Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #35

Iron Man vol. 4 #35

Iron Man vol. 4 #35

"War Machine, Weapon of S.H.I.E.L.D." - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Walka między War Machine, a rakietami najeźdźców zmierza do zaskakującego końca! I Winter Guard jest w samym centrum tego, ale jako przyjaciel czy wróg? Do tego, jeśli zastanawiałeś się, jak daleko zaszła transformacja Rhodey'a, nie chcesz przegapić tego numeru, który rozpoczyna War Machine #1.

Cytat

Crimson Dynamo: "We need good men. Men with the power to help, the freedom to act, the judgement to choose a course... And the courage to face the consequences. Unfortunately, such men are rare. Fortunately, you are one of them."

Streszczenie

Na pokładzie statku Skrullów "Chwała Imperium" dwójka naukowców, nie zamierzając czekać dłużej na śmierć "pacjenta", postanawia rozpocząć autopsję, a raczej wiwisekcję Rhodesa. Gdy jeden z nich schyla się nad bohaterem, ten zabija go za pomocą lasera w swoim mechanicznym oku. Udaje mu się też trafić drugiego kosmitę, nim ten zdąży zareagować, gdy jednak uwalnia się z więzów, słyszy alarm. Ostatkiem sił doczołguje się do stołu, na którym pozostawione zostały części jego pancerza, w tym kontrolujące jego funkcje życiowe hełm i napierśnik. Gdy strażnicy docierają do drzwi laboratorium, Rhodey już na nich czeka, uzbrojony i w pełni sił.

Chwilę później, pokonawszy wysłany przeciw niemu oddział, War Machine łączy się z Suzi Endo, która informuje go, że nadal znajduje się on nad rosyjską bazą nuklearną pod Tatiszczewem. Gdy James chce wrócić do walki, Suzi stwierdza, że kosmici mają nad nimi zbyt dużą przewagę liczebną. Na szczęście badając wraki statków zniszczonych przez satelitę nauczyła się wystarczająco dużo o kodzie programowym Skrullów, by, podłączona do systemów statku, móc go częściowo kontrolować. Słysząc to, Rhodey podpina się do komputerów na okręcie, a wtedy Cybermancer używa jego broni, by zniszczyć inny statek.

Zauważywszy to, pozostałe okręty zaczynają namierzać przejęty pojazd, Suzi obiera więc kurs na jeden z nich i taranuje go. Uciekającego przed eksplozją War Machine'a widzą członkowie Winter Guard. Ich dowództwo zabrania im pomagania amerykańskiemu herosowi. Crimson Dynamo udaje jednak, że Skrullowie zagłuszają transmisję i dołącza do Rhodesa, przepraszając za pomyłkę, którą popełnił. Łącząc siły, opancerzeni bohaterowie niszczą kolejne statki najeźdźców, dwa ostatnie jednak przekierowują całą energię w pola siłowe. Sposób na ich pokonanie ma Darkstar, a wiedząc, co towarzyszka ma na myśli, Dynamo każe Rhodesowi robić to, co on. Następnie obaj zaczynają lecieć prosto na Rosjankę, która w ostatniej chwili tworzy przed nimi teleporty, dzięki którym mijają bariery statków kosmicznych i bez problemów je niszczą.

Z oczyszczonym niebem nad bazą, herosi udają się na pomoc reszcie Winter Guard, walczącej z piechotą i dwoma Super-Skrullami. Znając wartość zwycięstwa propagandowego, Rhodey odsyła Ursę Majora do walki z kosmitą posiadającym moce Master Mana i pozostałych nazistowskich super-żołnierzy, samemu zajmując się tym z mocami U-Foes. Widząc, że stoi na przegranej pozycji, kosmita postanawia poświęcić się, by zdetonować ładunki nuklearne. War Machine dopada do niego i absorbuje wydzielaną przez niego energię. Jest to jednak zbyt wiele dla jego zbroi, wzlatuje więc w powietrze, by ją uwolnić. Następuje potężny wybuch, herosowi udaje się przed nim uciec. Zostaje za to otoczony przez rosyjskie myśliwce, które każą mu spocząć, wtedy jednak na jego pomoc przybywa Crimson Dynamo, który ogłasza, że podejrzewa Skrullów o zinfiltrowanie ich dowództwa. Dodaje, że War Machine pomógł im pokonać najeźdźców, każdy więc, kto go zaatakuje, zostanie uznany za Skrulla i tak potraktowany.

Myśliwce odlatują, jeden z pilotów oznajmia jednak, że wszystko opisze w swoim raporcie. Dzięki zainstalowanemu translatorowi Rhodey był w stanie zrozumieć dyskusję i pyta, czy Dynamo naprawdę podejrzewa, że rosyjskie dowództwo zostało zinfiltrowane, ten jednak zaprzecza – po prostu uważa, że są nierozsądni. Ogłasza, że zbyt często ludzie u władzy są aroganccy, świat potrzebuje więc kogoś, kto może go zmienić na lepsze. Na szczęście Rhodes jest jednym z nielicznych, którzy mają do tego zdolności. Odlatując, życzy War Machine'owi powodzenia.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #35 Iron Man vol. 4 #35 Iron Man vol. 4 #35 Iron Man vol. 4 #35 Iron Man vol. 4 #35 Iron Man vol. 4 #35 Iron Man vol. 4 #35 Iron Man vol. 4 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.