Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #25

The Punisher: War Journal vol. 2 #25

Postacie
Zapowiedź

"Secret Invasion" tie-in
Podczas gdy świat stoi w obliczu inwazji Skrullów, a każdy bohater walczy o przetrwanie ludzi, Frank Castle i Stuart Clarke próbują się wzajemnie pozabijać. Po czyjej stronie stanie G.W. Bridge? I co ze Skrullami? Kto ich wszystkich zabije?

Cytat

Punisher (do Rampage'a): "Copkiller."
Rampage (do Punishera): "Girl killer."

Streszczenie

Hell's Kitchen. Rampage ma zamiar zemścić się na Punisherze za zabójstwo Tatiany Arocha [The Punisher: War Journal vol. 2 #9 – Don D]. Bez pardonu rozbija nim szybę witryny pobliskiego sklepu. G.W. Bridge stara się rozdzielić walczących, lecz od tyłu atakuje go Super-Skrull. Tymczasem Clarke dalej obija Franka, dopytując się, dlaczego zabił Tati. Ten przyznaje się do wszystkiego. Co prawda nie zrobił tego świadomie [sprawka Hate Mongera – Don D], ale to nie ma znaczenia. Zasłużył na karę. Niespodziewanie egzekucję przerywa Bridge i goniący go Skrull wpadający przez szybę do sklepu. Koniec końców cała trójka jest zmuszona do wspólnej walki z kosmitą. Gdy Punisher i Rampage odwracają jego uwagę, Bridge wbija mu w plecy metalowy pręt. Chwilę później Castle ratuje stróżowi prawa życie, zasłaniając go własnym ciałem przed strzałem snajpera. Następnie używa jako żywej tarczy rannego Super-Skrulla, ale i tak obrywa kolejnym strzałem w nogę. Bridge jednak rewanżuje się - ryzykując własnym życiem, wraca po niego i przenosi na plecach w stronę najbliższej osłony. Tam dołącza do nich Clarke, któremu udało się wypatrzyć snajpera. Tylko on dzięki swojej zbroi jest w stanie go zlikwidować. Dopiero gdy to zrobi, on i Frank dokończą swoją "dyskusję". Rampage rzuca się pędem w kierunku budynku ze snajperem, a Punisher i G.W. osłaniają go, strzelając. W międzyczasie Bridge dziwi się, że jego towarzysz zdecydował się na jakąkolwiek współpracę z kimś, kto zabił gliniarza. Następnie tłumaczy zdziwionemu Punisherowi, iż Clarke wylądował w Raft za zabicie agenta S.H.I.E.L.D. podczas próby zamachu na Tony'ego Starka [Stuart opowiedział o tym Sunset Bain w The Punisher: War Journal vol. 2 #17 – Don D].

Rampage, unikając pocisków, przedostaje się do budynku, w którym ukrywa się Skrull snajper. Po krótkiej walce zabija wroga, wyrzucając go przez okno. Następnie chwyta za jego karabin, by przy jego pomocy załatwić Punishera. Ten jednak w sama porą wskakuje przez okno i z zawziętością rzuca się na dawnego wspólnika. Castle radzi sobie z nim dość łatwo i zaczyna dusić go wyrwanym ze ściany kablem elektrycznym, co powoduje zwarcie w jego zbroi. Tymczasem grupka Skrulli, która zauważyła śmierć swojego pobratymca, strzela z wielkiego działa w budynek. Eksplozja dosięga i Clarke'a, i Punishera. Kosmitom nie jest jednak dane długo nacieszyć się zwycięstwem, bo padają ofiarą Bridge'a. Następnie agent przeszukuje zgliszcza budynku i znajduje ciężko rannego, zakrwawionego Rampage'a. Natomiast Punisher jest już daleko i kontynuuje swoją wojnę z najeźdźcami z kosmosu.

Jakiś czas później Bridge odwiedza Stuarta w szpitalu. Twarz mężczyzny jest pokryta bliznami i przypomina puzzle.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #25 The Punisher: War Journal vol. 2 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.