Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #26

Amazing Spider-Girl #26

Amazing Spider-Girl #26

"The Replacement!"

Postacie
Zapowiedź

Araña powraca, Fury atakuje, a Green Goblin przyłącza się do poszukiwań zaginionego Petera Parkera. No i pozostaje jeszcze pytanie, która Mayday jest prawdziwa.

Cytat

May: "Mall rats! Mall rats?! I mean... Seriously?"
Blond May: “You were the one who wanted modern.”
May: "Yeah, modern. Not cornball."

Streszczenie

Black Tarantula dowiaduje się o aferze z Sarą Hingle i zaginięciu Spider-Girl. Każe Chesbro zmobilizować wszystkich ludzi, aby ją znaleźć, a sam szykuje się wyjazdu do Nowego Jorku.

Araña cieszy się swoim nowym ciałem, choć Miguel jest wściekły, że posunęła się do kradzieży. Dziewczyna lekceważy jego uwagi i, wyposażywszy się w kopię kostiumu i miotaczy sieci Spider-Girl, wyrusza na miasto.

May budzi się znów na szycie góry w towarzystwie swojej blond imienniczki i bestii w stroju Spider-Girl, teraz słabszej i ludzkich rozmiarów. Blond May wyjaśnia jej, że skoro dziewczyna pozwoliła Arañi ukraść swe ciało, musi teraz odbyć podróż, by ją przegnać. Dziewczyna protestuje przeciw podróży przez łańcuch górski, więc blondynka zamienia okolicę w wielkie centrum handlowe.

Druga May z radością wykonuje prace domowe i podnosi na duchu wciąż martwiącą się o męża Mary Jane.

Normie i jego towarzysze oglądają taśmę ochrony z porwaniem Parkera przez Fury.

Fury dzwoni do swojego ojca i żąda wyjaśnień - po co Council of Goblin potrzebny jest Peter Parker? Philippe DeJuane opowiada, jak to śmierć Normana Osborna przekreśliła jego wielkie plany co do Project: Changeling. Niestety tylko on wiedział, która May Parker jest prawdziwa i jak to łączy się z jej ojcem. Podejrzewa, że Green Goblin planował zyskanie następcy.

Araña skacze po mieście, gdy zauważa Mary Jane i drugą May. Dziwi ją podobieństwo nieznanej dziewczyny do Spider-Girl, ale uznaje, że to tylko złudzenie wywołane poczuciem winy. Widzi to również prawdziwa May, która jest wściekła, że jej podróbka kradnie jej życie. Blond May radzi jej skupić się na odzyskaniu własnego ciała - w tym celu dziewczyna musi zejść do ciemnego pomieszczenia, gdzie czai się coś groźnego.

Grupa gangsterów dyskutuje o nagrodzie, jaką Black Tarantula wyznaczył za wszelkie informacje o Spider-Girl, i decyduje, że lepiej się w to nie angażować. Ale jest na to za późno - Araña w stroju Spider-Girl atakuje ich.

Schodząc w ciemność, May i jej towarzyszki zostają zaatakowane przez wielkie szczury z supermarketu. Aby je pokonać, May i bestia Spider-Girl muszą współpracować, co bardzo cieszy blondynkę.

Kaine i Darkdevil opracowują plan poszukiwań Parkera. Normie kontaktuje się w tym czasie z Green Goblinem i prosi o pomoc. Również Brenda, jako Raptor, postanawia włączyć się do poszukiwań. Nagle ktoś dzwoni do Normie'ego - to Fury. Chce zawrzeć umowę.

May staje przed bramą, której rozbicie przegna Arañę z jej ciała. Ale aby to zrobić, May musi połączyć siły z bestią Spider-Girl.

Druga May odbiera telefon - to Phil dzwoni poinformować ją, ze Normie natrafił na ślad jej ojca i zbiera kogo się da. Dziewczyna oczywiście zgadza się przyłączyć do akcji, ale zastanawia się, czy na pewno jest gotowa zostać Spider-Girl.

May ściąga maskę Spider-Girl, aby odkryć, ze ta nie ma twarzy. Jak wyjaśnia jej blond imienniczka, to dlatego, że dziedzictwo jej ojca w końcu ją przygniotło, a teraz skradła je Araña. Aby to odwrócić, May musi znów zaakceptować tę część swojej natury. I choć nienawidzi kłamstw i samotności, które się z tym wiążą, May ponownie przyjmuje swoje dziedzictwo i łączy się ze Spider-Girl w jedną całość. Po czym jednym ciosem rozwala bramę.

Araña nagle traci przytomność. Żądni zemsty przestępcy zaczynają tłuc jej nieprzytomne ciało.

May budzi się w prawdziwym świecie. I z przerażeniem odkrywa, że jest w ciele Arañi.

[Info: Ten komiks zawiera także humorystyczną historię z udziałem małego Bena Parkera.]

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #26 Amazing Spider-Girl #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.