Avalon » Serie komiksowe » Ultimatum » Ultimatum #1

Ultimatum #1

Ultimatum #1

"Three Kings"

Postacie
Zapowiedź

Na całej Ziemi mają miejsce kataklizmy, którym Spider-Man, X-Men, Fantastyczna Czwórka, Ultimates, Hulk i reszta nie mogą dać rady. Czy to koniec, czy nowy początek?

Cytat

Kenny McFarlane: "I got an idea..."
Kitty Pryde: "Does it involve going to see "The Dark Knight" for the ninth time, Kong?"
Kenny McFarlane: "Maybe..."

Streszczenie

Zwykłe popołudnie w Nowym Jorku. W Budynku Baxtera Reed Richards próbuje oświadczyć się Sue Storm, a jej brat Johnny kolejny raz słyszy od swojego ojca, że powinien w końcu zacząć robić coś ze swoim życiem. W posiadłości Tony’ego Starka, obecnie kwaterze głównej Ultimates, Hank Pym przymierza swój nowy kostium Yellowjacketa, który niedawno nosił Ultron. W innej części Manhattanu Peter Parker, Mary Jane Watson, Kitty Pryde, Gwen Stacy i Kong jadą do Budynku Baxtera spotkać się z Johnnym Stormem. Przyjaciele pytają Gwen, jak się czuje, ale ona nie jest pewna, czy doszła do siebie po ostatnich przeżyciach. Na Broadwayu Hank McCoy, Warren Worthington, Kurt Wagner i Alison Blaire zmierzają do jednego z teatrów. Nagle nad miastem rozpętuje się potężna ulewa, a chwilę później Nowy Jork zostaje zalany wodą.

Dolna część Budynku Baxtera, w której przebywają Johnny i jego ojciec, zostaje błyskawicznie zatopiona. Ku zdziwieniu Bena Grimma przez ścianę do środka wpada wieloryb. Reed i Sue korzystają ze swoich mocy, aby dostać się na dach. Richards jest pewny, że powódź jest sprawką Namora, więc chce go odnaleźć i zmusić, aby przestał robić to, co robi. Storm nie jest tego pewna i stwierdza, że nie ma na to czasu, więc koncentruje się i wytwarza pole siłowe, które wypycha wodę z powrotem do oceanu. Dziewczynie udaje się, ale pada wyczerpana wysiłkiem. Kiedy Reed próbuje ją ocucić bez powodzenia, do przyjaciół dołącza Ben. Reed prosi go, aby pomógł Sue lub znalazł Johnny’ego i doktora Storma, ale Grimm obawia się, że obaj zginęli. Richards biegnie do poduszkowca i rusza na poszukiwanie Namora. Szybko go znajduje, ponieważ Atlantyda spodziewał się, że zostanie obwiniony o powódź, i wyszedł mu na spotkanie. Walcząc z Reedem, próbuje go przekonać, że to nie on jest winny śmierci wielu nowojorczyków, ponieważ nigdy nie naraziłby Sue na niebezpieczeństwo. Richards pokonuje Namora, porażając go prądem, ale jednocześnie wierzy jego słowom.

Posiadłość Tony’ego Starka. Budynek zostaje zniszczony przez powiększającego się Yellowjacketa. Iron Man wyciąga Kapitana Amerykę z wody. Steve pyta się, gdzie są pozostali, ale Tony nie potrafi mu odpowiedzieć.

Jedna z zalanych ulic Manhattanu. Tonący Bruce Banner zmienia się w Hulka i wypływa na powierzchnię. Widząc przed sobą jednego z Watcherów, zastanawia się, dlaczego kosmita go obserwuje.

Gdzie indziej. Kitty fazuje Petera przez dach pociągu i mówi mu, że ludzie potrzebują jego pomocy, a ona tymczasem zaopiekuje się ich przyjaciółmi. Chłopak przebiera się w kostium i rusza do akcji, nie będąc pewnym, czy w ogóle jest w stanie cokolwiek zrobić w tej sytuacji.

Broadway. Angel wyciąga Dazzler z wody i zanosi na dach jednego z budynków. Próbuje ją ocucić, ale jest za późno.

Latveria. Wszyscy mieszkańcy państwa zostali zamrożeni na wskutek gwałtownego ochłodzenia. Wszyscy oprócz jednego: Doctor Doom zastanawia się, kto ośmielił się to zrobić.

Szkoła profesora Xaviera. Cyclops i Wolverine zaalarmowani krzykiem swojego nauczyciela przybiegają do niego. Charles mówi im, że miliony ludzi zginęły, a wśród nich Nightcrawler, Dazzler i Beast. Xavier nie ma czasu na wyjaśnienia, ponieważ musi telepatycznie zawiadomić Ultimates, Fantastyczną Czwórkę i Spider-Mana, że nadszedł czas, aby połączyć siły w obronie Ziemi. X-Men dołączą do nich i zaprowadzą ich do bazy unoszącej się nad Antarktydą, w której znajduje się osoba odpowiedzialna za wszystko, co dziś się stało. To część planu zagłady, o którym kiedyś mówił mu Magneto, ale Xavier nigdy nie spodziewał się, że rzeczywiście wprowadzi go on w życie i spróbuje zabić wszystkich ludzi na planecie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimatum #1 Ultimatum #1 Ultimatum #1 Ultimatum #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.