Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #577

Amazing Spider-Man #577

Amazing Spider-Man #577

"Old Huntin' Buddies"

Postacie
Zapowiedź

Na początek żarcik od Marvela: "Nie zgadniecie, kto odnotuje występ gościnny w tym numerze... Chwila, przecież on jest na okładce!". OK, skoro się już pośmialiśmy, pora na konkrety. Po co Punisherowi tajemnicze wzmacniające moc serum? Co ma z tym wspólnego Moses Magnum? Dlaczego Peter Parker jest kierowcą taksówki? Odpowiedzi na te pytania poznacie w tym numerze, do którego kupna wydawnictwo gorąco zachęca podwojoną liczbą stron i tym, że są pokolorowane.

Cytat

Spidey: "What the holy heck happened to this guy anyway?"
Punisher: "Who? Carlo? He opened the case for me."

Streszczenie

Niejaki Carlo odbiera od przemytnika walizkę z cennym towarem. Carlo nie sprawdza, co jest w środku - walizkę projektował Moses Magnum, więc otwieranie jej bez przygotowania nie jest najrozsądniejszym posunięciem. Mija kilka chwil i domem przemytnika wstrząsa potężna eksplozja, której sprawcą okazuje się być Punisher. Mężczyzna zabiera ze sobą Carla i walizkę, po czym wysadza resztę przestępców w powietrze.

Peter dla podreperowania swojego budżetu postanawia zostać taksówkarzem. Kiedy jednak uczy się, jak prowadzić taksówkę, nie wychodzi mu to najlepiej. Gdy wraca z kursu, w tłumie przechodniów rozpoznaje Punishera. Zaniepokojony postanawia szybko założyć kostium i śledzić Castle'a.

Punisher znajduje się w położonym na nabrzeżu magazynie pełnym wszelkiego rodzaju broni. Włącza płytę, którą znalazł w walizce Mosesa. Okazuje się, że znajdowała się tam prezentacja najnowszego wynalazku przestępcy - MGH wzmocnionego promieniowaniem gamma. Krótki film pokazuje człowieka po zażyciu substancji, który gołymi rękami rozszarpuje niewinnych ludzi porwanych przez Mosesa. Punisher zauważa Spider-Mana, który po cichu również obserwuje nagranie. Tłumaczy mu, że znajdują się w magazynie, którego Magnum używa jako centrum dystrybucyjnego na całą Amerykę. Punisher teraz czeka tu na niego, a że nie chce, by Spidey mu przeszkadzał, obezwładnia go i zawiesza w sieci na haku. Chwilę później na miejsce przybywa Magnum i natychmiast wywiązuje się strzelanina, podczas której Punisher połyka jeden z nadajników Spider-Mana. W trakcie wymiany ognia budynek się zawala, a Spider-Man wpada do oceanu.


INTERLUDIUM
Scenariusz: Joe Kelly
Rysunki: Barry Kitson

"A Bookie Minute Mystery"

Postacie:
* J. Jonah Jameson, Bookie

J. Jonah Jameson medytuje, pielęgnuje kwiatki, podcina wąsy i oddaje się innym niestresującym zajęciom. Przerywa mu Bookie, który wpada do jego mieszkania i oznajmia, iż ma dowody na to, że Jameson jest "nadajnikowym mordercą". Były właściciel "Daily Bugle" cierpliwie wysłuchuje bukmachera, następnie przedstawia swoje argumenty, po czym z równym spokojem wyciąga z szuflady paralizator, za pomocą którego obezwładnia Bookie'ego i wyrzuca za drzwi. Trzęsąc się i śliniąc, porażony prądem bukmacher pociesza się, że kiedy w końcu złapie prawdziwego mordercę, będzie bogaty.
KONIEC INTERLUDIUM


"Old Huntin' Buddies" - Part 2

Podczas gdy Spidey stara się wypłynąć na powierzchnię, Moses Magnum na swojej łodzi torturuje schwytanego w trakcie strzelaniny Punishera, chcąc dowiedzieć się, gdzie zostało ukryte napromieniowane MGH. Jego metody nie robią jednak większego wrażenia na Franku.

Spider-Manowi udaje się wypłynąć w pobliżu molo, z którego "pożycza" motorówkę, by dostać się nią na łódź Mosesa.

Magnum w dalszym ciągu próbuje dowiedzieć się, gdzie jest jego serum. Nie wie, że Castle schował pojemnik w jednej ze swoich ran po kuli. Teraz Frank wyciąga po kryjomu dozownik z serum i waha się przez chwilę, czy go nie użyć. Ostatecznie niszczy pojemnik. Chwilę później na statku zjawia się Spider-Man, który trafił tu dzięki nadajnikowi połkniętemu przez Punishera. Po krótkiej walce bohater obezwładnia Mosesa, lecz nie pozwala Castle'owi na zabicie go. Kiedy jednak mają opuścić łódź, Frank oznajmia, że zabiera motorówkę. Spidey protestuje, lecz wówczas Punisher strzela w brzuch Mosesa i odpływa. Chcąc nie chcąc, aby uratować życie swojego przeciwnika, Spider-Man musi popłynąć łodzią do najbliższego szpitala.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #577 Amazing Spider-Man #577

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.