Avalon » Serie komiksowe » Ender's Shadow: Battle School » Ender's Shadow: Battle School #2

Ender's Shadow: Battle School #2

Postacie
Zapowiedź

Tajemnicza sierota z ulic Rotterdamu odmieni świat. W Szkole Bojowej jest tylko jedna osoba mądrzejsza od Endera Wiggina - Groszek.

Cytat

Bean: "Crises polarize. They either bring about total breakdown, or else they encourage the centralization of power."
Carlotta: "Is that true to individuals too, do you think? Do we become what we are by reacting to what's around us?"
Bean: "Are you changing the subject, sister Carlotta?"
Carlotta: "Yes. Quite subtly, I thought."

Streszczenie

Siostra Carlotta pokazuje chłopcu mapy. Bean nie może wyjść z podziwu, że świat jest taki ogromny. Kiedy zakonnica pokazuje globus, chłopiec przywołuje teorię kopernikowską i wspomina prace naukowe Einsteina. Helga jest zdumiona, jak jedna osoba może być takim ignorantem i jednocześnie tak głodnym na wiedzę. Carlotta nie uważa chłopca za ignoranta, do tej pory po prostu nie miał skąd czerpać informacji. Rozmowa schodzi na temat Achillesa, ale słuch o nim zaginął. Pozostaje im mieć nadzieję, by drogi chłopców już nigdy się nie spotkały.

Bean nadrabia zaległości w kwestii wojen formidzkich. Siostra Carlotta zastanawia się na głos, po kim chłopiec odziedziczył intelekt. Ten mówi, że pierwsze wspomnienia pochodzą z czystego miejsca, gdzie wszyscy duzi ludzie nosili białe ubrania. Pamięta, że ostatniej nocy dorośli byli zdenerwowani, więc wyczołgał się ze swojego łóżeczka i poraczkował do toalet, by ukryć się w zbiorniku na wodę. Niektóre z pozostałych dzieci też próbowały uciec. Po jakimś czasie znalazł go mężczyzna, chyba woźny, i zabrał do domu. Pomieszkał z nim jakiś czas, ale jakaś kobieta krzyczała na tego mężczyznę z jego powodu. Więc uciekł.

Siostra Carlotta jest wstrząśnięta. Podczas następnej telefonferencji z Graffem przekazuje mu historię chłopca. Dyrektor Szkoły Bojowej podejrzewa, że miłość zaślepiła kobietę, dlatego jej ewaluacja nie jest obiektywna. Kobieta denerwuje się, że wyników testów na inteligencję nie da się sfałszować, a one wykraczają daleko nad ludzką normę. Carlotta chce poznać przeszłość swego wychowanka. Rozmowie z ukrycia przysłuchuje się Bean. Sam jest ciekawy, skąd się wziął na świecie.

Kilka dni później Achilles wraca do swej bandy. Dzieci cieszą się z powrotu ich "papy". Sarge mówi, że tego samego dnia, co Poke, zniknął Bean. Achilles coś podejrzewa i zarządza poszukiwania chłopca.

Bean i Carlotta rozmawiają o Achillesie. Kobieta zastanawia się, dlaczego może być tak niebezpieczny. Bean ma swoją teorię. Podejrzewa, że Achilles nie może znieść myśli, że ktoś go widział bezbronnego, a to przecież Bean wpadł na to, by zabić go cegłą.

Wieczorem tego samego dnia Carlotta i Helga rozmawiają o przyszłości chłopca. Carlotta jest pewna, że Graff przyjmie go do swej szkoły, bo chociaż podobno znalazł już obiecującego kandydata - Endera Wiggina - to jest zbyt inteligentny, by wszystkie nadzieje pokładać w jednym miejscu. Tymczasem Bean wymyka się do miasta.

Chłopiec zapamiętał mapy i próbuje odnaleźć mieszkanie woźnego. Po drodze zaczepiają go opryszki, ale udaje mu się wyłgać. Nie wie, że zauważa go Andre, jeden z jego byłej bandy, który zaraz potem biegnie z radosną nowiną do Achillesa. Ten każe pozostać chłopcom w kryjówce i idzie sam powitać zgubę.

Tymczasem Bean odnajduje dom woźnego i zaczaja się pod nim. Kiedy pijany mężczyzna wraca z prostytutką, chłopiec spławia ją. Chce porozmawiać z woźnym na osobności. Zanim jednak jest w stanie czegokolwiek się dowiedzieć, pojawia się siostra Carlotta z policją. Cały czas śledzili chłopca licząc na to, że zaprowadzi ich do tego miejsca. W międzyczasie schwytali czterech opryszków i dwójkę pedofilów, którzy mieli chrapkę na chłopca. Bean jest wściekły, że Carlotta "chroniła go" wbrew jego woli. W oddali przygląda się im Achilles.

Następnego dnia woźny jest przesłuchiwany przez policję. Mężczyzna nie wie, jaka firma go zatrudniała, ale jest pewien, że nie była to czarnorynkowa farma organów. Uważa, że pracował w szpitalu dla noworodków bez matek. Zza szyby weneckiej wszystkiemu przysłuchuje się siostra Carlotta. Detektyw tłumaczy jej, że niczego nie odnaleziono pod podanym przez woźnego adresem i że ślad się urwał. Nie to kobieta chciała usłyszeć, ale nie zamierza zaprzestać poszukiwań rodziców Beana.

Później spaceruje z chłopcem po parku. Bean nie wybaczył jej, że nie pozwoliła mu samemu poznać jego własnej przeszłości. Kobieta wyjaśnia, że mężczyzna i tak niczego przydatnego nie wiedział. Rozmowę przerywa im oficer Międzynarodowej Floty. Z rozkazu Graffa Bean ma niezwłocznie zostać dostarczony na pokład wahadłowca. Siostra Carlotta ma rozdarte serce - z jednej strony osiągnęła swój cel i to wcześniej niż się spodziewała, a z drugiej przez kilka kolejnych lat na pewno nie zobaczy chłopca, którego zdążyła pokochać. Bean przytula ją, po czym odchodzi. Ten jeden uścisk to jedyna zapłata, jakiej oczekiwała za całą okazaną mu dobroć.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ender's Shadow: Battle School #2 Ender's Shadow: Battle School #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.