Avalon » Serie komiksowe » X-Men Noir » X-Men Noir #1

X-Men Noir #1

Postacie
Zapowiedź

"Koroner odwrócił zwłoki rudowłosej kobiety tak, żeby Dukes i Magnus z wydziału zabójstw mogli się jej lepiej przyjrzeć. 'Lepiej' w tym wypadku oznaczało widok na zmasakrowaną przez pazury twarz i wybebeszone ciało niczym z rzeźnickiego sklepu.
Ale tatuaż - zwykłe, proste "X" na lewym ramieniu - zostało nietknięte. Dukes wskazał je końcem trzymanego w ręku skrzydełka żółtodziobowi Peterowi, który wyrzygiwał właśnie obiad.
- Widzisz ten tatuaż? Oznacza, ze spędziła jakiś czas w tej reedukacyjnej szkole prowadzonej przez tego psychiatrę Xaviera..."

Cytat

Cyclops: "We're the X Men. Nobody's on our side."

Streszczenie

Wybrzeże nowojorskiej zatoki. Detektyw Fred Dukes i jego nowy partner, syn jego przełożonego, Peter Magnus, przybywają obejrzeć znalezione zwłoki młodej rudowłosej kobiety. Nowicjusz nie jest przyzwyczajony do widoku martwych ciał i wymiotuje, jednak nakłoniony przez Dukesa dokonuje oględzin. Na ciele martwa ma ślady cięć, zawsze w grupach po trzy. Jej identyfikacja nie będzie łatwa, ponieważ jej oczy, nos i część ust została wycięta. Peter dziwi się, że nikt nie notuje jego spostrzeżeń, ale Fred mówi mu, że nie są potrzebne, ponieważ tatuaż w kształcie litery X na łopatce kobiety wyjaśnia mu wszystko – w całą sprawę zamieszani są X Men. Detektywi odchodzą, a Magnus pyta się Dukesa, o co tu chodzi. Ten opowiada, że w Westchester była szkoła dla trudnej młodzieży prowadzona przez niejakiego Xaviera. Z założenia miała nawracać młodych kryminalistów, ale w rzeczywistości profesor uczył ich lepiej wykorzystywać ich umiejętności w zakresie przestępczości. Tajemnica wyszła na jaw, kiedy jeden z nich zabił się, skacząc z dachu budynku. Xavier trafił do więzienia na Wyspie Rikera i czeka na proces, a jego uczniowie, nazywani X-Men, zniknęli i zaczęli dokonywać różnych napadów w całym Nowym Jorku. Znaleziona kobieta to jedna z nich, Jean Grey, a to oznacza, że nie jest to ktoś, komu Eric Magnus chciałby poświęcać czas, rozwiązując zagadkę jej morderstwa.

Klub Creole. Właściciel, Remy Le Beau, opowiada Tomowi Hallowayowi o Jean Grey. Mówi, że trzy razy przyłapał ją na różnych przekrętach w jego kasynie, i dziwi się, z jaką łatwością kobieta potrafiła omotać jego pracowników i zdobyć ich pomoc. Tom pyta się Remy’ego, czy wie, gdzie są X Men. Ten odpowiada, że niestety nie, ponieważ chciałby się odwdzięczyć za stracone na ich rzecz pieniądze. Halloway wychodzi i zauważa na parkingu, jak mężczyzna próbuje zaatakować łomem młodą kobietę. Bez trudu obezwładnia go i poznaje, że napastnikiem jest ochroniarz Le Beau, Bishop, a jego niedoszłą ofiarą córka inspektora Magnusa, Wanda. Okazuje się, że kobieta ma dosyć duży dług w kasynie Remy’ego, po czym nakłania Toma, aby zaprosił ją na drinka.

Więzienie na wyspie Rikera. Halloway, podając się za reportera Daily Bugle, odwiedza Xaviera. Mówi mu, że zainteresowały go jego teorie o ewolucji zachowań ludzkich i wykształceniu się socjopatów posiadających umiejętności przystosowujące ich do życia w obecnej rzeczywistości. Profesor dziwi się, że Tom dotarł do jego prac, które kosztowały go miejsce w stowarzyszeniu psychiatrów i nigdy nie zostały opublikowane. Halloway mówi, że interesuje go sprawa śmierci Jean Grey oraz to, że nikt nie chce się zająć jej sprawą, a on nie chce dopuścić do tego, aby zagadka pozostała nierozwiązana. Pyta się Charlesa, czy pozostali X Men mogli zabić jedną z nich oraz gdzie ich może znaleźć. Wtedy pojawia się strażnik i mówi, że pory odwiedzin u profesora dobiegły końca. Xavier oddaje Tomowi jego książkę, w której ten znajduje wiadomość nakazującą mu odnaleźć Marie Rankin.

Dukes i Magnus przychodzą do baru uczęszczanego przez wielu policjantów. Schodzą do piwnicy, gdzie Peter znajduje ojca i jego ludzi torturującego handlarza narkotyków. Eric przypomina, że Cassidy miał przenieść swój interes do dzielnicy, która wkrótce ma zostać zburzona i zwiększenie się tam przestępczości skłoni mieszkańców do szybszej wyprowadzki. Zauważając swojego syna, Magnus mówi, że wreszcie będą razem mogli walczyć z przestępcami, wobec których nie można stosować zwykłych reguł i zasad prawa, po czym wita go w Bractwie. Przestraszony tym, czego się właśnie dowiedział o swoim ojcu, Peter ucieka.

Zamknięta Szkoła Xaviera dla Niesfornej Młodzieży. Przebrany w kostium Halloway dostaje się do środka, korzystając z umiejętności nabytych od kryminalistów jako chłopiec, kiedy jego ojciec był strażnikiem więziennym. W gabinecie profesora znajduje akta Anny Marie Rankin. Po drodze do wyjścia mija salę treningową. Zagląda do środka i odkrywa, że to właśnie tu Xavier szkolił swoich studentów w posługiwaniu się bronią, włamywaniu się do sejfów i innych przydatnych umiejętnościach. Nagle Tom zostaje zaatakowany przez Beasta i Icemana. Przedstawia się jako Angel i mówi, że chce im pomóc odnaleźć zabójcę Jean Grey, ale Cyclops odpowiada, że X Men nie mają sprzymierzeńców, i strzela do Hallowaya.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men Noir #1 X-Men Noir #1 X-Men Noir #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.