Avalon » Serie komiksowe » The Stand: Captain Trips » The Stand: Captain Trips #3

The Stand: Captain Trips #3

Postacie
 • * Larry Underwood , Frannie Goldsmith , Stu Redman , Nick Andros
 • * szeryf John Baker i jego żona Jane
  * Lloyd Henreid i Andrew Freeman
  * Peter i Carla Goldsmith
  * Alice Underwood
  * Bill Starkey, Len Creighton
  * pielęgniarka Patty Greer
  * Vincent Hogan, Mike Childress, Billy Warner
  * żołnierze, dziennikarze
Zapowiedź

Ciągle ewoluująca i ciągle śmiercionośna zaraza "Captain Trips" rozprzestrzenia się po kraju, wpływając na życie Larry'ego Underwooda w Nowym Jorku i Frannie Goldmsmith w Maine. Kiedy doniesienia od wojnie biologicznej i pladze docierają do mediów, amerykański rząd nie staje na wysokości zadania, zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnym. Wyrzutki Lloyd Henreid i Poke Freeman na południowym-zachodzie chcą wykorzystać tę sytuację, zostawiając za sobą szlak naznaczony zniszczeniem. Spodziewajcie się morderstwa i rozwałki w stylu Stephena Kinga.

Cytat

Starkey: "The service is mother and father to us, Len. And if you find your mother raped and you father beaten and robbed, before you call the police or start an investigation, you cover their nakedness. Because you love them. Extreme covert countermeasures, Len. 'Troy'."

Streszczenie

W Centrum Chorób Zakaźnych w Atlancie pielęgniarka Patty Greer jest w pracy. W drodze by założyć hermetyczny kombinezon wyciera nos i zapomina o tym w momencie wyrzucenia chusteczki, niepomna, że w ciągu następnych kilku minut zakazi Kapitanem Tripsem kolejne trzy osoby.

Dzień później w Burack w Arizonie Lloyd Henreid i Andrew Freeman napadają na stację benzynową. Lloyd oddaje strzały w powietrze, ale upojony chwilą i dragami Freeman zabija jedną z klientek. Henreid robi mu wyrzuty, ale sprzedawca oddaje ogień, odstrzeliwując Freemanowi pół twarzy. Lloyd wpada w panikę i zabija jednego z napastników. Kiedy sprzedawca dobija Freemana, a kolejna kula przelatuje Henreidowi koło twarzy, rzuca się do ucieczki. Wybiega na zewnątrz prosto przed policyjny patrol. Godzinę później jest już w więzieniu.

W Ogunquit w Maine matka Frannie dowiedziała się o ciąży i robi jej wyrzuty. Peter w końcu nie może tego znieść i ostrymi słowami wyrzuca żonie to, co leżało mu na wątrobie od czasu śmierci ich syna. To zbyt wiele dla Carli. Wychodzi z salonu i wraca na górę do sypialni, skąd przez następne godziny Frannie i Peter będą słyszeli rozdzierający szloch.

W domu szeryfa Shoyo Nick Andros je domową kolację. Chłopak najadł się do syta, ale rozgorączkowany szeryf niczego nie przełknął. Żona Janey każe mu iść do łóżka i prosi, aby tego wieczora Nick wyręczył go w obowiązkach szeryfa. Chłopak się zgadza. Siedząc później w areszcie i pilnując trójki z czterech chłopaków, którzy go napadli, spisuje na prośbę Janey historię swego życia. W nocy śni mu się, że jest na polu kukurydzy, a za nim czai się śmiertelne niebezpieczeństwo.

W Nowym Jorku Larry Underwood przenosi telewizor do sypialni matki. Rozchorowała się i będzie musiała zostać w łóżku, a dzięki temu będzie mogła chociaż obejrzeć ulubiony serial. Sam jedzie metrem do centrum, spodziewając się, że magia Manhattanu pomoże mu zapomnieć o jego problemach. Tak się jednak nie dzieje i w metropolii zamieszkanej przez miliony Larry czuje się bardzo samotny.

W centrum dowodzenia Project Blue generał Bill Starkey rozmawia z Lenem Creightonem. Len mówi, że w Houston para dziennikarzy wpadła na trop Kapitana Tripsa. Z ciężkim sercem Starkey daje zielone światło procedurze "Troja".

W drodze do Houston dziennikarz i fotograf zatrzymują się, widząc przed sobą rozkraczony samochód. Kiedy jeden z nich wychodzi z pytaniem, czy nie mogą pomóc, dwójka strzelców pakuje w jego tors kilka kulek. Drugi reporter rzuca się do ucieczki, tylko po to, by znaleźć miejsce wiecznego spoczynku kilkanaście metrów dalej. "Troja" zadziałała bez zarzutu.

W Stovington w Vermont Stuart Redman nadal jest w zamknięciu. Tym razem jednak wraz z lekarzami do pokoju wchodzą uzbrojeni faceci, pilnując, by Redmanowi nie zachciało się wygłupów. Stu zdał sobie sprawę z tego, że jest zbędny i coraz częściej zaczyna myśleć o sposobie ucieczki.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: Captain Trips #3 The Stand: Captain Trips #3 The Stand: Captain Trips #3 The Stand: Captain Trips #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.