Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion: Inhumans » Secret Invasion: Inhumans #4

Secret Invasion: Inhumans #4

Postacie
Zapowiedź

Konkluzja poszukiwań Black Bolta. Siostra staje przeciwko siostrze, kuzyn przeciwko kuzynowi, Kree przeciwko Skrullom. Czy Medusa i jej ród są w stanie ocalić swego króla? Podwaliny pod "War of Kings" zostają położone właśnie w tej historii.

Cytat

Gorgon: "Maximus and Black Bolt ruling together? A Kree alliance? I don't understand. What is all of this, Karnak?"
Karnak: "This, it seems, is history."

Streszczenie

Pomimo kłopotów ze strony Rigelian, Karnakowi i Gorgonowi udaje się zdobyć androida, którego szukali, i wrócić z powrotem na statek Kree.

W międzyczasie Medusa i Crystal walczą, otoczone przez poddane Thundry. Królowa Inhumans nie chce konfrontacji z siostrą, ta jednak jest poirytowana ciągłym traktowaniem jej jak dziecko i pokazuje, na co ją stać. Chwilę później przekonuje Medusę, że to ona powinna prowadzić rozmowy na temat wydania im jeńca, gdyż spędziła więcej czasu na Ziemi od niej. Królowa zgadza się na to, po czym Crystal żąda natychmiastowej audiencji u Thundry. Później w rozmowie z nią próbuje ją przekonać, by wydała im Skrulla, którego więzi.

Na statku Skrull-naukowiec próbuje znęcać się psychicznie nad Black Boltem. Nie zauważa, że władca w tym czasie daje sygnał swojemu synowi, który po chwili potwierdza, że zrozumiał, co ma zrobić.

Tritonowi udaje się pokonać Pelagian i uruchomić urządzenie komunikacyjne Skrullów. Następnie Lockjaw teleportuje go z powrotem na statek Kree. Triton otrzymuje tam od Karnaka nowy, ulepszony aparat tlenowy, dzięki któremu będzie mógł oddychać nie tylko poza wodą, ale i w przestrzeni kosmicznej. Później zaś Inhumans podłączają się do systemu komunikacyjnego Skrullów. Chwilę potem Medusa i Crystal powracają ze Skrullem-jeńcem, który po chwili tortur zdradza hasło, które umożliwia Karnakowi dostęp do danych pozwalających na zlokalizowanie miejsca przetrzymywania Black Bolta.

Później. Inhumans razem z Kree szturmują statek bojowy Ry'Bik. W tym samym czasie Ahura przejmuje na chwilę kontrolę nad Skrullem-naukowcem, który uwalnia Black Bolta. Król natychmiast nokautuje pomocnicę naukowca, po czym chwyta swojego niedoszłego oprawcę i szepcze do jego ucha jedno słowo. Ze Skrulla zostaje tylko miazga. Chwilę potem do laboratorium wchodzą Medusa i Crystal.

Po powrocie do Attilanu, Medusa wygłasza do poddanych orędzie od Black Bolta. Oznajmia, iż król ma dość ciągłych ataków na swój lud, co zmusza go do zmiany sposobów ochrony Inhumans przed zagrożeniami z zewnątrz, a w świetle ostatnich zdarzeń, proponowane przez Maximusa metody nie okazują się wcale tak szalonymi, na jakie wyglądały. Wedle słów królowej, trwały sojusz z Kree to jedynie początek nowej ery dla Attilanu. Ery, w której staną do walki z tymi, którzy ich skrzywdzili. Od tej pory Inhumans nigdy więcej nie będą ofiarami - staną się nimi ich wrogowie.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Secret Invasion: Inhumans #4 Secret Invasion: Inhumans #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.