, wyjaśniając, że ich króla opętał Shadow King, a ona odda życie, by ich wszystkich ocalić. Modli się do panterzego bóstwa o pomoc. Bast odpowiada, przenosząc ją do świata duchów.

Kocia bogini nie jest jednak zadowolona z poczynań Storm. Obwinia ją za sprawdzenie na nich pasożyta umysłów. Storm nie chce jednak wysłuchiwać wyrzutów i w akompaniamencie piorunów udowadnia, że nie ma dla niej nic ważniejszego niż Wakanda wraz z jej królem i ludem.

Ororo wraca do rzeczywistości. Bast jej wysłuchała i gromadzące się przy niej czarne pantery są tego dowodem. Obywatele Wakandy nie potrzebują lepszego dowodu - ich królowa nigdy ich nie zdradziła i teraz są tego pewni.

Storm wydaje polecenie N'Gassiemu, by podczas jej nieobecności utrzymywał T'Challę w stanie śpiączki farmakologicznej. Ona i Nezhno uda się na drugi koniec świata, by zakończyć to szaleństwo.

W San Francisco Pixie próbuje zrozumieć, dlaczego Emma Frost nie jest zazdrosna o Cyclopsa, kiedy ten odbywa podróże z pięknymi kobietami. Emma jest poirytowana, ale to uczucie szybko mija, wypędzone mentalnym atakiem Shadow Kinga. Frost zmienia się w diament, by odciąć się od swej telepatii i radzi Megan ucieczkę. Pojawia się Cyclops i zarzucając kochance zdradę grupy, strzela, by zabić.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

X-Men: Worlds Apart #3 X-Men: Worlds Apart #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.