Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: Treachery » Dark Tower: Treachery #3

Dark Tower: Treachery #3

Postacie
Zapowiedź

Czarnoksiężnik Marten Broadcloak w tajemnicy odwiedza Gabrielle, niesławną żonę Stevena Deschaina, władcy Gilead. Subtelnie namawia kobietę, by zamordowała męża. Nie jest ona jednak jedyną osobą z zamiarem zabica Stevena i będzie on musiał dać z siebie wszytko, by przetrwać. Tymczasem jego syn Roland nie przestaje się wpatrywać w Grapefruit Merlina. To, co widzi w jego odmętach, nie jest przeznaczone dla ludzkich oczu.

Cytat

Cort: "And dressing like a boy in the bargain?! Gods' wound, Aileen, what's wrong with skirts?"
Aileen: "You like 'em so much, Uncle Cort? You wear them."

Streszczenie

W kaplicy w Debarii czekając na swoją kolej Gabrielle Deschain pozwala sobie na chwilę słabości, wspominając męża, którego zdradziła i syna, dla którego przestała istnieć. Kobieta płacze nad swoim losem, i w takim stanie zastaje ją siostra, która ma zaprowadzić ją do spowiednika.

Tymczasem w Gilead Aileen Ritter wyznała już swoje winy wujowi. Cort piekli się na siostrzenicę, że śmiała wykraść rewolwery ze zbrojowni, ta zachowuje jednak spokój. Godnie odpowiada, że nie jej winą jest, że wuj wychował ją na rewolwerowca, a Gan dał jej celne oko. W tym niebezpiecznym świecie woli być obrońcą, niż ofiarą. Cort kapituluje doskonale wiedząc, że Aileen jest tak samo uparta, jak była uparta jej matka. Nie ukaże dziewczyny, o jej dalszym losie ma zdecydować po powrocie Steven Deschain.

W tej samej chwili całe staje dalej władca Gilead i jego kompani wierzchem wracają do domu. Charles nadal krwawi, ale nie zgadza się na postój. Jego żona jest w ciąży i lada moment może urodzić, a on chce być przy narodzinach syna. Rozmowa schodzi na Rolanda, Stevena martwi stan syna po powrocie z Hambry. Charles zgaduje, że zdrada matki mogła wpędzić chłopaka w melancholię. Jeśli tak jest w istocie, Steven wyraża nadzieję, że po powrocie żony syn zdoła jej wybaczyć.

Siostra prowadzi Gabrielle do sypiącego się kościoła. W środku drżącym głosem zaczyna spowiadać się mężczyźnie, którego twarz skrywa kaptur. Wyznaje, że zdradziła męża i syna, idąc do łóżka z innym. Mężczyzna dopytuje się, czy w grę wchodziła miłość, a kiedy Gabrielle potwierdza, że nadal kocha mężczyznę, który nie jest jej mężem, spowiednik zdejmuje kaptur. Gabrielle wpada w objęcia Martena, który tłumaczy jej, że miłość nie jest zbrodnią i nie ma się z czego spowiadać.

W Gilead za Alainem i Cuthbertem krążą podszepty, że są oszustami. Jako ten wrażliwszy, Alain ciężko to znosi. Bert nie przejmuje się tym, bardziej martwi go stan Rolanda, ciągle wpatrującego się w Kryształ Maerlyna. Chłopcy postanawiają odebrać zdradziecki klejnot przyjacielowi i przekazać go jego ojcu, kiedy ten tylko wróci. Nawet jeśli potem Roland miałby ich znienawidzić.

Tymczasem przyodziany jedynie w prześcieradło Roland ściska Kryształ niczym kochankę. Wpatruje się w różową otchłań i niemal na granicy słyszalności powtarza, że ona nadchodzi.

W Krysztale widzi, że zbliża się do Gilead wypełnić wolę Farsona. Rhea, wiedźma z Coos, kobieta odpowiedzialna za straszną śmierć Susan, dosiada olbrzymiego pająka, dla którego żadna ściana i żadna rozpadlina nie stanowi przeszkody. Bezszelestnie wchodzi do wieży Stevena, i chociaż Roland z całych sił krzyczy w głowie, by poszła precz, na nic się to zdaje. Rhea zachodzi studiującego mapy władcę Gilead i jednym ruchem ucina mu głowę.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: Treachery #3 Dark Tower: Treachery #3 Dark Tower: Treachery #3 Dark Tower: Treachery #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.