Avalon » Serie komiksowe » Skaar: Son Of Hulk » Skaar: Son Of Hulk #6

Skaar: Son Of Hulk #6

Skaar: Son Of Hulk #6

"Heroes And Monsters"

Postacie
Zapowiedź

Pierwsza historia zmierza do szokującej i miażdżącej konkluzji, kiedy to Skaar stanie do ostatecznej walki z Axemanem u wrót miasta Okini. Dodatkowo poznamy przeszłość Old Sama i prawdziwą twarz księżniczki Omaki.

Cytat

Red King: "Accept my gift, o son of Hulk."

Streszczenie

Skaar, Old Sam, księżniczka Omaka i jej przyboczni oraz grupa uchodźców opuścili już dawno ruiny po Skałach Proroka i podążają tropem Wildebotów w stronę obwałowanego miasta Okini. Droga robi się coraz bardziej niebezpieczna, gdyż zewsząd tryska wrząca magma. To skutek niedawnej walki Skaara z kapłanem Axemana, Hiro-Aminem. W końcu potoki lawy są tak wielkie, że syn Hulka musiał do nich wskoczyć i ciągnąć swoich towarzyszy na kamiennej wyspie, przy okazji po drodze rozprawiając się z bestiami żyjącymi w magmie. Uchodźcy są coraz bardziej zatrwożeni potęgą Skaara i jego żądzą jeszcze większej mocy. Niektórzy z nich są już pewni, że to nie Sakaarson z pradawnych przepowiedni, lecz niszczyciel światów. Wtedy ucisza ich Old Sam i ujawnia, że to on sam wymyślił te legendy.

Dwieście lat temu. Kiedy lud szaroskórych był dręczony plagami, kapłani cienia zwrócili się w stronę mistycyzmu i zaczęli gromadzić wokół świątyń, aby tam doczekać końca swych dni. Wśród nich był i Old Sam, ale gdy na Sakaar spadły Ciernie, nie mógł on patrzeć bezczynnie na cierpienie całej planety. Old Sam opuścił bezpieczną kryjówkę i wyruszył do świątyni Saka, która została zbudowana wokół wielkiego kamiennego okrętu na wpół zakopanego w ziemi. Przebywający tam kapłani nie znali się na technologii, więc nie do końca rozumieli, co ich gość chce zrobić. A Old Sam mówiąc, że przysłała go tu przepowiednia, użył energii kamiennego okrętu, żeby stworzyć Wielki Portal, dzięki któremu miał nadzieję ściągnąć na tę umierającą planetę potężnych bohaterów w celu jej uratowania. Później, żeby wlać odrobinę nadziei w serca mieszkańców Sakaar, zaczął on wymyślać i propagować legendy o mocarnym przybyszu, Sakaarsonie, który ma wszystkich zbawić. Jednak pierwszymi istotami, jakie zostały wciągnięte do portalu, okazały się cyborgi Death's Head. Wprawdzie pomogły one imperatorowi Angmo, ojcowi imperium, pokonać Ciernie, lecz później były używane do siania terroru przez Red Kinga. Wtedy Old Sam przestał bawić się w wyrocznię i wymyślać nowe przepowiednie, lecz jego legendy wciąż żyły, same ewoluowały i zyskiwały coraz większy rozgłos.

Teraz Old Sam tłumaczy się i próbuje uspokoić rozdrażnionych uchodźców, którzy właśnie się dowiedzieli, że wszystko, w co od lat wierzyli, okazało się być fikcją. Wtedy nagle na horyzoncie pojawiła się eskadra lewitujących platform z barbarzyńcami na pokładzie, dowodzona przez Axemana. Na szczęście miasto Okini było już blisko. Uchodźcy rzucili się do ucieczki, a Skaar osłaniał ich odwrót. Gdy wszyscy dobiegli do murów miasta, zarówno ich, jak i całą aglomerację, osłoniła wielka kopuła pola siłowego. Nie na darmo miasto Okini nosi miano obwałowanego. Pole siłowe okazało się nie do przejścia i pościg barbarzyńców został powstrzymany. Jednak kiedy nasi bohaterowie weszli do miasta, mina im szybko zrzedła, bo ich gospodarzem i wybawicielem z opresji okazał się nie kto inny, jak sam Red King. Były imperator jakimś cudem przeżył starcie z Hulkiem, a Wildeboty, które wtedy znalazły jego zmasakrowane ciało, nie rozszarpały go, tylko zasymilowały się z nim i resztkami jego bionicznej zbroi. Od tamtej pory, Red King ponoć jest innym człowiekiem, lepszym, bardziej czułym na krzywdy innych. Tak twierdzi, a mieszkańcy Okini i podległe mu Wildeboty oraz niedobitki cyborgów Death's Head zdają się to potwierdzać. Mimo tego księżniczka Omaka mu nie wierzy i rzuca się z nienawiścią na swojego ojca, który przecież kiedyś nakazał zabić ją, jak i całą rodzinę, oraz jest odpowiedzialny za jej kalectwo i to, że ma mechaniczne ramiona. Red King bez problemu ją powstrzymał. Obecnie jest wielkim, wielorękim cyborgiem, ale mimo przewagi nic jej nie zrobił, tylko próbował udobruchać słowami. Pokazał też, że jego Wildeboty przyniosły do miasta urządzenie, którego poszukuje Old Sam. Według słów byłego imperatora, tylko po to, żeby było bezpieczne i nie wpadło w niepowołane ręce. Skaar momentalnie ruszył w stronę urządzenia, które podobno miało mu dać pradawną moc. Lecz Old Sam próbował go powstrzymać, mówiąc, żeby pod żadnym pozorem nie ufał Red Kingowi. Jednak syn Hulka nie posłuchał. Żądza potęgi była w nim zbyt wielka i bez namysłu dotknął on urządzenia. Wówczas z maszyny wystrzelił słup światła, a Skaar został porażony potężną dawką energii, która zatrzęsła niemal całą planetą. Księżniczka Omaka nie miała zamiaru czekać na to, co się teraz wydarzy. Złapała ona Old Sama i Krama, po czym wskoczyła na jakąś latającą platformę i poleciała w stronę barbarzyńców, którzy wciąż bezskutecznie próbowali się przebić przez pole siłowe. Wygląda na to, że Omaka chce się zjednoczyć z Axemanem. A wszystko po to, żeby ostatecznie zgładzić Red Kinga i nie dopuścić, aby Skaar stał się zbyt potężny.

Gdzie indziej, przy ruinach jakiejś zapomnianej świątyni. Sponiewierani mieszkańcy planety, wystraszeni słupem światła oraz nagłymi wstrząsami, modlą się o pomoc i przybycie ich zbawiciela, Sakaarsona. Wtedy, jak na życzenie, z nieba na swej srebrnej desce zlatuje do nich Silver Surfer.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Skaar: Son Of Hulk #6 Skaar: Son Of Hulk #6 Skaar: Son Of Hulk #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.