Avalon » Serie komiksowe » Runaways vol. 3 » Runaways vol. 3 #5

Runaways vol. 3 #5

Runaways vol. 3 #5

"Dead Wrong" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Majesdanie powrócili na Ziemię i ścigają Runaways. Czy Karolina i Xavin będą jeszcze kiedykolwiek mogli na siebie spojrzeć?

Cytat

Molly (po kolejnym skoku Żaby): "I think my fillings fell out!"
Nico: "Are you serious? Because we don't have health care."

Streszczenie

Malibu. Statek Majesdan zbliża się do domu Runaways. deHalle wykrywa sygnaturę energii Karoliny w środku, a vaRikk nagłe pojawienie się źródła ciepła. vaDrann zdaje sobie sprawę, że ich przeciwnicy chcą uciec i każe przyspieszyć. Na dole, Chase również wraca do domu i zauważa startującą Żabę, która próbuje uniknąć wystrzałów ładunków lepkiej substancji ze statku kosmicznego. Jeden z pocisków trafia Steina. Na pokładzie Żaby Nico uważa, że próba ucieczki nie uda się, ponieważ Majesdanie dysponują znacznie szybszym pojazdem. Victor postanawia unikać kosmitów skacząc w górę i dół, dopóki ktoś nie wpadnie na lepszy pomysł.

Na ulicy, Chase'owi udaje się wyciągnąć ze schowka w motocyklu rękawice i niedawno skonstruowane przez siebie buty. Dzięki nim wysadza swój pojazd i uwalnia się z lepiej substancji. Postanawia ruszyć z pomocą przyjaciołom, więc idzie do garażu, ale jedyny samochód, który udaje mu się uruchomić, to stara furgonetka. Wyjeżdża z garażu i chce poszukać Żaby, ale ta nagle ląduje obok niego, prawie go miażdżąc, po czym wykonuje kolejny sus. Statek Majesdan wciąż ją goni, więc Chase chce ruszyć za nimi, ale jego samochód jest bardzo wolny i nie jest w stanie nadążyć za pozostałymi pojazdami. Stein uderza ze złości w samochód i przypadkiem znajduje ukryty panel z różnymi przyciskami. Naciśnięcie jednego z nich powoduje uruchomienie dodatkowych silników, a drugiego - wysunięcie się skrzydeł, dzięki czemu pojazd unosi się w powietrze i bardzo szybko leci za Żabą i ścigającymi ich Majesdanami.

Tymczasem Victor nie jest w stanie zgubić kosmitów, więc Xavin uważa, że powinni zatrzymać się i walczyć. Nico sądzi, że nie dadzą sobie rady, dopóki są pod wpływem zaklęcia rozpraszającego, ale Mancha przypomina dziewczynie, że kiedy kazała wszystkim wsiąść do Żaby, nikt nie protestował, co oznacza, że czar prysł. Minoru sugeruje, aby włączyć kamuflaż ich pojazdu, ale Xavin mówi, że kosmici i tak wykryją Karolinę, więc jeszcze raz proponuje zatrzymać się i walczyć. Majesdanka nie chce jednak dopuścić do bitwy z jej pobratymcami. Molly wpada na pomysł, aby użyć bransolety Karoliny, która wcześniej neutralizowała jej moc, kiedy dziewczyna jeszcze nie potrafiła nad nią w pełni panować. Xavin daje jej ją, ale Nico każe im poczekać na odpowiednią chwilę. Żaba dociera do Long Beach, gdzie stoi liniowiec Queen Mary, obecnie używany jako pływający hotel. Victor kieruje pojazd ponownie wysoko w górę, prosto w gęste chmury. Majesdanie lecą za Runaways, ale na chwilę tracą ich z oczu. W tym momencie Nico każe Karolinie założyć bransoletę, a Mancha włącza kamuflaż pojazdu i osiada na kominie Queen Mary. Kosmici przelatują obok Żaby i nie zauważają jej. Bohaterowie cieszą się, że wreszcie zgubili Majesdan, ale w tej chwili pojawia się Chase i jego latający furgon, który zaczyna strzelać do pojazdu kosmitów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Runaways vol. 3 #5 Runaways vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.