Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #19

New Warriors vol. 4 #19

New Warriors vol. 4 #19

"Blood and Iron" part 4

Postacie
Zapowiedź

Donyell Taylor musi podjąć decyzję. Chcąc ocalić brata, decyduje się na podróż w przeszłość, ale zamiast tego ląduje w przyszłości. Na dodatek jest to przyszłość, w której wszystko, przeciw czemu walczył, ma się w najlepsze. Iron Man rozszerzył Superhuman Registration Act, dzięki czemu zdobył władzę nad częścią świata, a super herosów wyjął spod prawa. Ale kiedy Donyell spotyka swojego brata żywego, staje przed wyborem, czego chce najbardziej.

Cytat

Bev: "That’'s not my idea of upholding the law."

Stark: "I know how you feel, detective Sykes. But when the law of an evil empire conflicts with saving innocents lives and doings what's right, the law can go to hell for all I care."

Streszczenie

Stark wyjaśnia New Warriors, że gdy nauka zdołała przywrócić Dwayne'a Taylora do życia, ten okazał się większym zwolennikiem rejestracji niż sam Tony. Dzięki jego wpływom rząd zdołał przetworzyć ją w końcu tak, jak zawsze chciał i stworzyć państwo policyjne, a Dwayne stanął na jego czele jako Iron Man. Tony jest ostatnim, który z nim walczy i liczy na pomoc New Warriors. Wondra po raz kolejny powtarza, że chcą tylko wrócić do domu, a Bev zauważa, że za tym kryje się coś więcej. Tony wyjawia, że Taylor użył do stworzenia tego koszmaru jego technologii, w tym Nth Projector, i czuje się za to odpowiedzialny. Chce zniszczyć jej centrum kontroli w jego wieży, gdzie znajduje się też wehikuł czasu. Potrzebują się nawzajem.

Don jest zszokowany na widok brata i pyta, czemu przewodzi faszystowskiemu reżimowi. Dwayne wyjaśnia, że gdy został wskrzeszony i dowiedział się o rejestracji, pożałował, że nie było czegoś takiego zanim on i jego kumple dali się pozabijać. Uznał jednak, że Stark marnuje potencjał, jaki daje to prawo i sam przejął ster. Mówi, że znów mogą być zespołem. Donyell jest skołowany - chciał odzyskać brata, ale to go przerasta. Dwayne radzi mu odpocząć i wszystko przemyśleć.

Stark wyjaśnia plan wejścia do wieży, w której New Warriors odgrywać będą rolę wsparcia. Bev nie jest zachwycona tym planem i wciąż krytycznie patrzy na grupę, ale Tony przekonuje ją, że w tej sytuacji nie mają innego wyjścia.

Don nie rozumie, jak to się mogło stać. Jego brat żyje, ale jest symbolem wszystkiego, z czym walczył. Niczego nie pragnął tak, jak odzyskania go i ma nadzieję, że nie pożałuje decyzji, którą postanowił podjąć.

Następnego dnia Dwayne pokazuje bratu kosmiczny Nth Projector, który budują - pozwoli on wysłać dowolnego superczłowieka na Ziemi do innego wymiaru. Don przeprasza go za ich dawne nieporozumienia, ale Dwayne nie ma o to żalu. Uważa, ze jego brat ma wielki potencjał i wspólnie mogą naprawić ten świat jako bracia.

New Warriors zakradają się do Stark/Taylor w przebraniach pracowników. Zatrzymuje ich oddział Guardsmen, by zrobić kontrolę dokumentów, ale Tony poraża ich prądem. Wkradają się do podziemi, gdzie czeka na nich nowy oddział Guardsmen. Po brutalnej bitwie udaje im się pokonać strażników i docierają do laboratorium, gdzie powinien być wehikuł czasu. Ale tam czekają już na nich Taylorowie, a jeden strzał Dwayne'a powala wszystkich.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #19 New Warriors vol. 4 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.