Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #59

Ultimate Fantastic Four #59

Ultimate Fantastic Four #59

"Journey To The Center Of An Invisible Woman"

Postacie
Zapowiedź

Budynek Baxtera był pierwszą ofiarą Ultimatum: doktor Storm nie żyje, Johnny zaginął, Reed odszedł, a Sue jest umierająca i tylko Ben Grimm i Mole Man mogą ją ocalić.

Cytat

Ross (po powrocie Bena z ciała Sue): "That was quite an ordeal you just got yourself out of, son."
Ben: "You know what we call that around here?"
Ross: "No."
Ben: "Wednesday."

Streszczenie

Budynek Baxtera, dwadzieścia dwa lata temu. Franklin Storm przynosi swojej żonie Mary córkę, którą właśnie urodziła. Niemowlę chwyta włosy matki i przygląda się im, a potem zaczyna zerkać na aparaturę medyczną. Rodzice stwierdzają, że w rodzinie Stormów pojawił się kolejny naukowiec.

Piętnaście lat temu. Doktor Molekevic przeprowadza zajęcia z biologii, na których klasa ma przeciąć dżdżownicę i doprowadzić do powstania dwóch. Mała Susan kończy pierwsza, a inne dzieci stwierdzają, że to niemożliwe, żeby była taka mądra, i na pewno dzięki swojemu ojcu wie wcześniej, co się będzie działo na lekcjach.

Dziewięć miesięcy temu. Krótko po przemianie Ben Grimm próbuje przeciąć sobie nadgarstek, ale żadne narzędzie nie jest w stanie przebić jego skóry. Znajduje go Sue i mówi mu, że przydałaby się jego siła w laboratorium. Widzi, że z Benem nie jest w porządku, na co ten odpowiada, że Reed miał rację, sądząc, że Sue jest mądrzejsza od niego. Powiedział mu też, że któreś z nich na pewno będzie wiedziało, jak mu pomóc. Sue potwierdza to i prosi, żeby do tego czasu nie załamywał się.

Teraz. Trwają przygotowania do podróży w głąb ciała nieprzytomnej Sue. Molekevic dyryguje naukowcami Budynku Baxtera, częściowo rekompensując sobie swoje dawne zwolnienie. Znajduje go generał Ross i chce aresztować, ale powstrzymuje go Ben. Mówi Rossowi, że naukowiec jest mu potrzebny do uratowania Sue, i przypomina, że nie jest podległy jego rozkazom, więc nie musi go słuchać. Grimm i Molekevic wsiadają do promu kosmicznego, pomniejszają go za pomocą cząsteczek Pyma i przez usta panny Storm dostają się do jej wnętrza. Kierują się do serca, by potem przez tętnice dotrzeć do mózgu. Nagle prom zostaje otoczony przez rój owadów. Ben zakłada skafander, wychodzi na zewnątrz i zaczyna z nimi walczyć. Widząc, że łatwo sobie z nimi nie poradzi, każe Molokevicowi ruszać dalej i instruuje go, jak prowadzić prom. Pojazd zmierza w kierunku mózgu, a Ben, ciągnięty na linie bezpieczeństwa, odpiera owady, które próbują go ścigać. Widząc, że to niewiele daje, wraca do środka i mówi Molekevicowi znaleźć szybszą drogę do celu. W końcu docierają do tkanki mózgowej, kiedy jeden z owadów wbija się w przednią szybę promu i utyka w niej. Molekevic wstrzykuje Sue enzymy i kontaktuje się z Mary, która mówi, że stan Sue zaczyna się polepszać. Ben zauważa, że owad zniknął. Molekevic znajduje go i zabija, ale ten zdąża wcześniej zniszczyć urządzenie przetwarzające cząsteczki Pyma, przez co prom zaczyna powracać do normalnych rozmiarów. Ben siada za sterami i szybko zmierza w kierunku ust Sue. Zdąża w samą porę i po upuszczeniu ciała dziewczyny rozbija się na podłodze laboratorium. Sue budzi się, zauważa matkę i pyta się o ojca i Johnny’ego.

Później. Ross mówi Benowi, że mu dzisiaj zaimponował i chciałby mieć go u siebie w S.H.I.E.L.D. Grimm nie jest zainteresowany byciem jego osiłkiem, ale generał wyjaśnia, że proponuje mu stanowisko pilota-oblatywacza. Ben znajduje Sue, która bada owada, który wydostał się z jej ciała na pokładzie promu. Mówi, że chociaż podobny jest do tych, których kiedyś użył przeciw nim Doom, to uważa, że ten tutaj jest dziełem Reeda. Grimm mówi, że Richards na pewno miał ważne powody, aby ich opuścić, ale Sue odpowiada, że nie musi się za niego tłumaczyć. Dziewczyna chce sprawdzić, czy w ciele Bena również znajdują się roboty, ponieważ to oznaczałoby, że Reed wszczepił je także Johnny’emu, a wtedy tropiąc ich sygnał, mogliby go odnaleźć. Grimm pyta się, czy poradzą sobie bez Richardsa, ale Sue przypomina mu to, co kiedyś jej powiedział: ona jest mądrzejsza od Reeda.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #59 Ultimate Fantastic Four #59

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.