Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #412

Thor #412

Thor #412

"Introducing... The New Warriors!"

Postacie
Cytat

Juggernaut (po tym, jak Thor zesłał na niego grzmot): "That tickled! Do it again!"

Streszczenie

Gdzieś w Queens. Juggernaut nie wierzy, że grupa młodych bohaterów nazywająca się New Warriors jest w stanie cokolwiek mu zrobić, więc rusza w kierunku powalonego Thora, aby go wykończyć. Speedball zaczyna się po nim odbijać, ale Marko silnym uderzeniem posyła go na dużą odległość. Nova i Namorita chwytają szynę i owijają ją wokół Caina, ale ten bez trudu oswabadza się. Night Thrasher zaczyna jeździć na swojej deskorolce wokół Juggernauta i rzucać w niego różnymi pociskami, dając czas Firestar i Marvel Boyowi na odciągnięcie Thora w bezpieczne miejsce. Marko idzie za nimi ignorując Taylora, co go bardzo denerwuje. Dwayne skacze na Caina i zaczyna okładać go pięściami krzycząc, że zajmie się nim i wszystkimi przestępcami. Znudzony Juggernaut chwyta Thrashera i chce nim rzucić, ale Firestar zabiera go mu z rąk. Chwilę później Nova i Namorita zrzucają na złoczyńcę dwa wagony. Angelica uspakaja Dwayne’a, który przyznaje, że nie powinien tracić nerwów w tak łatwy sposób. Również Speedball wraca i wygląda na to, że New Warriors odnieśli zwycięstwo, ale Juggernaut wygrzebuje się spod wagonów.

Tymczasem w mieszkaniu Erica Mastersona Hercules uspakaja Susan Austin, że jej przyjacielowi, który długo nie wraca, na pewno nic nie jest, gdy rozlega się dzwonek do drzwi. Okazuje się, że to Marcy, była żona Erica, która ogłasza, że ma zamiar walczyć o opiekę nad synem.

Marvel Boy próbuje zatrzymać Juggernauta rzucając w nim różnymi gruzami, ale bez efektu. Firestar próbuje podgrzać mikrofalami kostium Caina, ale to też nie robi na nim wrażenia. Thrasher proponuje, aby Angelica skierowała swoją moc na ciało złoczyńcy, ale ona, obawiając się, że to go zabije, odmawia. Thor wkracza do akcji i zsyła na Juggernauta potężny grom, ale i to go nie powstrzymuje. Śmiejąc się, że lubi takie łaskotki, Marko rusza na przeciwnika, który strzela na niego mocą samego Mjolnira. Cain znów nie doznaje urazu, ale zarywa się pod nim podłoże. Juggernaut wpada do wytworzonej dziury, a Namorita i Nova wrzucają za nim metalowe belki. Firestar stapia je tworząc kokon, który Thor teleportuje razem ze złoczyńcą do innego wymiaru. Thor dziękuje New Warriors za pomoc, chwali ich postawę w walce i mówi, że misji wymierzania sprawiedliwości nie może zabraknąć litości, po czym odlatuje. A gdzie indziej, postać odpowiedzialna za całe zamieszanie narzeka na niepowodzenie Juggernauta, ale przysięga, że to jeszcze nie koniec i ostatecznie uda mu się zemścić na Thorze i Avengers.

Scenariusz: Tom DeFalco
Rysunki: Ron Lim

"Freedom Is Only A Choice Away!"

Postacie:
* Beta Ray Bill
* kapitan Orack i jego załoga
* niewolnicy

Na pokładzie statku handlarzy niewolników, Beta Ray Bill wie, że następnym celem złoczyńców jest flota z jego krajanami, których musi chronić. Siłą woli próbuje pokonać zniewalający go okręt. Współwięźniowie nie chcą, aby to robił, ponieważ boją się odwetu, ale Billa to nie powstrzymuje. Wreszcie udaje mu się uwolnić się i znajduje Stormbreakera, którego dwóch obcych bezskutecznie próbuje podnieść z miejsca, w którym został upuszczony. Bill szybko ich pokonuje i dzierżąc swoją broń w dłoni jest gotowy na starcie z kapitanem Orackiem i jego załogą.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thor #412

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.