Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #219

X-Men: Legacy #219

X-Men: Legacy #219

"Jagannatha"

Postacie
Zapowiedź

Charles Xavier staje oko w oko ze swoim przyrodnim bratem - Juggernautem.

Cytat

Charles Xavier: "I understand you better now, and I know you've chosen the path you walk. For your own sake, don't stray onto mine."

Streszczenie

Pewien bar, w którym obecnie rezyduje Juggernaut, trzymając jego gości oraz pracowników jako zakładników i czekając na przybycie oczekiwanego gościa. Charles Xavier wreszcie przybywa i prosi, aby Cain wypuścił więzionych przez siebie ludzi i pozwolił im porozmawiać sam na sam. Marko jednak ma inne plany: zaczyna grozić zakładnikom, co skłania profesora do podporządkowaniu się prośbie Juggernauta i napicia się z nim piwa. Cain mówi, że spodziewał się brata, ponieważ przez swój hełm czuł, jak ten próbuje dostać się do jego umysłu, i jest ciekawy, dlaczego Charles go szukał. Dodaje, że zdecydował się znów być Juggernautem i właśnie podejmuje kolejną decyzję, tym razem dotyczącą tego, czy po zakończeniu rozmowy zabije Xaviera, czy nie. Profesor mówi, że czuje się odpowiedzialny za to, że Marko trafił na drogę życiową, którą obecnie podąża. Juggernautowi nie podoba się to, ponieważ to brzmi, jakby on sam nigdy nie miał wpływu na swój los, i odpowiada, że w ciągu swojego życia wiele razy był pokonywany przez bohaterów i więziony w innych wymiarach lub w betonowym bloku. Wtedy zawsze wracał do tego momentu podczas wojny, kiedy zdezerterował i znalazł świątynię Cyttoraka. Nie uciekł wtedy, ponieważ się bał, tylko miał dosyć bezczynności i wykonywania rozkazów. Nigdy również nie bał się swojego ojca, w przeciwieństwie do Charlesa: planował nawet jego zabójstwo i zrobiłby to, gdyby tamten nie zginął w pożarze. Marko zawsze parł do przodu, nie zważając na przeciwności, a dzięki mocy Cyttoraka, mógł to również robić dosłownie. Mówi, że jedyny okres w swoim życiu, którego żałuje, to ten, w którym dołączył do X-Men i próbował naśladować swojego brata. Był wtedy słaby, ale ostatecznie powrócił do pełni mocy i teraz zamierza zakończyć wreszcie swój konflikt z Xavierem. Profesor mówi, że ma na pożegnanie prezent i daje Cainowi pudełko, które by chciał, aby ten otworzył po tym, jak go zabije. Juggernaut jednak nie słucha i robi to już teraz, ze zdziwieniem zauważając, że pudełko jest puste. Charles ostatni raz oferuje swoją pomoc w walce z wpływem Cyttoraka, ale Marko przypomina mu, że to jest jego wybór, aby służyć demonowi. Zaczyna bić Xaviera i zawala bar. Wygrzebawszy się z rumowiska i upewniwszy się, że profesor nie żyje, odchodzi.

W ciągu następnych tygodni niepowstrzymany Juggernaut napada na kilka banków i dobrze się bawi. W międzyczasie walczy również z X-Men, którzy chcą pomścić śmierć Xaviera, i bez trudu ich pokonuje. Pewnego wieczoru przygląda się pudełku, które otrzymał od Charlesa i zagląda do niego. Wewnątrz widzi samego siebie, śpiącego. Nagle orientuje się, że on sam również znajduje się w identycznym pudełku trzymanym przez Charlesa, który wyjaśnia mu, że śpiący Cain jest prawdziwy, a cała reszta rozegrała się w jego umyśle. Profesor zaskoczył go w nocy, kiedy Marko nie miał na sobie hełmu, ponieważ, jak się przekonali, zginąłby podczas prawdziwego spotkania. Teraz już wie, że zreformowanie Juggernauta nie jest możliwe, rozumie, że to jest jego wybór i nie będzie go więcej niepokoił. Jednocześnie ostrzega, że dla swojego własnego bezpieczeństwa, Cain również powinien trzymać się z daleka od niego. Profesor zamyka trzymane przez siebie pudełko, a chwilę później przerażony Juggernaut budzi się z krzykiem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Legacy #219 X-Men: Legacy #219

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.