Avalon » Serie komiksowe » The Stand: Captain Trips » The Stand: Captain Trips #4

The Stand: Captain Trips #4

Postacie
Zapowiedź

Pierwszy rozdział komiksowej adaptacji tej epickiej powieści chyli się ku końcowi. Dla Larry'ego Underwooda, Frannie Goldsmith i Nicka Androsa superzaraza ma natychmiastowe konsekwencje, zabijając ludzi bliskich ich sercom. Tymczasem wyrzutek Lloyd Henreid dostaje niewesołą nowinę od swego prawnika, a generał Starkey zostaje permanentnie zwolniony z pełnienia obowiązków. A gdzieś daleko pewna postać daje znać o swym istnieniu...

Cytat

Prawnik: "You were scared of Poke Freeman."
Lloyd: "Well, I wasn't exactly--"
Prawnik: "You were terrified, Sylvester. You were sweating bullets."

Streszczenie

Frannie Goldsmith jest w motelu. Przez telefon rozmawia ze swoim chłopakiem o ciąży. Rozmowa nie idzie dobrze. Fran zakańcza ją, zanim zaczyna się kłótnia. Następna rozmowa z ojcem nie jest łatwiejsza. Dziewczyna dowiaduje się, że jej matka zachorowała na grypę. Ma wyrzuty sumienia, że to wszystko przez jej wpadkę.

Tymczasem z deszczowego Nowego Jorku Larry Underwood dzwoni do przyjaciółki na zachodnim wybrzeżu. Chce za jej pośrednictwem podziękować przyjacielowi, który wyrwał go z bagna. Dowiaduje się jednak, że jest on w szpitalu, jak dziesiątki innych osób. Szczep grypy nazwany Kapitanem Tripsem jest wysoce zaraźliwy i na ulice coraz częściej wychodzi wojsko. Larry nie chce dać się paranoi i stara się nie zauważać, że większość mijających go przechodniów ma katar.

W Phoenix w Arizonie do Lloyda Henreida przychodzi jego prawnik. Spróbuje uratować swego klienta przed krzesłem elektrycznym, ale Lloyd będzie musiał zacząć kłamać. Rozumiejąc, jak blisko jest skazania, Lloyd jest gotów powiedzieć wszystko, co adwokat uzna za stosowne.

W Shoyo Nick spotyka na ulicy lekarza. Uzmysławia on chłopakowi, że szeryf umarł, jego żona zachorowała, ale to i tak czubek góry lodowej. Shoyo jest odcięte przez wojsko, a ludzie padają jak muchy. Nick nie chce uciekać z tonącego okrętu i jako pełniący obowiązki szeryfa udaje się do aresztu, zanieść swoim byłym oprawcom jedzenie. Za kilka godzin i oni permanentnie stracą apetyt.

W Nowym Jorku Larry wyłamuje drzwi od mieszkania matki. Alice zasłabła i nie była w stanie otworzyć synowi. Podczas gdy Alice miota się w delirium, Larry próbuje dodzwonić się do szpitala, bez skutku. Mężczyzna jest przerażony i idzie po pomoc do sąsiada piętro wyżej.

W Ogonquit do Frannie przychodzi jej ojciec. Jest załamany, bo jego żonę zabrała karetka, która i tak była zapełniona sześciorgiem innych chorych. Carla jeszcze nigdy nie była tak bezbronna, jak w tamtym momencie.

Generał Starkey schodzi do bazy Project Blue. To był jego projekt. I teraz, kiedy stworzony przez jego ludzi wirus morduje kraj, który miał chronić, nie pozostaje mu nic innego, jak odejść. Strzelając sobie w głowę.

Gdzie indziej, Randall Flag kontynuuje swą wędrówkę. Świadomość nadchodzących wydarzeń wykrzywia mu usta w demonicznym uśmiechu.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: Captain Trips #4 The Stand: Captain Trips #4 The Stand: Captain Trips #4 The Stand: Captain Trips #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.