Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #30

Wolverine: Origins #30

Wolverine: Origins #30

"Original Sin" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Zakończenie historii opisanej w X-Men: Legacy. Próbując dotrzeć do porwanego syna, Wolverine walczy z członkami Hellfire Club. Tymczasem Profesor Xavier odkrywa tajemnice ukryte w umyśle Logana.

Cytat

Wolverine: "Professor, how...? You're..."
Charles Xavier: "Unconscious, yes. I do some of my best work that way."

Streszczenie

Willa Sebastiana Shawa w Panamie. Wolverine mówi Dakenowi, że nie chce z nim walczyć, ale ten ma przeciwne zdanie na ten temat i atakuje swojego ojca. Rani go kilka razy, ale nie sprawia mu to satysfakcji i każe Loganowi bronić się. Ten jednak nie chce tego robić i ze smutkiem mówi, że nie wie, jak pomóc swojemu synowi, ponieważ wydaje mu się, że próbował już wszystkiego. Daken rzuca Wolverinem w ścianę, a ten stwierdza, że przez niego zginęła Itsu, więc jeżeli chce, to może teraz się zemścić. Ale myślami nie będzie przy tym, ponieważ przenosi się do miejsca, gdzie pierwszy raz spotkał swoją żonę, i widzi ją tam. Przez jakiś czas przygląda się jej, ale Itsu w końcu zmierza do ich domu, gdzie czeka na nią śmierć. Logan próbuje ją zatrzymać, ale przeszkadzają mu gałęzie i korzenie drzew. Mutant tnie je pazurami, a w prawdziwym świecie rani w nogę Dakena, który sądzi, że Wolverine próbował go oszukać, symulując rezygnację i z jeszcze większą wściekłością atakuje go. W umyśle Wolverine’a Itsu dociera do domu, a on wbiega za nią. Tam znajduje jednak Xaviera, który mówi mu, że to nie on zabił swoją żonę. Nawet Winter Soldier, który w rzeczywistości pociągnął za spust, nie ponosi tu winy, ponieważ to wszystko było działaniem Romulusa, który nie mógł pozwolić, aby Wolverine odnalazł spokój i szczęście. To również Romulus wyrwał z martwego ciała Itsu jej syna i zabrał dla siebie. Logan pyta się, dlaczego Charles mu o tym mówi, skoro on to wie, ale ten odpowiada, że nie zwraca się do niego. Wolverine zauważa za sobą Dakena, którego umysł profesor włączył do tej telepatycznej sesji. Mutant nie wierzy w to i atakuje Xaviera, co oczywiście nic nie daje. Charles jeszcze raz przekonuje go, że to co zobaczył, jest prawdą, i w głębi duszy wie, że tak jest. Daken mówi, że chce stąd wyjść, więc profesor pokazuje mu drzwi.

W realnym świecie Shaw znajduje Miss Sinister, która przeżyła cios Dakena i powoli podnosi się. Sebastian każe jej iść przygotować łódź do ucieczki, a sam dołączy do niej za chwilę. Następnie podnosi z podłogi kawał zniszczonej ściany i przymierza się do zabicia Xaviera.

Na płaszczyźnie astralnej Daken decyduje się pozostać i prosi Wolverine’a, aby opowiedział mu o jego matce. Logan pokazuje mu jej wspomnienie. Jego syn krzyczy, że nie będzie dłużej pozwalał, aby jego głowę wypełniano kłamstwami i wodzono go za nos. Xavier powtarza, że to, co widzi, jest prawdą, ale Daken stwierdza, że nie mówi do niego, tylko do Romulusa. W realnym świecie wbija Shawowi pazury w plecy i wyrzuca go przez okno w dół urwiska do oceanu. Wolverine mówi do syna, że nie może mu dać więcej wspomnień o Itsu, ale może pomóc mu w zemście. Podnoszący się profesor protestuje, że Logan nie może znów zadawać się z Romulusem. Wolverine mówi, że Xavier wymazał mu pamięć, ale nie ma mu tego za złe i wybacza mu, ponieważ dzięki temu mógł rozpocząć życie na nowo i był bohaterem. Teraz jednak musi dopilnować, aby Romulus już nigdy nie zrobił tego, co uczynił jemu i Dakenowi. Dodaje, że ma nadzieję, iż jemu też Charles kiedyś wybaczy, po czym razem z synem odchodzi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Wolverine: Origins #30 Wolverine: Origins #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.