Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion: X-Men » Secret Invasion: X-Men #4

Secret Invasion: X-Men #4

Postacie
Zapowiedź

Taktyka X-Men zmusza Skrullów do bezwzględnego traktowania mieszkańców San Francisco. Czy X-Men zaryzykują życie tysięcy ludzi?

Cytat

H' Kurrek: "I congratulate you on the guerrilla war [...] We meet as brothers and equals.
Cyclops: "We do? Funny. I do have a brother who's a rabid, murderous psychopath."

Streszczenie

Dowódca Skrullów, H'Kurrek, kontaktuję się telepatycznie z X-Men i informuje, że zgromadził ludność miasta w kilku budynkach, w które są wycelowane działa jego statku. Mutanci mają dziesięć minut na poddanie się. Inaczej otworzy ogień.

Mutanci zaczynają debatować nad uratowaniem ludności. Cyke nie widzi innej opcji, niż potraktowanie przeciwników wirusem [Legacy Virus/wirus spuścizny - Snak3]. Beast zauważa, że powinni przedyskutować jeszcze jedną sprawę...

Ludzie w jednym z budynków przekrzykują się, próbując ustalić, czy X- Men ich uratują.

Cyclops zwołuję zebranie, chcąc wiedzieć, czy żaden z nich nie będzie żałował tego, co mają zrobić. Kiedy nikt sie nie odzywa, ruszają.

Skrullowie odliczają czas do poddania się mutantów. Kiedy ten mija, coś zaczyna się dziać. Rozpoznają sygnaturę teleportacji. H'Kurrek chcę to sprawdzić.

Na ulicy Nightcrawler teleportuję grupę mutantów w pobliżu Skrullów. Cyclops oświadcza, że przybyli wedle rozkazu ich dowódcy. Podobnie czyni kilka innych grup X-Manów.

X-Men zostają przetransportowani na statek-matkę przed oblicze dowódcy. Po krótkiej rozmowie H'Kurrek oświadcza, że przyjmuję ich poddanie się. Przerywa mu Scott, przypominając, że nie powiedział nic o poddaniu się. W tym samym momencie Skrullowie zaczynają odczuwać efekt wirusa, który rozprzestrzenili X-Men, nie mogąc utrzymać o własnych siłach na nogach. Usłyszawszy ultimatum, kosmita decyduje się powstrzymać zarazę i ostatkiem sił rozkazuje wycofać się swoim oddziałom. Rozpoczyna się odliczanie do samozniszczenia statku. Wszyscy mutanci ewakuują się tuż przed wybuchem pojazdów.

X- Men uwalniają ludzi, zdobywając ich sympatię.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Secret Invasion: X-Men #4 Secret Invasion: X-Men #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.