Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 3 » Squadron Supreme vol. 3 #6

Squadron Supreme vol. 3 #6

Squadron Supreme vol. 3 #6

"Power To The People!" - part 6: "Powered Up!"

Postacie
Zapowiedź

Czterej astronauci zostali zmutowani przez coś, co znaleźli na Księżycu. Kiedy ujawnili się, rząd postanowił ich zlikwidować. Teraz uratować ich może tylko Nick Fury i jego nowy Squadron Supreme.

Cytat

Jon Mora: "Can she be trusted?"
Nick Fury: "Hey, you can't trust the President of the United States, who can you trust?"
Jon Mora: "So the answer is...?"
Nick Fury: "Probably not..."

Streszczenie

Siedziba S.H.I.E.L.D. w Waszyngtonie. Nick Fury gości u siebie czwórkę astronautów, podczas gdy Arcanna Jones teleportuje się z ich iluzjami po całych Stanach. Ma to zwrócić uwagę wojska i rządu, przez co dać czas Fury'emu na zapewnienie załodze Icarusa 1 bezpieczeństwa. Ci nie są pewni, czy plan Nicka się powiedzie, ale są gotowi zaryzykować, byle nie wracać do laboratorium, z którego zdołali uciec.

Uniwersytet Nevady w Las Vegas. Emil Burbank próbuje znaleźć sposób na kontrolowanie przemian Briana Callahana. Przeprowadza na nim eksperyment i powoduje, że mężczyzna zmienia się w Mangoga, a następnie ucieka z laboratorium.

Siedziba firmy Tuckera Forda. Biogeneral zdejmuje Nell Ruggles obrożę neutralizującą jej zdolności. Dziewczyna ucieka, ale po kilku krokach zostaje porażona. Tucker tłumaczy, że włączył w budynku pole działające tak samo jak obroża, żeby Nell nie musiała jej nosić.

Biały Dom. Nick Fury spotyka się z prezydent Dolores Miller i mówi jej, że inne agencje bezpieczeństwa potraktowały załogę Icarusa 1 jak kryminalistów, na co oni nie zasługują. Prosi więc o zapewnienie im nietykalności, a w zamian oferuje usługi S.H.I.E.L.D. i należących do organizacji super-ludzi. Prezydent zgadza się.

Ulice Waszyngtonu. Old Soldier powstrzymuje dwóch gangsterów, którzy właśnie próbowali wyeliminować konkurenta, nie zwracając uwagi na bezpieczeństwo innych ludzi.

Siedziba S.H.I.E.L.D.. Fury przedstawia astronautom wyniki rozmowy z prezydent i mówi, że nie wie, czy można jej zaufać, ale jako oficjalni agenci S.H.I.E.L.D. mają oni teraz swoje prawa. Pojawia się Arcanna, a zaraz za nią agenci Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego. Nick mówi ich dowódcy, że rozmawiał z prezydent, ale ten uważa, że Miller mogłaby być manipulowana przez Arcannę i zgodziła się na wszystko. Prawie dochodzi do bójki między żołnierzami a astronautami, ale Fury uspokaja obie strony. W tym momencie do budynku wpada Mangog i atakuje agentów. Załoga Icarusa 1 rusza im na pomoc, ale moc Petera nie robi na stworze wrażenia, a Jon i Kathy szybko zostają przez niego zneutralizowani. Ted rzuca się na Mangoga, oplata korzeniami tworzonymi przez swoje ciało i w końcu pozbawia przytomności, wbijając dwa z nich w uszy przeciwnika. Munn i Kathy przytulają się, przez co Jon dowiaduje się o ich romansie. Kobieta rozdwaja się, uspokajając obu rywalizujących o jej względy mężczyzn, a Fury wyrzuca sobie, że dopuścił do tej sytuacji. Arcanna mówi mu, że nie mógł przewidzieć wszystkiego. W tym momencie w pomieszczeniu pojawiają się Hyperion i Doctor Spectrum. Mark Milton przyznaje rację i mówi, że zwykły człowiek ma ograniczone możliwości – dlatego potrzebni są tu tacy, jak on i Joe Ledger.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 3 #6 Squadron Supreme vol. 3 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.