Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #581

Amazing Spider-Man #581

Amazing Spider-Man #581

"Mind on Fire" - Part 1: "The Trouble with Harry"

Postacie
Zapowiedź

Harry Osborn i jego całkowicie logiczny, pozbawionym elementów magicznych powrót do krainy żywych. Molten Man, czyhający na jego życie. Liz Osborn. Normie Osborn. I przede wszystkim - odpowiedź na jedno z ważniejszych pytań, jakie pojawiły się po "One More Day".

Cytat

Liz: "Harry Osborn! Why can't you just die like a normal person?!"

Streszczenie

Morderca wrzuca swą ofiarę do śmietnika, po czym przyczepia do niej nadajnik Spider-Mana. Chwilę potem policja otrzymuje zgłoszenie, że Spidey był widziany podczas porzucania ciała. Bohater w tym czasie patroluje miasto, a gdy wykrywa w pobliżu sygnał nadajnika, natychmiast udaje się w jego kierunku. W momencie, gdy odkrywa, skąd on pochodzi, na miejscu zjawia się policja. Widząc Spider-Mana stojącego nad zwłokami, funkcjonariusze natychmiast rozpoczynają za nim pościg. Bohaterowi udaje się dotrzeć do swojego mieszkania. Tam odbiera telefon od Harry'ego Osborna - przyjaciel chce odwiedzić swojego synka i byłą żonę. Prosi, by Pete pojechał z nim.

Następnego ranka Harry i Peter udają się do domu Hollisterów. Podczas gdy Bill prosi Osborna o chwilę rozmowy, Lily proponuje Parkerowi, by wszyscy razem wyszli gdzieś w piątek. Pete chce tego uniknąć, przypominając sobie, że kiedy ostatnio się widzieli, dziewczyna go pocałowała. Próbując wybrnąć z tej sytuacji, chce zaprosić na randkę Carlie, dziewczyna jednak się nie zgadza, stwierdzając, że nie będzie dla niego "nagrodą pocieszenia". W tym czasie Harry słyszy, że skandal związany z Oscorpem może źle odbić się na wyniku Billa w wyborach. Osborn zapewnia ojca swej dziewczyny, że postara się wyciszyć tę sprawę. Zapowiada też, że kiedy wróci od Liz, będą musieli poważnie porozmawiać. Chwilę potem Haryy i Peter odjeżdżają. Harry tłumaczy przyjacielowi, że chce pomóc swojej byłej żonie w pewnych problemach natury prawnej. Wspomina także o Marku Raxtonie, Molten Manie.

Liz rozmawia przez telefon. Jej synek chce się w tym czasie pobawić, jednak widząc, że mama nie ma czasu, udaje się do pomieszczenia, w którym znajduje się przykuty do betonowego łóżka Mark Raxton. Chłopiec zaczyna układać na nim żołnierzyki i obserwować, jak się topią. Wówczas Molten Man budzi się i woła swą siostrę, która natychmiast zabiera stamtąd Normie'ego.

Na stacji benzynowej Peter rozmawia ze swoją ciotką, która prosi go, by uważał, gdy będzie blisko Raxtona. Gdy Harry kończy tankować, mówi, że Liz ma kłopoty z jego polisą na życie. Pete zauważa wówczas, że przyjaciel nigdy tak naprawdę nie wyjaśnił dokładnie, w jaki sposób "wrócił z martwych". Harry opowiada o tym, że przeżył dzięki obecności serum Goblina w swoim organizmie. Pete dziwi się temu, mówiąc, że Spider-Man powiedział mu, iż według ostatnich słów Harry'ego to właśnie serum go zabiło. Młody Osborn odpiera, że był wtedy po prostu na haju. Później Norman Osborn wynajął Mysterio, by ten dopilnował reszty formalności związanych z upozorowaniem śmierci Harry'ego, sam zaś zabrał syna do Europy. Tam przy pomocy psychiatrów przekonał go, że całe zamieszanie z Green Goblinem było wyłącznie efektem halucynacji, jednak gdy Harry zobaczył swego ojca w kostiumie [w historii "New Ways to Die" - Jaro], duża część jego wspomnień wróciła.

Gdy Harry i Pete docierają do domu Liz, kobieta wychodzi im na powitanie razem z małym Normanem. Chłopczyk jest przerażony widokiem ojca, którego przez długi czas uważał za zmarłego, w związku z czym kobieta prosi Parkera, by się z nim pobawił. Gdy Pete udaje się z Normiem do jego pokoju, znajduje tam całe pudełko oderwanych główek z figurek Spider-Mana. W tym czasie Liz i Harry zaczynają się kłócić.

Molten Man orientuje się, że Osborn jest w domu. Wściekły wyrywa się ze swoich więzów i postanawia zabić Harry'ego.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #581 Amazing Spider-Man #581

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.