Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #44

Captain America vol. 5 #44

Captain America vol. 5 #44

"Time’s Arrrow": Part 2 of 3

Postacie
Zapowiedź

Bucky Barnes, nowy Captain America, musi się zmierzyć z własną przeszłością oraz z jednym z najgroźniejszych przeciwników Steve'a Rogersa. Wrogowie z czasów Zimnej Wojny poszukują w USA tajnej broni i tylko Cap jest w stanie ich powstrzymać. Czy cała ta sytuacja nie jest jednak pułapką...?

Cytat

Winter Soldier: "Don't worry, sir. No one will see me… No one who lives."

Streszczenie

Pekin, 1968 rok. Winter Soldier po dachach zmierza w stronę celu. Po drodze po cichu eliminuje kilku żołnierzy. Wcześniej dostał instrukcje: muszą uniknąć międzynarodowego incydentu, więc nikt nie może go zobaczyć. W normalnych okolicznościach kazano by sprowadzić jego cel do ZSRR, ale niestety profesor Zhang Chin musi umrzeć.

Nowy Jork, dziś. Black Widow i Captain America spotykają się ze swoim znajomym, Olliem. Ten jest bardzo zdenerwowany - za wprowadzenie do budynku ONZ niezarejestrowanych bohaterów został zesłany na placówkę do Madripooru. To zbyt gwałtowana reakcja, co oznacza, że ktoś próbuje coś zatuszować. Dlatego Ollie spotkał się z herosami. Przed wylotem chce im przekazać to, czego się dowiedział. ONZ boi się tego, co Captain może odkryć i najprawdopodobniej chodzi o informacje, które ukradł Batroc. Po spotkaniu James zastanawia się, czy Organizacja Narodów Zjednoczonych wie o jego przeszłości. Natalia stwierdza, że to niemożliwe. Fury zniszczył wszystkie akta i wpisy, zanim opuścił S.H.I.E.L.D., a Stark ukrył wszystkie pozostałe informacje. Sama to sprawdzała. Bohaterowie się rozdzielają: Widow pobawi się w szpiega, a Bucky ma znaleźć najemników, którzy brali udział w napadzie. Nasz bohater w cywilu odwiedza kilku znajomych. To jego trzecia wizyta w środowisku czarnorynkowców i zaczyna go to męczyć. Znów musi wszystkich poturbować i zadawać te same pytania. Po ogłuszeniu obstawy bierze się za szefa. Niestety ten niewiele wie. Był tu jeden człowiek, który kiedyś należał do sił specjalnych. Kupił trochę sprzętu i zniknął.

W tym samym czasie Batroc przepytuje niejakiego profesora Penfielda. Biedak jest przywiązany do krzesła i przerażony. Batroc chce zadać mu kilka pytań na temat placówek ONZ. Po przesłuchaniu przestępca dzwoni do swojego tajemniczego pracodawcy. Jutro ich paczka zostanie przewieziona do bezpieczniejszego miejsca. Uderzą w trakcie transportu. Zleceniodawca upewnia się jeszcze, czy zostawiono wyraźny ślad, który znajdzie Captain America. W tym samym czasie James znajduje mieszkanie jednego z najemników. Nie było to trudne. Jako były żołnierz sił specjalnych musi mieć adres w bazie danych, aby rząd mógł się z nim kontaktować. Za kratką wentylacyjną znajduje mapę oraz pieniądze.

Następnego dnia Batroc napada na silnie strzeżony konwój. Dwoma skokami dostaje się na dach transportowca. Tutaj niestety wpada na niego Cap. Pojedynek znów jest bardzo wyrównany. Każdy z nich zadaje kilka celnych ciosów. Ich wyszkolenie pozwala im także na kilka efektownych uników. Nagle do pojedynku włącza się tajemniczy mężczyzna w płaszczu. Dwoma ciosami zrzuca bohatera z ciężarówki. Na ziemi pyta się Jamesa, czy ten go pamięta.

Pekin, 1968 rok. Winter Soldier zaskakuje profesora Zhanga. Ten rozpoznaje w napastniku Bucky'ego, który wraz z Captainem uratowali go w czasie wojny. Barnes nie wie, o czym młody profesor mówi. W tym momencie w obronie Chińczyka staje tajemnicza postać w płaszczu.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #44 Captain America vol. 5 #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.