Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #262

Daredevil #262

Daredevil #262

"I found Me In a Gloomy Wood Astray" [Inferno Tie-In]

Postacie
Streszczenie

Black Widow w ostatniej chwili ratuje Karen i dzieci przed zmiażdżeniem przez spadające z budynku murowane gobliny. Kobiety zmierzają w stronę komisariatu, aby popędzić policjantów szukających Daredevila. Wsiadając do metra, dzieci zostają przycięte przez drzwi. Wszyscy czują, że dookoła dzieje się coś dziwnego.

Mary Walker stoi na krawędzi mostu, gotowa z niego skoczyć. Czuje, że gdzieś w jej środku kłębi się coś złego, coś, co powinno zginąć wraz z nią. Świadomość kobiety co chwila zmienia się, raz jest Mary Walker, raz Typhoid Mary. Pod tym samym mostem leży umierający Daredevil.

Matt doznaje wizji, w której pojawia się Stick i zmusza jego serce do pracy, każe mu żyć i wprawić serce w ruch, po czym zagoić odniesione rany. Murdock woli jednak pozostać martwy. Black Widow z Karen i dziećmi wysiadają z metra, w którym byli zaczepiani przez wściekłych mieszkańców. Na posterunku sytuacja przedstawia się niewiele lepiej. Wszyscy krzyczą na siebie i obrzucają się wyzwiskami. Karen dowiaduje się, że policja ma w tej chwili za dużo na głowie i brakuje im ludzi do szukania Daredevila. Wychodząc z komisariatu, kobieta zostaje zaczepiona przez znajome prostytutki. Cała sytuacja sprawia, że zaczyna płakać.

Dziwny mechaniczny robal atakuje ciało Daredevila. W tym czasie, w jego wizjach Stick próbuje wpłynąć na Murdocka, aby otrząsnął się z szoku i zaczął walczyć o własne życie. Ten powtarza, że jest zbyt zmęczony.

Karen z Black Widow i dziećmi wracają do "prawniczej klinki", którą zastają kompletnie zdemolowaną. Dzieci korzystają z windy w drodze na dach, gdzie chcą pojeździć na desce. Natasha zbyt późno reaguje, zabraniając dzieciom wsiadać do windy. Ta zaczyna jeździć w górę i w dół jak szalona. Black Widow dostaje się do szybu windy i ratuje dzieci tuż przed upadkiem windy na dno szybu.

Mechaniczny stwór zaczyna dusić Daredevila, gdy ten zmienia zdanie i chce żyć. Mary Walker trzymając w ręce miecz jest zdecydowana skoczyć z mostu i skończyć ze swoim życiem. Wtedy zauważa pod sobą Daredevila atakowanego przez mechanicznego dziwoląga, po czym zbiega na dół, aby pomoc ukochanemu. Ten przepełniony wolą życia zgniata stwora gołymi rękoma, co powoduje jego wybuch. Mary osłania się od latających odłamków wymachując swoim mieczem, co aktywuje świadomość Typhoid Mary. Zabójczyni stoi nad pobitym Daredevilem.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil #262

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.