Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #123

Incredible Hercules #123

Incredible Hercules #123

"Love & War" - part 3: "Axis Mundi"

Postacie
Zapowiedź

Wiecie jak to jest, kiedy wasz najlepszy przyjaciel nagle zakochuje się w dziewczynie i przestajecie się już widywać z nim tak często, jakbyście tego chcieli? Hercules właśnie tego doświadcza. Tyle, że nowa dziewczyna Amadeusa Cho jest psychopatyczną księżniczką Amazonek, chcącą zniszczyć znany nam świat za pomocą starożytnego artefaktu z Atlantydy.
A co na to wszystko Namor, który zaliczy tutaj gościnny występ?

Cytat

Amadeus Cho: "Hooooboy."

Streszczenie

Stacja Tritona, lochy. Amazonka trzyma na muszce związanego Poseidona, a tymczasem Namor i wciąż oślepiony Hercules zaczynają się szarpać i kłócić między sobą o to, komu bardziej zależy na bezpieczeństwie pojmanego boga. Nawet owa amazonka była zażenowana ich postępowaniem i na chwilę opuściła swoją gardę. Momentalnie wykorzystała to Namora i soczystym kopniakiem pozbawiła ją przytomności, po czym oswobodziła świętego patrona Atlantów. A po kilku uprzejmościach, Poseidon opowiedział, jak doszło do jego schwytania. Jakiś czas temu, władca mórz i oceanów wypoczywał po ostatnich wojnach olimpijskich bogów i był osłabiony po diasporze, jaka zapanowała po rzekomej śmierci Zeusa. Skrupulatnie wykorzystały to Amazonki, zaskoczyły go i pojmały. Ich królowa, Hippolyta, zmusiła go do podpisania jakiś papierów dotyczących Olympus Group - korporacji, jaką niegdyś założył sam Zeus, która miała być przykrywką i odzwierciedleniem podziału władzy na Olimpie. Słabsze dni Poseidona wykorzystała również Artume. Córka Hippolyty nabrał go, mówiąc, że go uwolni, jeśli coś dla niej przetłumaczy. Poseidon zgodził się i poprzez swoje tłumaczenie zdradził istnienie kamiennej płyty pokrytej hieroglifami stworzonej przez wyznawców Zhered-Na, która bezpośrednio prowadzi do Omfalosa - greckiego, kamiennego artefaktu wyznaczającego środek świata. To bardzo wystraszyło Namora oraz Namorę. Tylko Hercules stał z nietęgą miną i nie miał bladego pojęcia, o czym jest mowa.

Tysiące lat temu, kiedy Bogowie Olimpu wygrali wojnę z Tytanami, Zeus, Poseidon oraz Pluto jako zwycięzcy podzielili świat między siebie. Zeus wziął przestworza, Poseidon wszelkie wody, a Pluto podziemia. A nasz ziemski padół został podzielony między nich po równo. Wtedy też Zeus wypuścił dwa orły w przeciwnych kierunkach, a miejsce, w którym się one spotkały, zostało okrzyknięte centrum świata. To tam właśnie powstało Axis Mundi, oś świata, to tam stanął Atlas, jeden z Tytanów, który za udział w Tytanomachii musiał dźwigać na swych barkach sklepienie niebieskie. Nieco później u jego stóp powstała Atlantyda, co w wolnym tłumaczeniu znaczy Wyspa Atlasa. Miasto to, dzięki bliskości Axis Mundi, nieustannie rosło w potęgę i dobrobyt. A to szybko doprowadziło do dekadencji i dewiacji tamtejszego społeczeństwa. Wkrótce Atlantydzi stali się tak nieporadni, że do swoich wojen musieli zatrudniać Amazonki, ale oszukali je i nie wywiązali się ze swoich zobowiązań. Stąd ta nienawiść między tymi ludami. Najpotężniejsi z kapłanów i czarnoksiężników Atlantydy, obawiając się zemsty Amazonek, stworzyli Omfalosa i przelali na niego część mocy płynącej prosto z Axis Mundi, żeby mieć kontrolę nad osią świata. Jednak energia była zbyt potężna, aby nad nią zapanować i doprowadziło to do kataklizmu, który zniszczył i zepchnął Atlantydę w objęcia morskich głębin. Kilku ocalałych czarnoksiężników, resztką siły i mocy, przekształciło swoje miasto i lud w zdolne do życia pod wodą. Omfalos, ze względu na swoją potęgę, został ukryty gdzieś na dnie oceanu i zapomniany. A Axis Mundi, oś świata, zaczęła się przemieszczać wraz z wyznaczającym ją, według greckich wierzeń, Atlasem podtrzymującym cały nieboskłon.

