Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #129

Ultimate Spider-Man #129

Postacie
Zapowiedź

Ultimatum przynosi wielkie zmiany w życiu Petera Parkera, powrót Spider-Woman oraz gościnne występy Kitty Pryde i Johnny'ego Storma.

Cytat

Johnny Storm (po spotkaniu ze Spider-Woman): "Now that's girlfriend material."

Streszczenie

Gdzieś w Soho. Johnny Storm jest ponownie [pierwszy raz był w Ultimate Spider-Manie #118] na randce z Britney Amber Fox, gwiazdką popu, i, podobnie jak poprzednio, dziewczyna jest bardziej zainteresowana szumem, jaki powinno wywołać spotkanie dwóch znanych osobistości niż samym chłopakiem. Kiedy Britney idzie do toalety, Johnny dzwoni do Petera Parkera i prosi go, aby oddzwonił do niego za pięć minut, dzięki czemu będzie miał wymówkę, aby wyrwać się ze spotkania. Mary Jane uważa, że to niemiłe, ale ponieważ sama nienawidzi piosenkarki, nie ma tego Peterowi za złe. Kiedy pyta się, gdzie jest May, chłopak odpowiada, że poszła porozmawiać z wicedyrektorem Midtown High w sprawie powrotu Gwen Stacy do szkoły.

Midtown High. Dyrektor czyta przyniesione mu przez May dwa listy: jeden od lekarza pracującego dla S.H.I.E.L.D., drugi od Tony’ego Starka, które potwierdzają, że Gwen Stacy została uznana za zmarłą przez pomyłkę, a teraz May jest jej opiekunką. Parker mówi, że nie zna Starka – wie tylko, że był on związany z czymkolwiek, co się przydarzyło Gwen. Chciałaby, aby Stacy mogła wrócić do szkoły i mieć jak najbardziej normalne życie. Dyrektor mówi, że w Midtown High się tak nie da – w liceum dzieje się wiele dziwnych rzeczy powiązanych ze Spider-Manem, mutantami oraz rodziną Osbornów, przez co rodzice innych uczniów uważają, że nie jest tu bezpiecznie, a rada szkoły rozważa jej zamknięcie. May mówi, że nie wie nic o Spider-Manie, chce tylko jak najlepiej dla Gwen.

Soho. Johnny odbiera telefon od Petera, który mówi mu, że jutro zbierze całą paczkę i spotkają się z nim w jego części miasta. Storm ze swojej strony udaje, że właśnie się dowiedział o powrocie Doctora Dooma, i mówi Britney, że musi lecieć. Po drodze wyrzuca sobie, że nie załatwił tego szczerze i nie powiedział jej, że nie chce się z nią widywać, ale przyznaje, że dziewczyna za bardzo mu się podoba. Nagle Johnny słyszy wybuch, a chwilę później mija go Vulture niosący torbę z łupem. Kiedy każe mu się zatrzymać, Drago odwraca się i próbuje staranować Storma, ale ten odsuwa się i zaczyna ścigać przestępcę. Vulture rzuca w Johnny’ego kilka granatów, których wybuch wrzuca go w budynek, ale chłopak chwilę później wznawia pościg i ostrzega złodzieja, że spali jego kostium, jeżeli się nie zatrzyma. Nagle Vulture wpada na Spider-Woman, która kilkoma szybkimi ciosami rozprawia się z przestępcą i unieruchamia go w sieci. Jessica wita się z Johnnym, który pyta się jej, skąd się znają. Dziewczyna odpowiada wymijająco, nie chcąc ujawniać, że jest żeńskim klonem Spider-Mana, i w końcu ucieka. Storm przyznaje, że powinien chodzić właśnie z kimś takim jak Spider-Woman.

Dom Parkerów, następnego dnia. Peter, Mary Jane i Gwen spotykają się z Kitty Pryde i Kongiem, po czym wyruszają na Manhattan. Zaraz po ich odejściu pojawia się grupa policjantów, którzy pytają się May, czy jej siostrzeniec jest w domu. Chwilę później pani Parker zostaje aresztowana i zabrana na posterunek w celu przesłuchania na temat powiązań jej i Petera ze Spider-Manem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #129 Ultimate Spider-Man #129

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.