Avalon » Serie komiksowe » New Warriors » New Warriors #3

New Warriors #3

New Warriors #3

"I Am, Therefore I Think"

Postacie
Cytat

Speedball (schwytany przez Primusa i widząc, że Thinker trzyma jego kota): "Niels? How'd you catch him... He's got the same powers as me? Oh. And you caught me. Never mind."

Streszczenie

Laboratoria Genetechu w Sayville. Walter Rosen przedstawia Harmonowi Furmintzowi i reszcie kierownictwa firmy Mad Thinkera i jego asystenta, androida Primusa, którzy zajmą się poznaniem umiejętności New Warriors i określeniem, jak nowa grupa bohaterów może się przydać w próbach stworzenia nowych super-ludzi przez Genetech.

Dwa tygodnie później, Uniwersytet Empire State. Nita Prentiss robi sobie przerwę w nauce i idzie na basen. Po skoku do wody ogarnia ją ból. Okazuje się, że Primus zanieczyścił wodę, aby sprawdzić, jak jej skażenie będzie wpływać na Namoritę. Mad Thinker przeprasza ją za to i wskazuje miejsce spotkania, gdzie może dowiedzieć się czegoś więcej o sobie.

Springdale. Justin i Maddie Baldwinowie kłócą się na temat wyjazdu kobiety do Brazylii razem z Projektem Ziemia, których jej mąż uważa za terrorystów. Robbie mówi, że idzie do pracy, wychodzi z domu, zmienia się w Speedballa i zostaje schwytany przez Primusa. Mad Thinker mówi mu, że chciał zbadać jego moce, ale wcześniej znalazł jego kota Nielsa, który ma takie same. Mówi, gdzie Speedball może go znaleźć i odchodzi.

Chinatown. Dwayne Taylor znajduje Silhouette w restauracji, nad którą mieszka dziewczyna. Chce z nią porozmawiać, ale zostaje zaatakowany przez kogoś, kto wygląda jak członek jednego z gangów. Zostaje łatwo pokonany przez napastnika, który mówi mu, gdzie go może znaleźć, po czym ucieka i okazuje się Primusem, który ustalił, że Dwayne rzeczywiście nie posiada nadludzkich zdolności.

Queens. Mad Thinker obserwuje Richarda Ridera, o którym wie, że kiedyś był Novą i uważa, że wciąż nim jest, należąc do New Warriors, ale nosząc inny kostium. Ojciec Richa robi mu wyrzuty z powodu jego zwolnienia z pracy, więc chłopak wychodzi z domu. Udaje się do siłowni, skąd się wypisuje, stwierdzając, że po odzyskaniu swoich mocy trening nie jest mu już potrzebny. Mad Thinker zostawia dla niego wiadomość na recepcji.

Włamując się do danych akademii w Massaschusetts Mad Thinker dowiaduje się, że Firestar to Angelica Jones. Spotyka ją w jej szkole i mówi, gdzie go może znaleźć, jeżeli chce poznać odpowiedź na pytanie, dlaczego boi się tego, kim jest.

Ustaliwszy, że Marvel Boy to Vance Astrovik, Thinker zaczyna podsłuchiwać i obserwować jego dom. Słyszy, że ojciec chłopaka dowiedział się z jego dziennika o jego przynależności do New Warriors i zabrania mu używania swoich mocy. Thinker sądzi, że będzie musiał powstrzymać mężczyznę, ale Vance sam ma dosyć gróźb i rzuca ojca o sufit, po czym każe mu wyjść z jego pokoju. Naukowiec wysyła Marvel Boyowi wiadomość na jego komputer.

Miejsce, gdzie New Warriors walczyli z Terraxem. Mad Thinker wraz z Primusem czeka, aż wszyscy bohaterowie przybędą, po czym ujawnia się im, przedstawia i wyjaśnia, że został zatrudniony przez Genetech, aby uzyskać jak najwięcej informacji o zdolnościach New Warriors, które miałaby pomóc korporacji produkować super-ludzi. Night Thrasher nie jest z tego zadowolony i uderza deskorolką w Thinkera, odrywając mu głowę. Primus atakuje New Warriors, ale jego szef, który okazuje się robotem, każe mu przestać, a następnie mówi bohaterom, że nie wyjawił nikomu ich tożsamości, chciał ich ostrzec przed Genetechem i skłonić do zastanowienia się, jak najlepiej mogą wykorzystać swoje zdolności. New Warriors, którzy nie widzieli się od kilku tygodni, postanawiają jeszcze raz dać szansę drużynie, a Night Thrasher już wie, czego będzie dotyczyć ich kolejna misja.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Warriors #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.