Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #126

Thunderbolts #126

Thunderbolts #126

"Burning Down The House" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Po Inwazji Skrullów Norman Osborn musiał opuścić Górę Thunderboltów, a gdy nie ma Goblina, Bullseye harcuje. A konkretnie, ma zamiar zemścić się na Songbird.

Cytat

Moonstone: "I can do anything I want, Robbie. I'm the new leader of the Thunderbolts, and you're just a creepy little perv in a gimp suit."

Streszczenie

Na zewnątrz Góry Thunderboltów. Swordsman spala na stosie ciało swojej siostry, ponieważ, jak twierdzi, pochowanie jej po raz drugi w rodzinnym mauzoleum byłoby niewłaściwe. Towarzysząca mu Songbird pyta się, co chce teraz zrobić. Andreas odpowiada, że poczeka do końca swojego kontraktu wiążącego go z Thunderboltami, a potem zabije Normana Osborna. Ostrzega również Melissę, aby uważała na siebie, ponieważ podejrzewa, że ich dyrektor wkrótce będzie chciał oczyścić swoją drużynę z niewygodnych dla niego członków.

Waszyngton. Senatorzy zarządzający Komisją ds. Super-ludzi mówią Osbornowi, że jego czyny podczas wojny ze Skrullami potwierdzają, że decyzja o mianowaniu go dyrektorem Thunderboltów była słuszna. Norman odpowiada, że to oczywiste, iż Komisja próbuje przypisać sobie jego zasługi chcąc odbudować swoją pozycję, ponieważ gdyby nie błędy jej, S.H.I.E.L.D., S.W.O.R.D. i Inicjatywy, inwazja w ogóle nie miałaby miejsca. Osborn przypomina, że Thunderbolci jako jedyna z większych grup nie została zinfiltrowana przez kosmitów dzięki jego technologii i jego procedurom ochronnym. Podejrzewa również, że pewni ludzie pomogli Skrullom w przygotowaniach do ataku, ale wszelkie dowody na pewno zostały zniszczone. Proponuje więc, aby utworzyć niezależną jednostkę, która miałaby ścigać zdrajców i postawić ich przed sądem za zbrodnie przeciwko ludzkości. Kiedy Dallas Riordan pyta się go, czy to on miałby nią kierować, Norman odpowiada, że ta decyzja nie należy do niego. Następnie ogłasza, że sumienie nie pozwala dłużej działać w ramach Komisji, więc rezygnuje ze stanowiska dyrektora Thunderboltów i rozwiązuje drużynę, po czym udaje się na spotkanie z prezydentem.

Góra Thunderboltów. Moonstone przyjmuje w swoim gabinecie Robbiego Baldwina i mówi mu, że ma sprawdzić, czy nadaje się do dalszej służby w Thunderboltach. Pyta się, jak się czuje, a potem próbuje go sprowokować mówiąc mu, że nikt go nie lubi, ponieważ jest samokaleczącym się dziwakiem. Kiedy Baldwin zachowuje spokój, Karla gratuluje mu, daje mu szklankę wody i pokazuje mu jego nowy kostium. Robbie ze zdziwieniem zauważa, że jest to kaftan bezpieczeństwa. Moonstone wyjaśnia, że dopilnuje, aby spędził resztę życia w szpitalu dla umysłowo chorych, a może zrobić wiele, ponieważ właśnie została nowym dowódcą Thunderboltów. Baldwin czuje, że zaczyna słabnąć i nie może aktywować swoich mocy, ponieważ bazują one na bólu, a Karla podała mu w wodzie mieszankę środków znieczulających i uspokajających. Kiedy Baldwin traci przytomność, Moonstone idzie do Maca Gargana i mówi mu, że teraz pora zająć się Songbird i Radioactive Manem.

Chen odwiedza Melissę w jej pokoju i mówi jej, że natychmiast musi wrócić do Chin, ponieważ rząd uznał, że jest im potrzebny do odbudowy państwa po inwazji Skrullów. Razem idą do hangaru, gdzie Radioactive Man mówi Songbird, że będzie za nią tęsknił i zawsze miał nadzieję, że z czasem zostaną kimś więcej niż przyjaciółmi. Melissa nagle zaczyna się dziwnie zachowywać i każe Chińczykowi wsiadać szybko do helikoptera. Ten robi to, ponieważ sądzi, że wyznając swoje uczucia obraził ją. Songbird mówi do wychodzącego z cienia Bullseye'a, że pozbyła się Chena. Zabójca cieszy się, że wreszcie będzie się mógł zemścić za to, że Melissa doprowadziła do jego porażenia i pobicia przez American Eagle'a i zamierza się dobrze przy tym bawić. Songbird mówi mu, że nic jej się nie może stać, ponieważ wtedy taśmy z niedawnymi wyczynami Normana jako Green Goblina trafią do prasy. Bullseye odpowiada, że Osborn się tym już zajął. W rzeczy samej, to on kazał mu zabić Melissę, ponieważ ma wielkie plany co do drużyny, ale dla niej nie ma już w niej miejsca.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #126 Thunderbolts #126

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.