Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #18

New Warriors vol. 4 #18

Postacie
Zapowiedź

Przyszłość nie wygląda najlepiej, zwłaszcza gdy Iron Man posunął Akt Rejestracyjny na kolejny szczebel, ustanawiając go prawomocnym w dużej części wolnego świata. Herosi są wyjęci spod prawa, a wszelki opór został zniszczony. Gdy New Warriors probują wyrwać się z tego świata, Night Thrasher decyduje się zostać tym, który może go naprawić.

Streszczenie

Night Thrasher bez trudu pokonuje wszystkich Guardsmen i pomaga uciec naszym bohaterom. Zabiera ich na wysypisko, gdzie przenosi do jego kryjówki w przestrzeni między atomami - ostatni dar od Pyma przed jego śmiercią. Wyjaśnia im, jak świat stał się taki, jaki jest. Inicjatywa z początku miała tylko zasilić każdy stan jego własną grupą superbohaterów. Z czasem Iron Man zaczął sprawować coraz większą kontrolę - każdy bohater, który był mu przeciwny, ginął albo trafiał do więzienia międzywymiarowego. W końcu wszyscy tam trafili. New Warriors byli ostatnimi, którzy walczyli, ale zostali zabici co do jednego. Za pomocą hasła o walce z nadludzkim zagrożeniem Iron Man został prezydentem, a wkrótce dyktatorem. Teraz, gdy pojawili się oni, być może znów jest nadzieja. Jubilee przypomina, że chcą tylko wrócić do domu, ale Thrasher stwierdza, że to niemożliwe.

Dwayne obserwuje budynek firmy Stark/Taylor i postanawia się do niego zakraść - na pewno znajdzie tam maszynę czasu, choćby miał nawet walczyć ze Starkiem.

Thrasher wyjaśnia, że jedyny wehikuł czasu znajduje się w Stark/Taylor, a nie ma sposobu, aby się tam włamać. Bev nie zgadza się zresztą na takie metody, co wywołuje kłótnię. Pani detektyw wygarnia New Warriors, że wszyscy superbohaterowie to samolubne bubki, które stawiają się nad prawem. Thrash stwierdza, że się myli - może nie wszyscy superbohaterowie są moralnie czyści, a prawie wszyscy popełniają błędy, ale dzień w dzień ryzykują swe życie dla dobra innych i jako jedyni niejednokrotnie odpowiadają na wołanie o pomoc. Oferuje New Warriors, że ich wyszkoli, ale Jubilee chce tylko wrócić do domu. Jono stara się ją przekonać, ze może tak właśnie miało być, ale ona stwierdza, że to wszystko wina Donyella i to on powinien to naprawić. Wówczas Night Thrasher ściąga maskę. Ku zdziwieniu wszystkich, kryje się pod nią Tony Stark.

Używając swoich sztuczek i wiedzy, Don włamuje się do siedziby Stark/Taylor. Pomniejszony zakrada się do gabinetu, gdzie Iron Man zostaje poinformowany, że Guardsmen odkryli, iż na ten tydzień planowany jest zamach na jego życie. Wiele wskazuje na to, że zamachowcem ma być Night Thrasher. Gdy Iron Man zostaje sam, Thrash powiększa się i atakuje go, ale zostaje bez trudu pokonany. Dyktator pyta, czy naprawdę myślał, że może wejść do jego wieży bez jego zgody. Don dalej walczy, krzycząc, że Stark zabił ten świat i lepiej niech go zabije, bo nie spocznie, póki go nie powstrzyma. Zdziwiony Iron Man domyśla się, że ten Thrasher to Donyell. Ściąga więc hełm, aby przywitać się z młodszym bratem. Iron Man to Dwayne Taylor.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #18 New Warriors vol. 4 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.