Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #58

Ultimate Fantastic Four #58

Postacie
Zapowiedź

Ultimatum uderza w Budynek Baxtera w najgorszym z możliwych momentów. Fantastyczna Czwórka rozpada się i tylko Ben Grimm może uratować przyjaciół, udając się po pomoc do człowieka przebywającego głęboko wewnątrz Ziemi.

Cytat

Arthur Molekevic: "I always knew this day would come. The day they begged me back. Maybe they should rename it "Beg Me Back"-ster Building."

Streszczenie

Dwadzieścia dwa lata temu. Po porodzie, który trwał ponad dwie doby, Rachel Grimm zostaje zawiadomiona, że jej syn, któremu chce dać na imię Ben, ma zapadnięte płuco i lekarze próbują go uratować. W końcu udaje im się i stwierdzają, że to dziecko nie jest takim, które się łatwo poddaje.

Czternaście lat temu. Ben Grimm i Reed Richards wracają szkoły do domu, narzekając na to, że druga klasa ich rozczarowuje. Zwłaszcza Ben jest przygnębiony, ponieważ nie poszło mu najlepiej na pierwszym treningu drużyny futbolowej, a jego rywal o miejsce był znacznie lepiej przygotowany, ponieważ trenował przez lato ze swoim ojcem. Reed postanawia pomóc przyjacielowi i symuluje na swoim podwórku linie obronne drużyny przeciwnej, używając ubrań zabranych z domu. Kiedy pan Richards pyta się syna, co tu się dzieje, ten odpowiada, że trenuje z Grimmem, ponieważ on nie ma ojca, który by z nim to robił.

Pustynia Nevada, rok temu. Obserwując z daleka przygotowania do pierwszej próby teleportacji przez Strefę N, Gus Axelrod i Phineas Mason zazdroszczą, że teraz to Reed Richards jest gwiazdą Think Tanku. Josie Hart natomiast nie rozumie, co Sue Storm widzi w młodym geniuszu. Dołącza do nich Ben Grimm, który cieszy się, że jego przyjacielowi udało się wreszcie spełnić marzenie z dzieciństwa. Po chwili przybysz dostaje przepustkę, która pozwala mu obserwować eksperyment z bliska.

Teraz. Ben zostaje zmyty z Budynku Baxtera i ląduje na ulicy. Po chwili wraca do wewnątrz i idzie do ambulatorium, gdzie naukowcy oraz przybyła doktor Mary Storm próbują pomóc Sue, która po wypchnięciu wody z Nowego Jorku zapadła w śpiączkę i powoduje, że Budynek Baxtera staje się częściowo niewidzialny wraz z nią, ale nie mogą nic zrobić. Ben dowiaduje się, że Franklin Storm nie żyje, a Johnny zaginął. Pyta się, jak może pomóc Sue, ponieważ obiecał to Reedowi, więc Mary zabiera córkę do jej laboratorium. Badania potwierdzają, że przyczyna śpiączki jest biologiczna i tylko dwie osoby mogłyby wiedzieć, jak jej pomóc: ona sama i doktor Arthur Molekevic. Grimm stwierdza, że nie wie, gdzie on jest, ale wie, gdzie zacząć go szukać.

Mila pod powierzchnia Oregonu. Josie, Gus i Phineas dowiadują się o chorobie Sue i postanawiają pomóc Benowi w poszukiwaniach swojego byłego nauczyciela. Hart nakłania Bena, aby zabrał ich ze sobą, i każe jej kolegom zabrać potrzebny sprzęt i broń.

Uskok San Andreas, gdzie według danych ktoś bardzo szybko drąży tunele pod ziemią. Czwórka młodych ludzi schodzi w głąb planety i znajduje Molekevica uwięzionego przez ogniste istoty. Ben każe Phineasowi i Gusowi zająć się kilkoma, które pilnują stworów Arthura, Josie, korzystając z zamieszania, uwalnia naukowca z łańcuchów, a Grimm pokonuje największą z ognistych postaci. Kiedy jest po wszystkim, Ben mówi Molekevicowi, że jest potrzebny w Budynku Baxtera. Ten się opiera, ponieważ jego stwory potrzebują opieki, ale daje się przekonać, kiedy Josie obiecuje, że się nimi zajmie, a Grimm wspomina, że Sue jest chora.

Budynek Baxtera. Molekevic przegląda dane Sue dotyczące Fantastycznej Czwórki i stwierdza, że o niej samej jest najmniej informacji, ponieważ dziewczyna zawsze wolała w pierwszej kolejności zajmować się innymi. To jednak mu wystarcza do znalezienia sposobu wyleczenia Sue. Dawka odpowiednich enzymów powinna ustabilizować jej stan, ale problem polega na tym, że należy podać je od środka organizmu, a w tym celu najlepiej będzie się zminiaturyzować.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #58 Ultimate Fantastic Four #58

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.