Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #33

Ms. Marvel vol. 2 #33

Ms. Marvel vol. 2 #33

"Secret Agent Danvers" - part 2: "Vitamin"

Postacie
Zapowiedź

Nieopowiedziana historia z czasów, gdy Carol Danvers była tajną agentką, trwa! Czy jest Ascension? Co CIA robi w Afganistanie? I co to wszystko ma wspólnego ze światem po Secret Invasion?

Cytat

Carol: "You expecting someone in a limo, Mason?"

Mason: "This is the part of the movie where we get shot."

Carol: "Since last we've met? Turns out I'm bulletproof."

Streszczenie

Dzisiaj. Carol staje nad grobem Michaela Rossi na cmentarzu Arlington i stwierdza, że nie przyszła tu wcześniej, bo nie cierpi pożegnań – zwłaszcza, jeśli nagrobek jest tylko symboliczny, bo jego ciała nigdy nie znaleziono. Kiedy zbliża się jakiś mężczyzna, wita go co najmniej chłodno. Rick Mason stwierdza, że nie spodziewał się zastać jej tu, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę jej ostatnie problemy i to, jak wiele wpływowych osób jej szuka. Początkowo myślał, że to ona wysłała mu list, planując jakiegoś rodzaju zemstę, ale teraz zgaduje, że oboje dostali taką samą wiadomość dotyczącą Rashida i Wzejścia. Carol przyznaje mu rację.

Kilka lat wcześniej, Mazar-E Sharif, Afganistan. Właściciel domu, w którym mieści się tajne miejsce spotkań, wprowadza pułkownika Michaela Rossi do pokoju, w którym leży ranna Carol. Po krótkim przedstawieniu, w którym podkreśla, że pracuje dla wywiadu lotnictwa, Rossi próbuje wypytać ją o szczegóły, jednak Carol otwarcie oświadcza, że nie ma powodu, by mu ufać. W tej sytuacji, on zdradza część szczegółów swojej przykrywki i mówi, że dowiedział się o działalności Ghazi Rashida, nie ukrywając domysłów, że ma on coś wspólnego z jej obecnym stanem. Carol upewnia się, czy nie ma powiązań z CIA i wyjawia, że dowiedziała się czegoś, co musi wywieźć do kraju bez ich wiedzy. On początkowo bagatelizuje te rewelacje, ale zmienia zdanie, gdy ona pokazuje mu skradziony dysk i dorzuca odkryty pseudonim agenta CIA - Witamina. Potem dodaje, że zabiła Rashida i był to jej pierwszy raz, choć nie ostatni tego dnia.

Trzy tygodnie później, w bazie Rammstein, major Danvers rozmawia z przełożonymi o możliwości powrotu do czynnej służby. Specjalna komisja oświadcza jednak, że jej pourazowa amnezja jest niepokojąca i wstrzymuje pozwolenie na loty do odwołania. Po ich wyjściu zjawia się Rossi i zabiera ją na spacer, podczas którego wysłuchuje, ile kosztuje ją zachowanie tajemnic, a w końcu wręcza na pocieszenie legitymację AFSO. Stwierdza, że na razie nie będzie mogła latać, ale praca dla wywiadu zapewni jej dość innych wrażeń.

Kolejne miesiące Carol spędza na rehabilitacji, a w międzyczasie razem z Michaelem próbują rozszyfrować, czym jest Wzejście. Okazuje się, że dane, które wykradła, są wyjątkowo dobrze zaszyfrowane i złamanie kodu może potrwać. W dodatku Witamina jest często stosowanym przez CIA kryptonimem agentów polowych i praktycznie nie ma sposobu na zidentyfikowanie konkretnej osoby. Po jakimś czasie Carol wpada na pomysł, by spróbować wyłowić z szumu informacyjnego wiadomości kodowane w podobny sposób, jak dane na dysku i na ich podstawie zlokalizować źródła sygnału, które zbliżą ich do celu.

Osiem miesięcy później, Berlin. Z hotelowego pokoju Carol i Michael obserwują okna innego hotelu naprzeciwko, w którym zatrzymał się najbardziej prawdopodobny cel. Korzystają z okazji, by uczcić jej pierwszą misję, a gdy tylko Danvers ośmiela się narzekać na brak obiecanych wrażeń, eksplozja z naprzeciwka wywala wszystkie szyby z okien. Kilka minut później są już na dole i obserwują przerażony tłum, wybiegający z hotelu. Nie mają wątpliwości, że ich cel został zlikwidowany. W panikującym tłumie Rossi wyławia człowieka, który wychodzi spokojnie i to zdradza go jako podejrzanego. Rzucają się w pościg i dopadają go na sąsiedniej ulicy. Rossi rozpoznaje Masona - najemnika, którego zatrudnił przy innej akcji - jednak ten sprawia im niespodziankę, rzucając się do ataku, a następnie do ucieczki. Ścigają go aż na dach pobliskiego budynku, jednak zagoniony w pułapkę Mason wykorzystuje urządzenie maskujące i znika, zanim zostanie zauważony.

Teraz. Na Arlington zatrzymuje się limuzyna, z której ku zaskoczeniu Carol i Masona wysiada Michael Rossi. Omijając wyjaśnienia, przechodzi od razu do sedna: Ghazi Rashid żyje i dzięki Normanowi Osbornowi położył wreszcie swoje łapy na Wzejściu, więc skoro wszyscy troje są poszukiwani, równie dobrze mogą spróbować powstrzymać go wspólnie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #33 Ms. Marvel vol. 2 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.