Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Worlds Apart » X-Men: Worlds Apart #2

X-Men: Worlds Apart #2

Postacie
Zapowiedź

Storm stoi przed dylematem: ruszyć na ratunek swojego męża, Black Panthera, czy może pomóc X-Men, którzy również znaleźli się w wielkim niebezpieczeństwie.

Cytat

Nezhno: "My apologies... are you saying you just killed Cyclops?"
Storm: "I pray I haven't, Nezhno. If anyone could survive, Scott Summers could. He would find a way."

Streszczenie

Shadow King zmusza Morlocków do ataku na Cyclopsa. Kiedy Scott zajęty jest walką, jego obrona psychiczna jest minimalnie słabsza. Wtedy King atakuje. Przejmuje umysł Cyclopsa i wysyła przeciw Emmie, do San Francisco.

W obszarze astralnym Shadow King chełpi się zwycięstwem nad mężem Storm i nad dowódcą X-Men. Pozwala jej wrócić do rzeczywistości i daje jej wybór, bo jest ciekaw, co zrobi - może walczyć albo o życie męża, albo o mutantów. Storm nie zgadza się grać w takie gierki. Przywołuje wicher i błyskawice, rzuca się na T'Challę, licząc, że uwolni go z władzy Shadow Kinga. Nic z tego. Żołnierze okrążają Nezhno, który nie chce walczyć przeciwko swojemu królowi. Pada rozkaz zabicia mutanta, ale jego tatuaże z vibranium ratują go przed kulami. Storm nie chce dać szansy na drugą salwę, dlatego zamraża broń napastników, po czym pomimo jego protestów chwyta chłopaka i odlatuje z prędkością huraganu. Shadow King przywraca Dora Milaje do roli kandydatek na królowe i wysyła je w pogoń za zbiegami.

Lądowanie w dżungli na obrzeżach stolicy jest twarde, ale Storm nie ma czasu na subtelności. Tłumacząc Nezhno, kim jest Shadow King, skupia się i wywołuje burzę na drugim krańcu globu. Potężna błyskawica strąca z nieba Blackbirda, którym Cyclops wracał do bazy X-Men, by zabić Emmę. Storm wie, że Scott jest za twardy, by to go zabiło. Chciała tylko kupić sobie i przyjaciołom trochę czasu.

W pałacu N'Gassi jest świadkiem, jak T'Challa przez chwilę jest bliski przejęcia kontroli nad swoim ciałem. Shadow King jednak szybko odzyskuje władzę.

Dora Milaje odnalazły Storm i Nezhno. Ponieważ zaatakować którąś z nich to tak, jak zaatakować króla, chłopak pozostaje bierny. Storm walczy z całych sił za nich oboje, ale napastniczki dobrze znają jej technikę walki wręcz i nie dają jej też skupić się na tyle, by wykorzystała swą moc. W końcu znajdują luki w jej obronie i ranią Storm. Wtedy jednak do walki włącza się Nezhno i powala jedną wojowniczkę. Ororo zajmuje się drugą.

Chłopak jest przerażony tym, co zrobił, mimo że Storm dziękuje mu za uratowanie życia. Wtedy na miejsce przybywa T'Challa i powala chłopca. Ororo czuje, jak bliska jest przegranej - mogła zaryzykować życie Cyclopsa, ale nie będzie mogła zmusić się, by zranić męża.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

X-Men: Worlds Apart #2 X-Men: Worlds Apart #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.