Okolice Panamy, gdzieś w głębinach Atlantyku. Podwodny statek z Amazonkami na pokładzie zbliża się do miejsca, które wcześniej na mapie wskazał Amadeus. Artume już nie może się doczekać, kiedy to położy swoje ręce na Omfalosie i wygłasza do swoich podwładnych pompatyczne przemówienie ku chwale Nowej Amazonii. Tymczasem Delphyne Gorgon wymyka się niepostrzeżenie i idzie się spotkać z Cho, który siedzi zamknięty w celi. Dziewczyna żałuje, że mu nie pomogła na Stacji Tritona, a on żałuje, że jej wtedy nie posłuchał. Teraz już nie ma szans na ucieczkę, gdyż znajdują się głęboko pod wodą. Amadeus potrzebuje czekolady, żeby zyskać trochę energii i coś wymyślić, ale kiedy dowiaduje się, że Delphyne wcześniej zaatakowała Herculesa, rzuca się na nią. Obydwoje zaczynają się szarpać, poczym przechodzą do całowania i osuwają się na ziemię. Myślą, że są bezkarni w tym, co robią, lecz ich wszystkie poczynania rejestruje kamera kontrolna.

Z powrotem w Stacji Tritona. Na tej sztucznej wyspie pojawili się już żołnierze oraz poddani Namora, a wśród nich byli i znachorzy. Jeden z nich szybko przywrócił wzrok Herculesowi. A ten, ponieważ nikt nie wiedział, gdzie znajduje się Omfalos i co za tym idzie, gdzie udały się Amazonki, zadzwonił do Vermont, do swojej przyrodniej siostry - Atheny - po poradę. Bogini mądrości powiedziała mu, żeby nie gonił za Omfalosem, lecz od razu udał się do miejsca, gdzie znajduje się Axis Mundi. Tylko tam artefakt odzyska pełnię swojej mocy i Amazonki wcześniej, czy później, też będą musiały się tam stawić. Lew Olimpu przekazał to swoim towarzyszom, a ci uznali, że warto się rozdzielić. Namor odeskortuje Poseidona w bezpieczne miejsce i zadba, żeby niczego mu nie brakowało. Natomiast Herc oraz Namora wyruszą czym prędzej do miejsca, gdzie obecnie znajduje się Axis Mundi, czyli według słów Atheny, do stolicy USA - Waszyngtonu.

W tym samym czasie, gdzieś na dnie oceanu w pobliżu Panamy. Statek Amazonek dopłynął do swojego celu, do miejsca, gdzie powinien znajdować się Omfalos. Artume oraz Delphyne wyruszyły razem do luków, żeby wypłynąć po artefakt, po drodze mijając celę Amadeusa. Nowa królowa Amazonek zdradziła, że będzie więzić Cho, dopóki ten kompletnie jej się nie podporządkuje, a jeśli będzie potrzebować jeszcze do czegoś jego rozumu, to ma w skarbcu ukryty zapas czekoladowych batoników, które tak bardzo pobudzają jego mózg. Wtedy Delphyne dała Amadeusowi tajny znak, wskazując, gdzie owy skarbiec się znajduje. Chłopak zrozumiał, choć nie od razu. Tymczasem obydwie Amazonki nurkowały już po Omfalosa. Kiedy zbliżyły się do niego, nagle z nikąd pojawiły się dziesiątki krwiożerczych, zmutowanych ośmiornic pilnujących tego artefaktu. Kobietom udało się zdobyć Omfalosa, głównie dzięki ofiarności Delphyne, ale gdy wracały już na statek, Artume znienacka przebiła swoją podwładną harpunem i zostawiła ją na pewną śmierć, zabierając artefakt ze sobą. Na pokładzie statku królowa Amazonek nie omieszkała pochwalić się Cho swoim czynem. Artume, dzięki kamerom kontrolnym widziała wszystko, co się wcześniej wyprawiało w celi i nie mogła wybaczyć Delphyne takiej zdrady. Zagroziła również, że Amadeus też może wkrótce zginąć.

Gdzieś na Manhattanie, siedziba główna korporacji Olympus Group. Na zebraniu mieli się stawić wszyscy ważniejsi bogowie z Olimpu albo chociaż jakieś większe kworum, władne podejmować ważne decyzje. A pojawiła się tylko garstka - Hera razem z Typhonem, Pluto, Artemis, Hephaestus, Hebe, która była wykorzystywana raczej jako służka, oraz Apollo. To właśnie jemu najbardziej nie podobał się brak Poseidona, Aresa czy Atheny i to nagłe zebranie. Hera szybko przywróciła go do porządku i poraziła swoją mocą, po czym ogłosiła, że Poseidon sam dobrowolnie zrzekł się swoich wpływów, więc po śmierci Zeusa to ona wraz z Pluto tutaj rządzą. Ich pierwszym rozporządzeniem zostało rozwiązanie Dodekatheonu, czyli rady dwunastu najważniejszych bóstw z Olimpu. Od teraz cała władza spoczywa w rękach Hery oraz Pluto. Od teraz Olimp będzie zupełnie innym miejscem, gdzie na bogów nieczystej krwi, takich jak Athena czy Hercules, będzie czekała tylko śmierć.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hercules #123 Incredible Hercules #123

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.