Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #26

Ultimate Spider-Man #26

Postacie
Cytat

Fury: "Quartermain, what's going on?"
Quartermain: "He's beating the crap out of him!"
Fury: "Who is?"
Quartermain: "Spider-Man! Spider-Man's beating the living crap out of him."

Streszczenie

Triskelion. Nick Fury zostaje powiadomiony przez Claya Quartermaina, że Norman Osborn zabrał Mary Jane Watson na most Queensboro, a Spider-Man próbuje się z nim dogadać. Chwilę później agent krzyczy, że Green Goblin rzucił dziewczynę do wody, a Peter skoczył za nią. Fury każe swoim ludziom zacząć strzelać. Norman zostaje trafiony, ale wciąż stoi.

Na dole Peter z ulgą odkrywa, że Mary Jane nic nie jest i jedynie zemdlała. Widząc eksplozje na filarach mostu, mówi dziewczynie, że musi uciekać. Ona nie chce go zostawiać, ale Spider-Man każe jej iść do opuszczonego magazynu, który oboje znają, wsadza ją do taksówki i prosi kierowcę, aby ją zawiózł jak najdalej od mostu. Parker przez chwilę myśli o tym, że prawie stracił Mary Jane, ale szybko wraca do walki z Osbornem. Ten tymczasem próbuje zestrzelić śmigłowce, ale odkrywa, że są one wyposażone w pole siłowe, o którym myślał, że jest wciąż w fazie testów. Pojawia się Spider-Man i uderza go, powala na ziemię i zaczyna okładać pięściami, krzycząc, że tym razem posunął się za daleko. Green Goblin chwyta go za gardło i rzuca nim w stronę rzeki. Agenci S.H.I.E.L.D. znów zaczynają strzelać do Normana. Tym razem zadają mu ból i zmuszają do ucieczki. Tymczasem Peterowi udaje się uratować przed upadkiem do wody dzięki swojej pajęczynie. Widząc oddalającego się Green Goblina i ścigające go śmigłowce, zgaduje, że Osborn kieruje się do swojego domu i zdaje sobie sprawę, że Harry jest w niebezpieczeństwie.

Osłabiony Norman dociera do swojego apartamentu. Czując, że Oz przestaje działać, zmierza do sejfu po kolejną dawkę. Do pokoju wchodzi Harry i widzi swojego ojca w formie Green Goblina. Osborn usypia go wypowiadając słowa "drzwi do piwnicy". Wstrzykuje sobie Oz, ale chce więcej mocy i zużywa wszystkie dawki, zmieniając się w jeszcze potężniejszą wersję Green Goblina. W pokoju pojawia się Spider-Man, który mówi, że się go nie boi i ma zamiar zakończyć sprawy między nimi tej nocy. Norman rzuca się na chłopaka, ale ten trafia go pięścią, a potem zadaje kilka kolejnych ciosów. Green Goblinowi udaje się jednak złapać Spider-Mana za nogę i rzucić nim prosto w wielkie akwarium. Zniszczone szkło rozrywa maskę Parkera, odsłaniając jego twarz. Woda cuci Harry’ego, który podnosi się i widzi przed sobą swojego ojca, który w szaleństwie dusi Spider-Mana, a za zewnątrz czekają już dwa śmigłowce S.H.I.E.L.D.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.