Avalon » Serie komiksowe » ClanDestine » ClanDestine #9

ClanDestine #9

ClanDestine #9

"Home Truths!"

Postacie
Cytat

Will: "My God, Bones! I'm beginning to think you can cure a rainy day!"
Newton: "I can cure anything except Trekkies..."

Streszczenie

Ravenscroft. Newton zajmuje się młodym człowiekiem, który został ciężko pobity przez Willa Chance’a, który towarzyszył Rory’emu i Pandorze na patrolu. Walter mówi Kay, że niepotrzebnie przesłaniała bliźniętom pełnię przemocy, ponieważ uważa, że powinni byli to widzieć. Dziwi się również, że Cuckoo i Will są bliżsi sobie niż kiedykolwiek wcześniej i wydaje mu się, że wygląda starzej niż zwykle.

Baza Alphy. Naukowiec testuje na Omeganach nowy model Gryfa, ale póki co, nie działa on tak, jakby sobie tego życzył. Mówi też swoim stworzeniom, że rozpoczął już zemstę na Destine’ach, a jego pierwszą ofiarą jest Walter.

Greenwich Village. Podczas przenosin archiwów AIM pracownicy organizacji odkrywają, że ktoś włamał się i przeglądał dane. Postanawiają powiadomić MODAM, która rozpoczyna śledztwo i wkrótce przyłapuje na gorącym uczynku Lenza, który przeszukuje magazyn AIM na Manhattanie. Ten mówi MODAM, że gdzieś w danych organizacji jest wskazówka do tego, jak uratować stworzoną przez siebie rasę przed wyginięciem i chce współpracować z AIM, aby to osiągnąć.

Hotel Excelsior w Ravenscroft. Will je kolację ze swoją dziewczyną, Alice Springs, kiedy podchodzi do nich Kay. Alice nie do końca wierzy w wyjaśnienia chłopaka, że to jego siostra (nie zauważa podobieństwa między nimi), a Cuckoo telepatycznie modyfikuje sposób, w jaki Australijka postrzega to, co się wokół niej dzieje.

Dom Destine’ów. Newton odnajduje bazę Alphy podążając za telepatycznym śladem pobranym przez Kay. Rory i Pandora (w nowym kostiumie) słuchają opowieści Willa i stwierdzają, że czasami dziwią się, że tacy różni ludzie mają wspólnych rodziców. Kay szepcze do Chance’a, że oni wiedzą coś, o czym inni nie mają pojęcia. Adam tymczasem decyduje, że oddać Gryfa Alphie, udając się do jego bazy. Crusader proponuje, że on i Will skorzystają z zamieszania i przeszukają ją. Chance nie chce tam iść tłumacząc się, że Griffin jeszcze go nie spotkał, więc chce utrzymać swoje istnienie w tajemnicy przed nim. Rory stwierdza, że brat i reszta rodziny to tchórze i może powinien przyłączyć się do złoczyńców. Ta uwaga przypomina Walterowi Vincenta i dochodzi do bójki między nim, a próbującym go zatrzymać Willem.

W swojej bazie, Griffin niespodziewanie natyka się na Lenza, MODAM i oddział AIM. Kiedy Alpha odmawia współpracy, MODAM wysyła do walki androida manipulującego ogniem, którego nazywa Aniołem Śmierci, i każe spalić cały kompleks. Niedaleko pojawiają się Adam, Dominic i Walter. Android próbuje spalić najstarszego z Destine’ów, ale nie może. Niszczy za to jego komunikator, przez co Dominic nie może skontaktować się z Newtonem po tym, jak Adam wpada w trans. Tymczasem MODAM i Lenz dopadają Alphę w sterowni.

Ravenscroft. Sam i Will wybierają się razem do miasta. Rory siedzi w bunkrze i narzeka, że ojciec i bracia nie pozwolili mu iść z nimi, kiedy nagle wstrząs odsłania tunel uszkadzając jedną z cegieł, na której wyryty jest emblemat, który nosił na swoim pierwszym kostiumie Kapitan Britain.

Autor: Ozz

Galeria numeru

ClanDestine #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.