Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #25

Ultimate Spider-Man #25

Postacie
Cytat

Miles Warren: "What does your father do for a living, Harry?"
Harry: "He is a scientist and a biochemical engineer."
Warren: "Do you know what that means?"
Harry: "Not really. But we're rich."

Streszczenie

Dwadzieścia minut przed tym, jak Green Goblin porwał Mary Jane Watson, apartament Osbornów. Harry odbywa sesję z Milesem Warrenem. Pod hipnozą lekarz przypomina chłopakowi kim jest, czym zajmuje się jego ojciec, mówi, że jego matka zmarła w pożarze ich domu, a Norman bardzo go kocha. Warren pyta również o to, jak się odbywa jego ponowna aklimatyzacja w Midtown High. Harry stwierdza, że Peter się zachowuje trochę dziwnie, ale według Mary Jane on ma swoje własne problemy. Mówi, że dwójka jego najlepszych przyjaciół zaraz powinna przybyć na kolację, więc postanawia poczekać na nich na dole.

Warren zdaje Normanowi relację z sesji i mówi, że wszystko idzie dobrze, a sugestie pod hipnozą się utrzymują. Zapytany o zaprogramowane hasła odpowiada, że one wciąż działają, ale chciałby przedyskutować ich konieczność. Osborn nie ma jednak na to ochoty i przypomina Warrenowi, że jego usługi są sowicie wynagradzane. Odbiera telefon od asystentki, która mówi mu, że May i Peter nie przyjadą na kolację.

Norman bierze dawkę Ozu, idzie na dach i tam zmienia się w Green Goblina. Niedługo później przybywa Spider-Man. Osborn rozmawia jednocześnie z Peterem i odpowiada głosom, które słyszy w swojej głowie, sprawiając wrażenie szaleńca. W końcu mówi Parkerowi, że musi dać mu nauczkę, zeskakuje na ulicę, gdzie znajdują się Harry i Mary Jane, łapie dziewczynę, wspina się na budynek i zaczyna z nią uciekać po dachach. Spider-Man rusza w pościg, wołając Nicka Fury’ego i prosząc o pomoc, jeżeli jego ludzie widzą, co się dzieje. Cała trójka dociera do mostu Queensboro, gdzie również pojawiają się dwa śmigłowce S.H.I.E.L.D. Norman mówi, że teraz Peter musi wybierać, z kim chce się sprzymierzyć. Chłopak prosi go, aby puścił Mary Jane, na co Green Goblin rzuca ją w kierunku wody. Podczas gdy śmigłowce otwierają ogień do Osborna, Spider-Man skacze za dziewczyną. Udaje mu się złapać siecią jej nogę tuż nad wodą. Chwilę później sam łapie ją w ramiona, kieruje się w stronę mostu, odbija się między przejeżdżającymi samochodami i wreszcie ląduje bezpiecznie na poboczu drogi. Z przerażeniem zauważa, że Mary Jane się nie rusza.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.