Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #411

Thor #411

Thor #411

"The Gentleman's Name Is Juggernaut!"

Postacie
Cytat

Juggernaut: "I assume I was brought here for a specific purpose! Probably to trash someone or something! I'll just start walking until my target finds me! I ain't exactly the easiest guy to ignore!"

Streszczenie

Mieszkanie Erica Mastersona, który ogląda w telewizji doniesienia o ucieczce więźniów z Vault i zniszczeniu wyspy Avengers. Dziwi się, że Hercules nie wydaje się zbytnio tym przejmować, kiedy on uważa, że to może być część większego spisku przeciw bohaterom. Obserwujący ich tajemniczy człowiek dziwi się, że Thor nie towarzyszy Ericowi i Herculesowi, a ponieważ nie może go nigdzie znaleźć, postanawia wywabić boga gromu. W tym celu teleportuje zamkniętego w brytyjskim więzieniu Crossmoor Juggernauta i przenosi go na ulice Queens. Cain domyśla się, że ktoś go uwolnił w konkretnym celu i przewiduje, że jeżeli zacznie demolować miasto, to jego przeciwnik się pojawi.

Tymczasem Eric dowiaduje się z telewizji o pojawieniu się Juggernauta i postanawia się zająć nim bez pomocy zajętego słuchaniem muzyki Herculesa. Zmienia się w Thora i wylatuje przez okno. Chwilę później do mieszkania wracają Kevin Masterson i Susan Austin. Hercules zdziwiony nieobecnością Erica mówi, że jego przyjaciel pewnie wyszedł załatwić jaką drobną sprawę.

Na ulicy, Thor nakazuje Juggernautowi zaprzestać zniszczeń, ale ten silnym ciosem posyła go daleko. Bóg rozbija się w sklepie, ku wielkiemu niezadowoleniu jego właściciela. Wraca do walki i próbuje radzić sobie z samochodami rzucanymi w niego przez Caina, jednocześnie uważając na przechodniów. Udaje mu się, ale czuje się osłabiony przez dziwną dolegliwość, która dokucza mu od jakiegoś czasu.

Walka zostaje zauważona przez Richarda Ridera, który postanawia powiadomić swoich towarzyszy. Vance Astrovik, Robbie Baldwin i Nita Prentiss cieszą się z nadchodzącej przygody, Angelica Jones trochę mniej. W Budynku Ambrose’a Chord powiadamia Dwayne’a Taylora o wezwaniu do walki, ale uważa, że ani on, ani pozostali nie są gotowi.

Gdzie indziej, Thor coraz bardziej słabnie, ale próbuje walczyć z rzucającym w niego wagonami pociągu Juggernautem. Chce szybko skończyć z przeciwnikiem, więc rzuca w niego Mjolnirem, ale młot zatrzymuje się tuż przed chronionym magią Cyttoraka Cainem. Marko chwyta wracający do właściciela Mjolnir i uderza w Thora z całej siły. Obaj przebijają się przez kilka wagonów i wbijają się w budynek. Juggernaut chce dobić Thora, ale wtedy przed nim stają Nova, Marvel Boy, Namorita, Night Thrasher, Firestar i Speedball, czyli New Warriors.

Scenariusz: Tom DeFalco
Rysunki: Ron Lim

"The Psychic Slaveship Of Space!"

Postacie:
* Beta Ray Bill, Skuttlebutt
* kapitan Orack i jego załoga
* niewolnicy

Gdzieś w kosmosie. Beta Ray Bill we śnie widzi twarze obcych, które proszą go o pomoc. Po obudzeniu się idzie na mostek swojego inteligentnego statku, Skuttlebutta, który powiadamia go o zbliżającym się wrogim okręcie. Bill postanawia chronić prowadzoną przez siebie flotę i rusza intruzom na spotkanie. Jego załoga wykrywa go i ostrzega kapitana Oracka, który nakazuje otworzyć ogień. Bill unika strzałów i dostaje się na pokład okrętu. Tam zostaje zaatakowany przez kilku obcych, ale zrzuca ich z siebie bez większego problemu. Orack staje przed nim i mówi, że sam okręt zajmie się Billem. Po chwili Korbinita zostaje zaatakowany telepatycznie i traci przytomność. Jakiś czas później budzi się skuty i zauważa, że inni więźniowie są tymi, których widział we śnie. Orack tymczasem dostaje wiadomość, że do jego okrętu zbliża się flota pełna potencjalnych niewolników.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thor #411

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.