Avalon » Serie komiksowe » Foolkiller: White Angels » Foolkiller: White Angels #5

Foolkiller: White Angels #5

Foolkiller: White Angels #5

"Play the Fool"

Postacie
Zapowiedź

White Angels nie boją się popełniać najgorszych zbrodni. Nadeszła pora, żeby za to zapłacić...

Cytat

Daniels, patrząc na to, co Foolkiller zrobił na parkingu: "I've never seen you speechless, Everston".

Streszczenie

Na miejscu kolejnej zbrodni detektywowi Everstonowi puszczają nerwy i wyraża nadzieję, że Foolkiller rozprawi się z White Angels. Michael zaś zostaje zaatakowany w pobliskim zaułku przez Fury'ego, który chce się zemścić za śmierć przyjaciela. Zaskoczenie daje mu przewagę, ale kiedy Foolkiller dobywa swego miecza, nie trwa to już długo. Wiadomość na komórce Fury'ego doprowadzi go do następnego miejsca spotkania gangu.

Pod wieczór przy farmie za miastem zgromadził się tłum zamaskowanych rasistów. Rzucają się na czarną kobietę, by pokazać, gdzie jest jej miejsce, kiedy Foolkiller się ujawnia. Zeskakuje ze zbiornika na wodę i pierwszym cięciem dekapituje 5 osób. Następni nie muszą długo czekać. Kiedy mija pierwszy szok, White Angels przegrupowują się i wychodząc z założenia, że w grupie siła, rzucają się na Michaela. Ten detonuje zbiornik z wodą, co pozbawia życia kolejnych napastników. Mordobicie trwa jeszcze kilka minut i chociaż na koniec Foolkiller stoi wśród dziesiątek zwłok, szefa grupy, na którym najbardziej mu zależało, nie udało mu się dorwać.

O świcie na miejscu masakry pojawiają się gliniarze i zastają bezgłowe zwłoki powieszone podobnie, jak White Angels wieszali swoje ofiary. Nie widzą tu przywódcy gangu, ale wątpią, czy uda mu się uciec.

Tymczasem Bottleneck Jack jak najszybciej próbuje skołować kasę, by uciec z kraju. Pod bankiem dopada go Foolkiller. Zarzuca mu pętlę na szyję i ciągnie za furgonetką wprost na rozstawioną na drodze kolczatkę. Po spotkaniu z nią bandzior jest już praktycznie w dwóch kawałkach. Ale Foolkiller dopiero zaczął.

Policja jak zwykle pojawiła się później. Parking pokryty jest krwią, ale nie widać nigdzie wizytówki Foolkillera. Pilot śmigłowca wyjaśnia zagadkę – rozlana na parkingu krew i szczątki Bottleneck Jacka tworzą jeden wielki makabryczny wizerunek błazna, który widać dopiero z powietrza. Policja nie może więcej tolerować jego działalności i Follkillera trzeba pochwycić.

Jakiś czas później w Nowym Jorku Sickle Moon wraca do swego mieszkania. Przymierza metalową protezę ręki i planuje, jak zniszczyć Foolkillera.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Foolkiller: White Angels #5 Foolkiller: White Angels #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.