Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #37

X-Factor vol. 3 #37

Postacie
Zapowiedź

Czy X-Factor mogą ufać Val Cooper? Na razie mają pilniejsze pytania na głowie i stają do walki z tajemniczą organizacją, Karmą. Niestety, Madrox traci nad sobą kontrolę w najgorszym momencie.

Cytat

Monet: "The floor appears to have collapsed beneath your feet."

Jamie: "Oh, y'think? Gee, and here I thought we just fell through a plot hole!"

Streszczenie

Kwatera główna X-Factor. Val Cooper próbuje przekonać Terry, że ma dobre intencje i chce pomóc, ale nie brzmi to zbyt przekonująco, gdy jej ludzie rzucają na kolana skutego kajdankami Rictora. Theresa prosi, by go uwolnili, lecz Val nie chce ryzykować niepotrzebnej bijatyki. W tej sytuacji Siryn szczegółowo wyjaśnia, w jaki sposób może głosem wysadzić jej mózg, a gdy podpiera ten argument burzą hormonalną i ciążowymi humorami, Cooper pojmuje, że to nie blef. Gdy tylko agent ONE uwalnia Rictora, ten powala go ciosem w szczękę. Drugi sięga po broń, ale Val zatrzymuje go i zmusza do ustąpienia, mimo prowokacji Rictora. Mówi Theresie, że od dawna są po tej samej stronie i współpracują, a jeśli nie wierzy, może zapytać Jamiego.

 

Kiedy reszta X-Factor wchodzi do opuszczonego magazynu, nagle podłoga zapada się pod ich stopami. Podnosząc się z gruzów, Madrox pyta Longshota, gdzie się podziało jego legendarne szczęście, a ten stwierdza, że nie ma pojęcia. Kiedy jednak pozostająca w powietrzu Monet zamierza pomóc im wydostać się z zapadliny, magazyn eksploduje. Okazuje się, że szczęście Longshota jednak zadziałało, bo fala uderzeniowa przeszła nad wyrwą w podłodze i dosięgła tylko M.

 

Gdy jego ludzie donoszą o pomyślnie przeprowadzonej detonacji, pan Maru jest zadowolony, ale jest też pewien, że ktoś musiał ją przeżyć, i dochodzi do wniosku, że to świetny moment na przetestowanie owoców jego eksperymentu. Wciąż zamknięty w zbiorniku Darwin nie przestaje się odgrażać, że go zabije.

 

X-Factor wygrzebują się w końcu z rozpadliny pośród zgliszcz. Longshot zauważa, że wyszło na jego, ale Guido wytyka mu, że zawsze może tak powiedzieć. Madrox i jego duplikat z kompleksem niedocenienia zabierają się do poszukiwań Monet, ale ta po chwili sama wyłania się z ruin. Jej ubranie zostało zniszczone, więc zasłaniając odsłonięte miejsca, odgraża się, że zabije każdego, kto zacznie się śmiać. Jamie przekonuje swoją kopię, że jeśli chce się na coś przydać, powinien oddać jej swoją koszulę.

 

Terry i Val przez chwilę kontynuują rozmowę przez drzwi łazienki. Pierwsza domaga się, by zostawiono ją i jej przyjaciół w spokoju, a druga wciąż zapewnia, że są po tej samej stronie. Ściślej rzecz biorąc, X-Factor od jakiegoś czasu pracują dla niej i może wymienić sprawy, które im zleciła. Theresa jest pewna, że Jamie nie ukrywałby tego przed nią, ale jak słusznie zauważa Val - nigdy nie pytała. Cooper zapewnia ją, że rząd przejmuje się losem mutantów i chce ich uchronić przed wyginięciem, dlatego zamierza pomóc jej i dziecku, by nie spotkało ich to co Laylę i jej ojca. Słysząc to, Siryn wpada w szał i przyciska ją do ściany, dusząc i krzycząc, że nic nie wie, bo jej ojciec i Layla wrócą. Agenci natychmiast sięgają po broń, ale Val udaje się ją uspokoić.

 

Reszta grupy wędruje podziemnym tunelem, do którego wpadli, podczas gdy M warczy na wszystkich z wyjątkiem Longshota, by nie gapili się na jej nogi. Po chwili trafiają na ścianę, która blokuje dalszą drogę. Nie zastanawiając się długo, Guido przebija się przez nią i odkrywa, że po drugiej stronie czeka na nich uzbrojony oddział strażników. Działając instynktownie, Longshot wyskakuje zza jego pleców, rzucając ostrzami, a Monet idzie w jego ślady i rozbraja przeciwników. Jeden ze strażników trafia Guido z granatnika, a ten wchłania całą energię wybuchu i natychmiast zaczyna ją rozładowywać, rozwalając wszystko w pobliżu. Inny strażnik zostaje przygnieciony kawałkiem betonu, więc Madrox zamierza go przesłuchać. Dla demonstracji tworzy jeden duplikat, po czym wkłada przesłuchiwanemu rękę do ust, grożąc, że jeśli nie będzie współpracował, następna kopia rozsadzi go od środka. Nagle, duplikat uderza Jamiego w tył głowy i dzieje się dokładnie to, przed czym ostrzegał. Wszyscy są w szoku, na czele z samym Madroxem, który rzuca się na drugiego siebie z pytaniem, dlaczego to zrobił. Tamten wyjaśnia, że uratował mu życie, bo strażnik zamierzał dźgnąć go nożem. Jamie nie chce słuchać jego uwag, że powinien się bardziej skupić na sprawie, i wchłania duplikat. Druga kopia, cała umazana we krwi błaga wręcz, by ją wchłonął, ale Madrox oświadcza, że najpierw muszą dowiedzieć się, gdzie jest Darwin i każe Monet telepatycznie przesłuchać pozostałych strażników. Ktoś jednak oświadcza, że to nie będzie konieczne - to Maru, który ma za sobą całą armię kopii Darwina.

 

Theresa oświadcza, że nie pozwoli odebrać sobie dziecka, a Valerie przekonuje, że wcale nie chce tego robić. Nagle przerywa, spoglądając na podłogę, a gdy Terry podąża za jej wzrokiem zauważa, że gdy krzyczała odeszły jej wody.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #37 X-Factor vol. 3 #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.