Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #579

Amazing Spider-Man #579

Amazing Spider-Man #579

"Unsheduled Stop" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Uwięziony pod ziemią Spidey dowiaduje się więcej o nowej postaci, która ma narobić kłopotów nie tylko jemu, ale i J.J. Jamesonowi.

Cytat

Spidey do Jamesona: "Hey, Junior! Junior, Junior, Junior!"

Streszczenie

May zastanawia się, czemu Peter spóźnia się na spotkanie z nią. Po chwili dowiaduje się o katastrofie w metrze - ma nadzieję, że jej bratanka tam nie było.

Spider-Man próbuje opanować sytuację w zawalonym tunelu metra. Okazuje się jednak, że niedługo rozpuści się sieć, którą wzmocnił walący się strop. Zdesperowany odnajduje nieprzytomnego Shockera i siłą wyciąga z niego jego plan ucieczki. Gdy przestępca opowiada o starym tunelu znajdującym się nad nimi, Spider-Man postanawia się do niego przedostać. Zabiera jedną z rękawic Shockera i wybija dziurę w suficie, po czym zostaje przysypany gruzami.

J. Jonah Jameson rozmawia z żoną i prawnikiem na temat pozwu o rozwód. Marla stwierdza, że jeśli jej mąż chce się rozwieść, nie będzie stała mu na drodze. Niespodziewanie Jonah widzi w telewizji informację o katastrofie w metrze. Spikerka wspomina o członkach ławy przysięgłych, a Jameson dostrzega na ekranie zdjęcie swojego ojca. Natychmiast wychodzi z kancelarii.

Jameson Senior pomaga Spider-Manowi wydostać się spod gruzów. Bohater udaje się do tunelu nad nimi, po czym za pomocą pajęczyny i kilku metalowych belek tworzy prowizoryczną "windę", na której wciąga do góry resztę uwięzionych w metrze. Gdy wszyscy przedzierają się przez stary tunel, nagle dostrzegają światła zmierzającej po nich ekipy ratunkowej. Wówczas Shocker aktywuje zabezpieczenia swojej rękawicy, która natychmiast eksploduje, zawalając tunel i dając mu szansę na ucieczkę. Na szczęście dzieje się to już przy wyjściu wszystkich i Spidey może bezpiecznie wyprowadzić ludzi na zewnątrz.

Spidey i Jameson Senior wychodzą z tunelu jako ostatni. Bohater dostrzega wśród zgromadzonych wokół gapiów młodego Jonaha i natychmiast woła go, by zobaczył się z ojcem, jednak zanim do tego dochodzi, starszy Jameson znika w tłumie. Jego syn zostaje na deszczu sam.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #579

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.