Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: Treachery » Dark Tower: Treachery #4

Dark Tower: Treachery #4

Postacie
Zapowiedź

Z powodu porażki w Hambry siły Dobrego Człowieka są chwilowo osłabione. Jesli Steven Deschain i jego rewolwerowcy teraz zaatakują, mogą pokonać Farsona i przejąć arsenał, który zgromadził przeciwko Gilead. Czy im się uda pomimo zdrajcy w szeregach?

Cytat

Cuthbert, po tym jak Alain uratował mu życie: "Get off me, you oferstuffed pillock!"

Streszczenie

Opuszczając Debarię Marten nadal zwodzi Gabrielle. Przekonuje ją, że na drodze ich miłości stoi tylko jej mąż i kiedy się go pozbędzie, będą mogli być razem na zawsze. Co więcej, Roland wcale nie będzie musiał ucierpieć. Uspokojona kobieta rusza w drogę powrotną do Gilead. Narzędzie, którym będzie miała zabić męża, dostarczy jej posłaniec.

Tymczasem Roland nadal śni koszmary zesłane przez Kryształ. W jego snach Rhea urwawszy Stevenowi głowę chce to samo zrobić chłopcu. Roland jest tak otumaniony, że nie jest w stanie odróżnić jawy od mary – wydaje mu się, że Alain i Cuthbert, którzy stoją pod drzwiami jego komnaty gotowi odebrać mu Kulę, to czyhająca na jego życie wiedźma. Dlatego kiedy otwierają się drzwi, chwyta za rewolwery i wypala. Gdyby nie zdolność dotyku Alaina, który w ostatniej chwili odepchnął przyjaciela, dwie kule znalazłyby się w jego piersi.

Rada rewolwerowców wysłuchuje sprawozdania szpiega Justusa, niepomni, że jest on zdrajcą pracującym dla osoby, którą miał szpiegować – Farsona. Justus namawia rewolwerowców, by zaatakowali siły Dobrego Człowieka w górach i zniszczyli cały zebrany tam arsenał. Steven poważnie zastanawia się nad tym planem.

Fakt, że prawie zabił swoich najlepszych przyjaciół, wyrywa wreszcie Rolanda z objęć Kryształu. Alain i Cuthbert nie muszą go wcale namawiać. Chłopak wie, że źle zrobił, zatrzymując Grapefruit Maerlyna i ma zamiar od razu naprawić swój błąd.

Trójka przyjaciół zjawia się przed obliczem Stevena. Władca Gilead jest zszokowany wyglądem syna, ale kiedy tylko Roland pokazuje mu Klejnot, wszystko rozumie. Jest zły na syna, ale nie zamierza go karać. Prosi go tylko, by był uprzejmy w stosunku do matki na bankiecie, a on sam się od teraz zajmie Kryształem.

Kiedy zostaje sam, spogląda na Grapefruit. Kryształ zamienia się, gotów porwać jego duszę, jak niegdyś Rolanda, ale Steven jest mądrzejszy od swego niedorosłego syna. Zamyka Kryształ w ściennym sejfie, gdzie będzie mógł obserwować tylko mrok. Nikt się nie dowie, że Klejnot jest w Gilead. Nikt poza Stevenem, Rolandem i jego ka-tet... i Justusem szpiegującym Deschaina.

Wpuszczenie szpiega za mury Gilead może być jedynym błędem Stevena. Alea ten błąd może kosztować go i królestwo, i życie. Justus już się o to postara.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: Treachery #4 Dark Tower: Treachery #4 Dark Tower: Treachery #4 Dark Tower: Treachery #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.