Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #27

Ultimate Spider-Man #27

Postacie
Cytat

Fury: "You hardly have a choice, kid. You're an illegal, unnatural genetic mutation. You turn eighteen - you belong to me."

Streszczenie

Apartament Osbornów. Budzący się Harry rozpoznaje w duszonym przez swojego ojca Spider-Manie swojego przyjaciela, Petera Parkera. Ten czuje, że jego kręgosłup zaraz pęknie, ale udaje mu się kopnąć Normana w twarz i owinąć go siecią. Green Goblin natychmiast się z niej uwalnia i zwraca się w kierunku Harry’ego. Ten stoi również na linii strzału Quartermaina, który nie chce ryzykować trafienia chłopaka. Nie mając czasu, Peter decyduje się przywalić Osborna ciężkim biurkiem. Ten jednak niszczy je i wyrzuca jego część przez okno. Spider-Man zdaje sobie sprawę, że może ono zrobić komuś krzywdę na ulicy, więc chwyta je siecią. Nie może się jednak jednocześnie bronić przed Normanem, który znów chwyta go za szyję. Peter prosi go, aby go puścił, ponieważ chce utrzymać biurko. Z pomocą przychodzi mu Harry, który wbija Green Goblinowi w plecy metalową belkę. Stwór odwraca się wściekły, ale widząc, że to jego syn go zaatakował, zatrzymuje się na chwilę. Ten moment wykorzystuje Quartermain, który nakazuje otworzyć ogień. Kolejne trafienia zmuszają do pracy czynnik gojący Normana, aż w końcu ogromna dawka Ozu, którą sobie wstrzyknął, zostaje zużyta, Green Goblin powraca do ludzkiej postaci i pada nieprzytomny na podłogę. Harry rozgląda się wokół siebie, nie do końca rozumiejąc, co się stało, po czym sam również mdleje. Do agentów S.H.I.E.L.D. dołącza Nick Fury i szybko wydaje im polecenia posprzątania bałaganu i zajęcia się oboma Osbornami. Obiecuje Peterowi, że usuną programowanie, jakie Harry otrzymał pod hipnozą, i będzie on mógł wrócić do normalnego życia. Mówi mu, że świetnie się spisał i udało mu się uratować Mary Jane, która, jak melduje Jimmy Woo, dotarła cała do Queens. Nakazuje agentom przerwać obserwację Spider-Mana, a jemu radzi korzystać z życia, dopóki jest jeszcze młody. Stwierdza, że takich rzeczy jak dzisiejszej nocy będzie robił wystarczająco dużo, kiedy dorośnie. Peter odpowiada, że on nie chce żyć w ten sposób, ale Fury mówi mu, że nie ma wyjścia: Parker jest osobą, która została nielegalnie zmutowana i kiedy skończy osiemnaście lat, będzie należał do niego. Zaskoczony tymi słowami Peter wyskakuje przez okno i odlatuje na sieciach. Nick każe swoim agentom zostawić go w spokoju.

Opuszczony magazyn w Queens. Spider-Man znajduje czekającą na niego Mary Jane, cieszy się, że nic jej nie jest i pyta się, dlaczego w ogóle przyjechała do Osbornów, skoro ją ostrzegał. Dziewczyna mówi, że nic takiego jej nie powiedział: próbował od czasu powrotu Harry’ego, ale zawsze coś mu przeszkadzało. Mary Jane pyta, co się stało z Harrym. Peter mówi, że ich przyjaciel znów odszedł, ale nie chce o tym jeszcze rozmawiać. Dwójka nastolatków siedzi w milczeniu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.