Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #19

Avengers: The Initiative #19

Postacie
Zapowiedź

Prowadziło do tego, odkąd Skrull Hank Pym po raz pierwszy wpadł na pomysł Inicjatywy Pięćdziesięciu Stanów. To ostateczny szturm podczas Sekretnej Inwazji, ogólnokrajowego planu, który testuje limit superludzkiego pospolitego ruszenia 3-D MANA, KILL KREW ARMY! Dołącz do 3-D MANA, CLOUD 9, KOMODO, HARDBALLA i bohaterów z całej Ameryki w bitwie, która zadecyduje o losie planety i przyszłości programu Inicjatywy. Wygraj bądź przegraj, nie ma odwrotu. Po dzisiejszym dniu, wszystko się zmieni.

Cytat

Spinner (z cyklu słynne ostatnie słowa): "Sure hope I drew invulnerability this time around... Flight. Crap."

Streszczenie

Dugan cieszy się obserwując poczynania Skrull Kill Krew, którzy niszczą kolejne bazy Inicjatywy. Ignoruje ostrzeżenia asystenta, że może to zagrozić ich ostatecznej broni twierdząc, że wystarczą im trzy sprawne transmitery, a tamci nie zdążą zniszczyć wszystkiego. Wspomina też, jak dowiedział się od Starka o istnieniu tej broni podczas kryzysu z udziałem Hulka [Iron Man vol. 4 #20 - Gil] i jest pewien, że nawet przy minimum mocy zdoła wyrządzić dość zniszczeń. Jego nadzieje zostają zachwiane, gdy dowiaduje się, że przeciwnicy rozdzielili się i zmierzają do sześciu pozostałych baz jednocześnie, ale rozkazuje skupić się na eliminacji 3-D Mana, który jako jedyny stanowi dla nich zagrożenie.

Tymczasem w Arkansas, Kentucky, Wisconsin i na Florydzie trwają walki ze zdemaskowanymi Skrullami w kolejnych drużynach Inicjatywy. W stanie Washington Jocasta ma mniej szczęścia, bo protestujący tłum wielbicieli najeźdźców uniemożliwia jej dotarcie na czas do Skrulla, który uruchamia jeden z transmiterów. W Texasie połączone siły SKK i Rangers pokonują Skrulla podszywającego się pod Lobo, ale zostają zaatakowani przez tłum zwolenników zielonych. 3-D Man zauważa, że wśród nich są Skrullowie podjudzający do ataku, jednak zanim zdąży ich wskazać, uderzenie cegły w twarz rozbija jego gogle i przestaje widzieć ukrytych przeciwników. W Central Parku Crusader dzielnie walczy za Ziemię u boku ziemskich bohaterów.

W tym samym czasie, Spinner i Wiz Kid zdążyły wysadzić bazę w Philadelphii, więc postanawiają założyć się o drinka, która pierwsza rozwali po jednej więcej bazie i wróci do Camp Hammond.

Szukając pomocy, Delroy kontaktuje się z Handlerami, by spytać, czy istnieje inna możliwość zdemaskowania Skrullów bez gogli. Chuck uświadamia mu, że moc nie tkwiła w okularach, ale ma do niej dostęp każdy, kto jest przesycony tri-force, tak jak on. Po dłuższej chwili skupienia, 3-D Man odkrywa w sobie tę zdolność i eliminuje z tłumu infiltratorów, ku zaskoczeniu zebranych. Próbuje dowiedzieć się, czy Devil-Slayer wciąż jest dostępny, ale ponieważ nie ma odzewu, wpada na inny pomysł, związany z odkryciem na temat zasady działania broni wroga.

Gdy bitwa w Central Parku dobiega końca, a radość ze zwycięstwa miesza się ze smutkiem i zaskoczeniem, Crusader wciąż doradza ostrożność. Wśród bitewnego kurzu zauważa, że Yellowjacket podnosi się i rzuca do ucieczki, korzystając z nadludzkiej szybkości. Używa więc Freedom Ring, by dać sobie tę samą zdolność i rzuca się w pościg za nim.

Spinner zbliża się do bazy Point Men na Hawajach, gdy zostaje zaatakowana przez statek Skrullów. Widząc na zegarku, że jej nadludzka szybkość zostanie zamieniona na inną moc w ciągu kilku sekund, zatrzymuje się na plaży pod bazą i uzbraja bombę. Natychmiast zostaje otoczona przez żołnierzy wroga, więc czeka z nadzieją, że jej nową mocą będzie niezniszczalność. Okazuje się jednak, że jest nią latanie. W tym momencie następuje eksplozja, która sprawia, że konstrukcja wieży zapada się, jednak w ostatniej chwili jeden ze Skrullów uruchamia transmiter.

Yellowjacket dociera do Camp Hammond i informuje, że ich tajna broń biologiczna zawiodła, więc pora na ostateczne środki. Dugan każe uruchomić transmiter w bazie, ale w tym momencie pojawia się Crusader, który atakuje Yellowjacketa. Kiedy Dugan i inni zamierzają włączyć się do walki, otwiera się portal do więzienia w Strefie Negatywnej, z którego wyłaniają się członkowie Skrull Kill Krew. Mimo zaskoczenia, Dugan otwiera pojemnik z zabójczym dla ludzi, ale nieszkodliwym dla Skrullów gazem, który rzuca między przeciwników. Shooting Star pada, łapiąc oddech, ale wtedy na miejsce dociera Wiz Kid, która chwyta pojemnik i biegając w kółko tworzy wir, który rozprasza gaz. Sama jednak nawdychała się go i osuwa się na ziemię szepcząc tylko, że wygrała zakład. SKK przystępują do zmasowanego ataku, ale Yellowjacket powiększa się i otwiera kolejny pojemnik z gazem, rzucając nim w Crusadera. Ku jego zaskoczeniu, przeciwnik bez szkody przechodzi przez chmurę gazu i uderzając ręką z pierścieniem dezintegruje go. Po chwili od ciosu 3-D Mana ginie również Dugan. Pozostali Skrullowie próbują się poddać, ale Ryder rozstrzeliwuje wszystkich. Gdy bohaterowie zaczynają cieszyć się zwycięstwem i dziękują Crusaderowi za pomoc, 3-D Man niespodziewanie strzela mu w głowę. Crusader pada na ziemię i wraca do swojej prawdziwej postaci. Ostatkiem sił powtarza, że to nie fair i nie tak miało się skończyć, a pod działaniem Freedom Ring znika gdzieś.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #19 Avengers: The Initiative #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.